لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
بهترین سن برای لیزر موهای زائد بدن

بهترین سن برای لیزر موهای زائد بدن!! + فیلم توضیح

شاید شما یک دختر جوان باشید که درباره موهای زائد بدن خود دغدغه دارید و به ظاهر خود حساس هستید و یا شاید یک ورزشکار یا مدلی که حذف موهای زائدتان می‌تواند شکافی بین موفقیت و شکست را برایتان به وجود آورد! در هر موقعیت و سنی که هستید ممکن است از خود بپرسید که آیا لیزر درمانی انتخاب ایمنی برای نوجوانان قبل از 18 سال است یا خیر؟ پاسخ این سوال بله است!

بهترین سن برای لیزر موهای زائد بدن

اگر لیزر بدن توسط یک تکنسین ماهر و آموزش دیده به درستی انجام شود، عوارض وحشتناک لیزر مورد تصورتان در کمین نوجوانان نخواهد بود.
با این حال اگر هنوز هم درباره بهترین سن برای لیزر موهای زائد دودل و نامطمئن هستید، در رابطه با سن مناسب برای لیزر موهای زائد با متخصص مدنظر خود مشورت کنید و یا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

لیزر در سن بلوغ + سن مناسب لیزر موهای زائد

سن مناسب لیزر موهای زائد

سن مناسب لیزر موهای زائد چه سنی ایست؟
لیزر در سن بلوغ نیز ممکن است یعنی شما از سن 14 سالگی می‌توانید از لیزر برای ازبین‌بردن موهای زائد خود استفاده نمایید، اما اغلب پزشکان توصیه می‌کند که لیزر در سن بلوغ را انجام ندهید و تا 18 یا 19 سالگی صبور بمانید. دلیل چنین توصیه‌ای این است که در سن 14 سالگی همچنان هورمون‌های دخترها و پسرها ثبات ندارند و در صورت انجام لیزر درمانی احتمال دارد برگشت مو بعد از لیزر رخ دهد.
بدیهی است که اگر تا اتمام دوران بلوغ و پایدار شدن هورمون‌ها صبر کنید و پس از آن لیزر انجام دهید، نتیجه و ماندگاری بهتری برای شما خواهد داشت. در نتیجه می‌توان گفت سن مناسب لیزر موهای زائد پس از 18 یا 19 سالگی دختران و پسران است.

خطر لیزر موهای زائد برای نوجوانان !!!

خطر لیزر موهای زائد برای نوجوانان در صورتی زیاد است که در یک مرکز نامعتبر و توسط یک تکنسین بی‌تجربه انجام گیرد. اگر لیزر موهاب زائد در کلینیک‌های معتبر و توسط افراد متخصص که به خوبی آموزش دیده‌اند، انجام شود، هیچ خطری برای نوجوانان نخواهد داشت.
با کیفیت بودن دستگاه لیزر موهای زائد و انتخاب فناوری متناسب با رنگ پوست و موی نوجوان اگر از طریق یک پزشک متخصص کنترل شود، هیچ خطری در لیزر نوجوانان پیش نخواهد آمد.

لیزر موهای زائد برای بانوان مسن

لیزر موهای زائد برای بانوان مسن

طبق مطالب بالا همانطور که گفتیم، لیزر موهای زائد شیوه‌ایست که با محدودیت سنی خاصی رو برو نیست و نمی‌توان یک سن خاص را به‌عنوان بهترین سن برای لیزر موهای زائد نام برد. افراد در سنین مختلف قادراند برای لیزر موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن خود اقدام نمایند.
در برخی از بانوان پس از ورود به دهه 60 زندگی، به علت تغییرات هورمونی به وجود آمده، برخی از موهای زائد به‌ خصوص در ناحیه صورت شروع به ضخیم و تیره‌تر شدن می‌کنند. پیشنهاد ما به بانوان در این سنین استفاده از لیزر موهای زائد برای از بین بردن این موهای زائد به‌عنوان یک روش دائمی و مطمئن است.

لیزر موهای زائد برای آقایان مسن

آقایان  مسن نیز می‌توانند با استفاده از این روش کم‌خطر موهای ناخواسته بدن خود را از بین ببرند. در سنین بالا معمولا رشد زیاد موهای نواحی گوش، بینی، ابرو و کمر برای آقایان ناخوشایند است. به همین دلیل مدام از روش‌هایی همچون وکس یا تیغ زدن برای از بین بردن آن‌ها استفاده می‌کنند. اثرات چنین روش‌هایی موقت بوده و پس از مدت بسیار کوتاهی باید آن‌ها را مجددا تکرار کنند. لیزر موهای زائد برای آقایان مسن روشی دائمی و کم دردسر است.

آیا لیزر مو در دوران پیری ممکن است؟

در حقیقت استفاده از لیزر موهای زائد برای افرادی مناسب است که موهای آن‌ها همچنان رنگ‌دانه‌های خود را به طور کامل از دست نداده باشند. بنابراین روش لیزر درمانی برای افراد دارای موهای تیره مناسب‌تر است و ممکن است برای افرادی که موهای سفید یا خاکستری دارند، مناسب نباشد.

نکات قبل و بعد از لیزر در سن بلوغ و پیری

به منظور انجام لیزردرمانی، نکات قبل و بعد از لیزری وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت:

 • پیش از آغاز لیزر درمانی، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • همواره به مراکز معتبر مراجعه کنید و گول قیمت لیزر ارزان برخی مراکز را نخورید.
 • به مدت 2 هفته پیش از شروع درمان از صندلی های سولار و دستگاه های برنزه کننده پوست استفاده ننمایید. زیرا پوست باید تا حدامکان به رنگ طبیعی خود نزدیک باشد.
 • بعد از لیزر درمانی به ویژه بر روی صورت و دست‌ها، از ضدآفتاب های دارای SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.
 • نواحی لیزر شده بهتر است به مدت ۲ هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرد.
 • ممکن است ساعات اولیه بعد از لیزر درمانی، پوست قرمز و حتی ملتهب باشد که کاملا طبیعی است. این عوارض معمولا برای تعداد اندکی از زیباجویان اتفاق می‌افتد.
 • استفاده از ویتامین E برای قسمت های آسیب دیده سبب سرعت بهبود می‌شود.
 • ریزش موهای لیزر شده ممکن است تا ۲ هفته به طول انجامد.

عوارض لیزر موهای زائد در سنین نوجوانی

عوارض لیزر موهای زائد در سنین نوجوانی

عوارض لیزر موهای زائد در سنین نوجوانی نیز مانند سنین بزرگسالی ناچیز است. از جمله عوارض لیزر موهای زائد بدن در مراکز نامعتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد تیرگی و لکه های روشن
 • جای زخم و اسکار
 • دور بودن از نور شدید خورشید قبل و بعد از لیزر موهای زائد
 • تاول
 • سوختگی
 • حساسیت های پوستی
 • کبودی
 • عفونت
 • آکنه های متورم
 • فولیکولیت

بهترین زمان برای لیزر موهای زائد

شما قادراید از سن 14 سالگی به انجام لیزر موهای زائد برای رهایی از موهای زائد خود اقدام کنید. اما بهتر است لیزر در سن بلوغ را انجام ندهید تا هورمون‌ها ثابت‌تر شوند و تا 18 الی 19 سالگی منتظر بمانید.
بهترین زمان برای لیزر موهای زائد از سن 18 سالگی به بعد است اما پیش از سفید شدن موهای بدن!! به دلیل اینکه موهای سفید بسیار سخت‌تر به لیزر پاسخ می‌دهند و حتی ممکن است لیزر موهای سفید برای زیباجو هرگز نتیجه‌بخش نباشد.

سوالات متداول درباره بهترین سن برای لیزر موهای زائد:

آیا لیزر در سن بلوغ رنگ پوست را تغییر می‌دهد؟

خیر، لیزر در سن بلوغ رنگ پوست نوجوان را تغییر نداده و باعث تیره‌تر یا روشن‌تر شدن آن نمی‌شود.

آیا لیزر موهای زائد در سنین نوجوانی سبب ناباروری انها می‌شود؟

خیر، لیزر درمانی روشی کاملا ایمن است که هیچگونه تاثیری بر قدرت باروری یا اندام‌های تناسلی نوجوانان و بزرگسالان نخواهد داشت.

افراد زیر ۱۸ سال با چه شرایطی می‌توانند برای لیزر مو اقدام نمایند؟

نوجوانان زیر 18 سال لازم است با پزشک متخصص مشورت کنند و طبق صلاح‌دید دکتر و رضایت والدین، لیزر درمانی را انجام دهند.

3.8/5 - (29 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

12 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر ،پسرم ۱۷ سالشه میخواد لیزر ناحیه تناسلی انجام بده ضرر نداره

  1. سلام دوست عزیز. مراکز معتبر برای افراد زیر ۱۸ سال بدون اجازه پزشک اینکارو انجام نمیدن. بهتره با پزشک حضوری مشورت کنید.

 2. سلام وقت بخیر من ۱۶ سالمه میخوام برای ساق پا و زیر بغل برم لیزر ایرادی داره؟؟

 3. سلام وقتتون بخیر در استان همدان شعبه ای یا دکتر خوبی نمیشناسید معرفی کنید چون من ۱۷ سالمه و میخوام برم پیش یک دکتر خوب و معتبر

 4. با سلام خواستم بدونم شرایط لیزر برای سننین ۱۴ سال چه طور هست.
  آیا لیزر ناحیه تناسلی مردانه در سن ۱۴ سالگی امکان دارد.
  چه جا هایی این کار را انجام‌ می‌دهند. با این شرایط درست است پسر ۱۴ ساله برهنه شود؟.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *