لوگو دکتر تفت
عوارض پلاسما جت پلک + درمان لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک

عوارض پلاسما جت پلک + درمان لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک

عوارض پلاسما جت پلک و درمان لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک مواردی است که در این مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد.
پلاسما جت پلک، یکی از نوین‌ترین شیوه‌های رفع افتادگی، برطرف کردن چین و چروک و لیفت نواحی مختلف صورت اللخصوص پلک می‌باشد که بدون نیاز به عمل جراحی و فقط با یک دستگاه انجام می‌شود. دستگاه پلاسماجت از روش تبدیل کردن جامد به گاز برای لیفت و احیای مجدد پوست افراد زیباجو، استفاده می‌کند.

عوارض پلاسما جت پلک چیست؟

عوارض پلاسماجت پلک
 1. تورم در ناحیه درمان پلک زیباجو.
 2. ایجاد دلمه هایی بر روی پوست پلک که در معمولا پس از گذشت یک هفته از بین می‌روند.
 3. تغییر رنگ پوست زیباجو که اغلب اوقات موقتی می‌باشد.

بهتر است که بدانید به علت حساس بودن نواحی اطراف چشم، در صورت نداشتن مهارت کافی در انجام پلاسما جت پلک، امکان اینکه عوارض ماندگارتر و صدمه زننده‌تری پس از انجام این روش ایجاد شود، وجود دارد. به همین دلیل اکیدا توصیه می‌کنیم که برای انجام پلاسماجت پلک، حتما به پزشکی مراجعه نمایید که قبلا از ماهر بودن وی، اطمینان حاصل کرده‌اید.

تورم در ناحیه درمان پلک با پلاسماجت

یکی از شایع ترین عللی که مردم به سراغ پلاسما جت پلک (Plasma jet eyelid) می‌روند، درمان افتادگی پلک‌شان است. در چنین روشی تلاش می‌شود با ایجاد سوختگی‌های نقطه‌ای مانند در سطح پوست، بافت‌های آن قسمت پوست را تحریک کرده و در آخر پوست زیباجو جمع و در اصطلاح لیفت می‌شود. اما نکته این است که این دسته از افراد همواره ممکن است با عوارضی روبرو شوند.
چنین عوارضی اغلب مواقع شامل تورم و التهاب پوست پلک و اطراف چشم است و همچنین از شایعترین عوارض پلاسما جت پلک نیز به حساب می‌آید؛ تورم در ناحیه پلک معمولا موقتی بوده و در مدت زمانی کمی از بین خواهد رفت. استفاده از پد یخ پس از انجام درمان، می‌تواند در کاهش تورم و التهاب بعد از پلاسما جت پلک فرد، بسیار اثر گذار باشد.

 دلمه های روی زخم های ناشی از سوختگی با پلاسما

در زمان انجام این روش یعنی پلکسر پلک، زخم‌های نقطه‌ای مانند بر روی پوست ایجاد خوهد شد؛ که این چنین زخم‌هایی پس از درمان با بستن دلمه‌هایی پوشش داده می‌شوند و پس از گذشت چند روز این دلمه‌ها به طور طبیعی از پوست فرد جداه شده و بهبود می‌یابند. پلاسما جت پلک شیوه‌ای است که در زمان انجام، با کمترین ناراحتی و درد همراه خواهدبود و شما بدون آزار دیدن و درد کشیدن می‌توانید از این روش استفاده نمایید.
با تمام این راه‌کارها، پس از پلاسما جت پلک ممکن است اثر زخم‌های نقطه‌ای ایجاد شده بر روی پوست در ناحیه تحت درمان، باقی بماند. از همین جهت انجام پلاسماجت پلک می‌بایست حتما توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام شود؛ چرا که هر چقدر مهارت و تجربه پزشکی در چنین زمینه‌ای بیشتر باشد، عمل پلاسما جت پلک با ظرافت بیشتری انجام خواهد شد.

تغییر رنگ پوست در اثر پلکسر

تغییر رنگ پوست زیباجویان نیز از عوارض پلاسما جت پلک می‌باشد که البته در اکثر مواقع موقتی بوده و پس از سپری شدن مدت زمان کوتاهی، رفع می‌گردد. در ارتباط با تغییر رنگ پوست و کاهش اثر ماندگاری آن، مجددا توانایی و مهارت پزشک در انجام پلاسما جت پلک بسیار موثر خواهد بود.
یکی از بروزترین دستگاه‌هایی که امروزه زیباجویان می‌توانند از آن به منظور رسیدن به پوستی صاف و شفاف استفاده می‌نمایند، پلاسما پن است. توجه داشته باشید که چنیت روشی اصلا نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی و حتی برش‌های از کوچک پوست ندارد و همین موضوع، اصلی ترین دلیل افزایش روز افزون طرفداران این روش‌ها می‌باشد.

درمان لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک

درمان لک و قرمزی بعد از پلاسماجت پلک

در عصر جدید زندگی انسان، بحث زیبایی و شادابی پوست بیشتر از همیشه در مرکز توجه همگان و به ویژه خانم‌ها قرار گرفته است و یکی از راه‌کارهای جوانسازی پوست، پلکسر پوست جهت رفع چین و چروک و درمان افتادگی پوست است که به عنوان یک  شیوه سریع، محبوب شده و مورد اسقبال مردم قرار گرفته است.اما آیا پلکسر پلک یک شیوه‌ی ایده آل و بدون عارضه محسوب می‌شود؟ خیر ممکن است لک‌هایی روی پوست ایجاد شود، برای درمان لک و قرمزی بعد از پلکسر پلک با ما همراه باشید.
پلکسر یک ژنراتور پلاسما می‌باشد که پرتوهای کنترل شده و متمرکز پلاسما را با استفاده از یونیزاسیون گازهایی که در هوا وجود دارد، تولید می‌کند.

لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک چگونه ایجاد می‌شود؟

درمان لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک: در اثر ترمیم زخم، لک زخم یا اسکار ایجاد خواهندشد. آسیب دیدن لایه عمیق پوستی که درم نامیده می‌شود، باعث ایجاد لک زخم خواهد شد. در صورتی که آسیب به لایه سطحی پوست یعنی اپیدرم، اغلب باعث به وجود آمدن لک نمی‌شود. اسکار منجر به تغییر ساختار در لایه‌های عمیق پوست که نتیجه نهایی آن، تغییر شکل یا رنگ در لایه سطحی پوست است، می‌شود.

انجام پلکسر برای چه افرادی مناسب نیست؟

پلاسماجت پلک برای چه کسانی مناسب نیست
 • مادران حامله از جمله اشخاصی هستند که انجام پلکسر پلک به آنها توصیه نخواهد شد و بهتر است که آن را انجام ندهند.
 • اشخاصی که دارای حساسیت پوستی می‌باشند.
 • اشخاصی که دارای پوستی حساس می‌باشند.

چطور می‌توانیم از بروز لک زخم پلکسر جلوگیری کنیم؟

مراقبت بعد از پلاسماجت پلک امری ضرروری است که در ادامه به برخی نکات آن اشاره می‌کنیم.

 • نواحی‌ای از پلک را که پلکسر شده است، کاملا پاکیزه نگه دارید.
 • با آب و پن ترمیم کننده لیلاک با دقت و حوصله محل پلکسر شده را بشویید.
 • با انجام شستشو، از تجمع میکروب در محل زخم جلوگیری خواهید کرد.
 • تا ۲ هفته پس از پلاسماجت پلک از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.

چطور لک ایجاد شده ناشی از پلکسر پلک را درمان کنیم ؟

توصیه ما این است که از کرم‌های ضد آفتاب برای پوست خود استفاده کنید. تمام نواحی تحت درمان لک و قرمزی بعد از پلکسر پلک، ضروری است که با مقدار زیادی از کرم‌های ضد آفتاب پوشش داده شوند. چرا که پوست زیباجو پس از پلکسر پلک بسیار آسیب پذیر شده و در مقابل نور مستقیم آفتاب تمایل بیشتری به تیره شدن دارد؛ این توصیه به خصوص برای اشخاصی که دارای پوست حساس یا تیره هستند، اهمیت ویژه‌تری دارد.

پرسش و پاسخ درباره عوارض پلکسر پلک و درمان لک و قرمزی بعد از پلکسر پلک:

آیا پلکسر پلک باعث لیفت پلک بدون جراحی می‌شود؟

بله پلاسما جت پلک منجر به لیفت پلک یا بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی می‎‌شود.

پلاسما جت پلک در جهت از بین‌بردن چین‌وچروک نواحی اطراف چشم موثر است؟

بله کاملا، به منظور ازبین‌بردن چین‌وچروک مربوط به خط خنده و کنار چشم موثر خواهدبود.

پلکسر پلک برای افراد شیرده و سرطانی مناسب است؟

بانوانی که نوزادان شیرخواره دارند و اشخاصی که دارای انواع سرطان هستند نباید از چنین روشی استفاده کنند.

مصرف الکل و استعمال دخانیات پیش از پلاسما جت پلک، مشکلی دارد؟

بله، حداقل یک هفته پیش از انجام این روش می‌بایست از مصرف الکل و سیگار پرهیز نمود.

3.7/5 - (22 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

4 پاسخ

 1. من پلاسما انجام دادم حدود یکماهی میشه کنار چشم و خط خنده جاش مونده لک آورده چکار کنم از بین بره؟

  1. سلام متاسفانه برای من یه پزشک ناشی انجام داده الان 6 ماهه که دارم کلی سرم و کرم ضدلک استفاده می کنم فقط کم رنگتر شده پزشک بی وجدانم اصلا پی گیر مشکلم نیست من فقط لک خیلی کم رنگ داشتم که با ضد آفتاب معمولی رنگی هم پوشش داده میشد همش هم با اصرار و کلی تبلیغ دروغین من رو راضی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *