لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مراقبت بعد از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

اکثر زنان و مردان به علت ژنتیک و یا افزایش سن شاهد به وجود آمدن خط خنده در صورت خود می‌شوند. ایجاد خط خنده سبب افزایش سن فرد می‌شود به دنبال راه کاری برای جلوگیری و برطرف نمودن این مشکل می‌گردند. یکی از موثرترین و بهترین روش‌ها در این باره تزریق ژل به خط خنده می‌باشد. تزریق ژل به نوعی یک عمل زیبایی غیر تهاجمی محسوب می‌شود و نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدتی و سخت ندارد. اما انجام بعضی از اقدامات لازم بعد از تزریق ژل خط خنده برای دست یابی به نتایج مثبت و ماندگاری بالا اهمیت بسیاری دارد. به همین علت توصیه می‌گردد تا همه افراد مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده را جدی تر بگیرند.

نکات مهم مراقبت بعد از فیلر خط خنده

از آنجایی که تزریق ژل خط خنده، با بی‌حسی همراه است، با کاهش اثرات بی‌حسی امکان دارد درد یا عوارضی همچون کبودی و تورم ایجاد شود. همین امر باعث می‌شود تا پزشک، انجام نکات مراقبتی پس از تزریق ژل خط لبخند را برای مراجعه‌کننده لازم و ضروری بداند. نکات بسیاری بعد از تزریق ژل وجود دارند که فرد می بایست به آن‌ها توجه نماید که آن نکته ها عبارتند از:

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده
 • در صورت تغییر رنگ پوست به پزشک مراجعه کنید.

امکان دارد با تزریق اسید هیالورونیک به خط خنده تغییر رنگ در پوست فرد مشاهده گردد که می‌بایست با مراجعه به پزشک متخصص از پیشرفت آن خودداری کرد.

 • از دارو هایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، مصرف نکنید.

استفاده از دارو های رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین، بعد از تزریق ژل خطر خنده زیر نظر پزشک متخصص برای مدت زمان کوتاهی قطع شوند.

 • از مصرف برخی از مواد غذایی پرهیز کنید.

از مصرف خوراکی هایی همچون ماهی، روغن تخم کتان، سیر و امگا ۳ خودداری کنید.

 • از انجام ورزش و فعالیت‌ های سنگین خودداری نمایید.

پس از تزریق ژل خط خنده از انجام هر گونه فعالیت‌ ها و ورزش‌های سنگین خودداری کنید، تا دچار عارضه هایی مانند خونریزی نشوید.

 • از دخانیات و مشروبات استفاده نکنید.

۴۸ ساعت پس از تزریق ژل خط خنده از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید. اگر از این مواد استفاده گردد، موادی مضر وارد جریان خون می‌شوند و قادر است برای فردی که به تازگی تزریق فیلر خط خنده را انجام داده است آسیب رسان باشد.

 • ناحیه درمان شده را ماساژ ندهید.

از ماساژ دادن قسمت تحت درمان پس از تزریق ژل خط خنده خودداری‌ کنید چرا که ماساژ موجب آوردن فشار به ناحیه تزریق شده می شود.

 • آرایش نکنید.

 بعد از تزریق ژل خط خنده استفاده از هر گونه لوازم آرایشی ممنوع می‌باشد. تا یک هفته از آرایش نمودن پرهیز نمایید زیرا هم آرایش موجب آوردن فشار به صورت می شود و فشار وارد شده موجب جابجایی ژل می‌گردد و از طرف دیگر مواد آرایشی از طریق روزنه هایی که در اثر ورود سوزن ایجاد شده‌اند، به پوست نفوذ نموده و موجب عفونت می‌گردند.

 • از رفتن به این مکان ها خودداری کنید.

از رفتن به استخر، سونا، حمام بخار و استحمام طولانی مدت خودداری کنید.

 • از کمپرس سرد استفاده کنید.

استفاده از کمپرس یخ برای جلوگیری از کبودی و ورم پس از تزریق ژل خط خنده بسیار موثر می‌باشد.

 • نحوه خوابیدن بعد از تزریق فیلر خط خنده

از دیگر مراقبت های بعد از فیلر خط خنده نحوه خوابیدن است که این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است توصیه می‌شود بعد از تزریق فیلر خط خنده از دراز کشیدن تا چند ساعت خودداری کنید.
تا یک هفته موقع خوابیدن به پشت بخوابید تا به این طریق از آوردن فشار به محل تزریق جلوگیری نمایید.
تا یک هفته موقع خواب ۴۵ درجه با بدن سر زاویه داشته باشد تا تورم بعد از تزریق فیلر خط خنده برطرف گردد.

 • نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

دقت کنید که یک روز اول بعد از تزریق فیلر خط خنده از شستن صورت خود باید خودداری نمایید ولی یک روز بعد می‌توانید از آب ولرم برای شستشوی صورت خود استفاده نمایید. و پس از گذشت مدت زمان ذکر شده باید به آرامی و بدون اینکه فشاری به صورت وارد کنید صورت خود را شستشو کنید. در صورتی که می‌خواهید از شوینده استفاده نمایید، از متخصص در مورد نوع شوینده مصرفی هم اطلاعات بگیرید چرا که با تزریق فیلر خط خنده، بافت صورت حساس‌تر می‌گردد و امکان دارد برخی از شوینده‌ ها پوست شما را خشک‌تر نمایند. پس برای انتخاب نوع شوینده برای شستشوی صورت بعد از تزریق فیلر خط خنده از متخصص سوال بپرسید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

فیلر خط خنده چیست؟

 استفاده از انواع ژل ها برای اصلاح اجزای صورت و نیز برای رفع چین و چروک های صورت یک روش بسیار پرطرفدار در بین مردم شده است. تزریق ژل به از بین بردن چین و چروک ها کمک فراوانی می‌کند و فرد شاهد چهره ایی زیبا و جوان در صورت خود می‌شود. یکی از خط هایی که بر روی ظاهر فرد تاثیر بسیاری می‌ گذارد خط خنده است. با گذشت زمان و با بالا رفتن سن در کنار قسمت های دهان و بینی خط های عمیقی ایجاد می‌شود که به آن ها خط لبخند می گویند. این خط ها سبب جدا شدن سطح لب‌ها و گونه‌ها می‌شود که باعث ظاهر پیرتر برای فرد می‌شود. به همین علت بسیاری از افراد به دنبال محو و برطرف کردن خط های خنده هستند. خط خنده محدودیت سنی ندارد و تمام افرادی که از ظاهر خود ناراضی هستند می‌توانند نسبت به از بین بردن آن اقدام کنند.

قیمت فیلر خط خنده برای تزریق چقدر است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

علت به وجود آمدن خط خنده

از مهم‌ترین علت های بروز خط خنده به افزایش سن، سیگار کشیدن و نور خورشید می‌توان اشاره کرد. اشعه ماورای بنفش سبب کاهش فیبرهای الاستین و کلاژن در پوست شما می‌شود. مسئولیت این فیبرها از نرمی پوست حفاظت می‌کنند. کشیدن سیگار هم باعث تجزیه این فیبرها می‌شود. با بالا رفتن سن مقاومت بدن در مقابل نور خورشید و آسیب سیگار کمتر می‌شود. در افرادی که در معرض نور خورشید قرار ندارند و یا سیگار مصرف نمی‌کنند نیز خط خنده ایجاد می‌شود. علت اصلی به وجود آمدن خط خنده بالا رفتن سن است، که به دلایل مختلف رخ می‌دهد، همچنین با بالا رفتن سن فرم گونه صاف‌ می‌شود. و نیز نیروی جاذبه در تغییر شکل پوست و اعضای صورت موثر است. علاوه بر موارد گفته شده کاهش و افزایش وزن غیر اصولی و شدید نیز می‌تواند باعث به وجود آمدن خط خنده شود. پایین آمدن وزن شدید سبب شلی پوست می‌گردد، که بیشتر در قسمت گردن و صورت اتفاق می‌افتد.

عوارض تزریق ژل خط خنده در مراکز نامعتبر

 • کبودی، التهاب، سوزش
 • سفت و گلوله شدن ژل در زیر پوست
 • به وجود آمدن زخم یا عفونت در ناحیه تحت درمان
 • به وجود آمدن حساسیت
 • تغییر رنگ چهره

سوالات درمورد مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده:

آیا تزریق فیلر خط خنده دردناک است؟

تزریق ژل خط خنده هیچگونه دردی نداشته و بسیار بی خطر است. و نیز پزشک متخصص برای کاهش درد زیبا جو از مواد بی حس کننده استفاده می‌کند.

آیا تزریق ژل خط خنده عوارض جانبی به همراه دارد؟

یکی از عوارض شایع تزریق ژل خط خنده ورم در قسمت تحت درمان است، که با مراقبت های صحیح این عارضه سریع رفع می‌شود.

آیا تزریق ژل خط خنده روشی موثر برای رفع مشکلات پوستی است؟

تزریق ژل خط خنده به ترمیم بافت ‌های پوستی کمک بسیاری می‌کند. همچنین این روش چین‌ و چروک‌های صورت را از بین برده و به شما احساس جوانی را خواهد بخشید.

برای کاهش تورم که از جمله مراقبت های بعد از فیلر خط خنده می‌باشد، چه باید کرد؟

1. مصرف میوه ها و سبزیجات تازه
2. مصرف آب کافی
3. سر خود را در قسمت بالا نگه دارید.
4. بالاتر بودن سر نسبت به بدن در هنگام خواب تا مدتی مشخص
5. مصرف دارو های آنتی هیستامین
6. خودداری از فعالیت‌های سنگین تا مدت بهبودی کامل
7. عدم لمس محل تزریق و فشار نیاوردن به قسمت تحت درمان

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *