لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️

عوارض فیبروز ابرو چیست؟ چگونه مانع آن شویم!

 فیبروز ابرو یکی از روش‌های زیباسازی و آرایش ابروهاست. نام این روش در واقع برگرفته از شرکتی در صربستان می‌باشد که این تکنیک زیبایی را بنیان گذاری کرده است در حال حاضر افراد بسیاری از کشور ما، این روش زیبایی ابرو را مورد استفاده قرار می‌دهند.
در فیبروز ابرو با استفاده از سوزن‌های مخصوص و یکبار مصرف، رنگدانه‌ها به زیر پوست ابرو انتقال داده می‌شود. انتقال این رنگدانه‌ها در فیبروز ابرو، کاملا به شکل تارهای مو و بدون ایجاد قاب انجام می‌شود.

عوارض فیبروز ابرو چیست

رنگدانه‌هایی که در نواحی خالی بین تارهای ابرو تزریق می‌شود آن‌ها را به حالت تار ابرو در می‌آورد و در نتیجه موجب پرپشت‌تر به نظر رسیدن ابرو‌ها خواهد شد.
در روش‌های آرایشی مدرن ابروهای نازک دیگر محبوبیتی ندارند و بیشتر بانوان به داشتن ابروهای پرپشت‌تر و ضخیم‌تر علاقه‌مند شده‌اند.
اما فیبروز ابرو هم مانند هر روش زیبایی دیگر دارای یک سری عوارض می‌باشد که در ادامه مطلب به عوارض فیبروز ابرو می‌پردازیم.

عوارض استفاده از رنگ‌های نامعتبر در فیبروز ابرو

در برخی از مراکز نامعتبر رنگ‌های نامرغوب مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث بروز عوارض فیبروز ابرو می‌شود که هم برای سلامتی مضر است و هم نتیجه خوبی از را حاصل نمی‌کند.
انتخاب یک سالن معتبر بسیار حائز اهمیت است. در کلینیک زیبایی دکتر تفت در غرب تهران، تمامی مواد و رنگ‌ها از مواد درجه یک و استاندارد استفاده می‌شود پس با اطمینان از خدمات فیبروز ابرو در کلینیک بهره‌مند شوید.

معایب و عوارض فیبروز ابرو

معایب فیبروز ابرو (complications eyebrow fibrosis) از مهم‌ترین مواردی هستند که آگاهی از آن برای تمام متقاضیان فیبروز ضروری می‌باشد. این آگاهی موجب خواهد شد تا متقاضیان با اطمینان بیشتری نسبت به انجام فیبروز ابرو اقدام کنند. بعضی از عوارض فیبروز ابرو عبارتند از:

عوارض  فیبروز ابرو
عوارض فیبروز ابرو

بروز عفونت

بروز عفونت از شایع‌ترین عوارض فیبروز ابرو است که بعد از اجرای فیبروز امکان دارد اتفاق بیافتد. مهم‌ترین دلیل بروز عفونت استفاده از تجهیزات آلوده و ضدعفونی نشده است. برای جلوگیری از بروز عفونت لازم است داروهای آنتی بیوتیک و ضد باکتری استفاده کرد.

بروز حساسیت

در طول انجام فیبروز ابرو مقدار کمی از جوهر که یک ماده شیمیایی است وارد بدن می‌شود. مشخص است که ورود به این ماده به بدن برخی افراد ممکن است موجب ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود.
نتیجه این واکنش‌ها منجرب به ایجاد تورم و التهاب صورت خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام کار به صورت تستی مقداری از جوهر را برای بخشی از ابرو استفاده کرده تا به عنوان تنها راه تشخیص آلرژیک بودن یا نبودن نتیجه برای ادامه کار روشن شود.

نامتقارن شدن ابروها

نامتقارن شدن ابروها بعد از فیبروز یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو است که امکان دارد رخ دهد. علاوه بر این، نارضایتی از حالت رسم شده برای ابرو بعد از فیبروز هم می‌تواند برای فرد ناراحت کننده باشد.

ناهماهنگ بودن رنگ ابروها

بعضی اوقات بعد از انجام فیبروز ابرو رنگ انتقال داده شده به پوست با رنگ طبیعی ابروها بسیار متفاوت می‌شود. که می‌توان این مشکل را یکی از عوارض فیبروز ابرو نامید.
این عارضه، ظاهری غیر طبیعی به ابروها می‌دهد و از زیبایی آن‌ها کم می‌کند. برای جلوگیری از بروز ناهماهنگی در رنگ ابروها، پیشنهاد می‌شود از رنگ کردن ابروها تا چند ماه پیش از فیبروز ابرو پرهیز کنید و در انتخاب رنگ فیبروز دقت بالا داشت.

امکان ابتلا به بیماری‌های خطرناک

بیماری‌هایی مثل هپاتیت و ایدز از بیماری‌های واگیردار هستند که امکان دارد در طی فیبروز ابرو ایجاد شوند. البته احتمال درگیری با این انواع بیماری‌ها کم است.
بهترین راهکار برای عدم درگیری با این نوع بیماری‌ها، مراجعه کردن به مراکزی است که همه موازین بهداشتی را به درستی رعایت می‌کنند.

ریختن رنگ ابروها

رنگ نگرفتن پوست زیر ابرو و یا پاک شدن رنگ تزریق شده در مدت زمان بسیار کوتاه یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو می‌باشد. این عارضه معمولا به دلیل استفاده از رنگ‌های نامرغوب و بی کیفیت در طی فیبروز ابرو اتفاق می‌افتد. برای آگاهی بیشتر از این دلایل می توانید مقاله دلیل رنگ نگرفتن در فیبروز ابرو را بخوانید.

تورم و التهاب

از عوارض رایج پس از فیبروز ابرو می توان به بروز التهاب و تورم در نواحی ابرو اشاره نمود. این نوع از عوارض سطحی بوده و معمولا در طی چند روز از بین می‌روند.

پیچیدگی و سختی

فیبروز ابرو کار پیچیده‌ای بوده و نیاز به تجربه زیادی دارد، همین موضوع باعث می‌شود که خود به خود دارای ریسک می‌شود. زیرا امکان دارد فرد متخصص نتواند آنطور که مد نظر متقاضی است طراحی را انجام دهد.
به هیچ عنوان نمی‌توانید از نتیجه کار اطمینان حاصل کنید و همواره این احتمال را باید در نظر بگیرید که نتیجه کار با مدل دلخواه شما فاصله داشته باشد.

احتمال بروز گوشت اضافه در ناحیه ابرو

 این عارضه در روش‌های قدیمی مثل تتو که مستلزم نفوذ زیاد سوزن به پوست بود بیشتر دیده می‌شد ولی احتمال بروز آن در روش فیبروز ابرو پایین است.
اما همچنان این احتمال وجود دارد و در صورت اتفاق افتادن می‌تواند آسیب زیادی به زیبایی شما برساند.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

عوارض نیمه دائمی

اگر فیبروز ابرو اشتباه انجام شود نمی‌توان به راحتی آن را پوشش داد. اگر این اتفاق رخ دهد فرد احتمالاً هزینه‌های باقیمانده را برای مدیریت و اصلاح روند متحمل می‌شود.
بهترین راه برای اطمینان از این که این روش به درستی انجام خواهد شد بررسی سابقه بیماری‌ها و نوع پوست فرد می‌باشد.

ریسک‌ها

با توجه به SPCP، احتمال بروز مشکلات با روش‌های آرایش دائمی وقتی که همه استانداردهای بهداشتی هم رعایت شود، بسیار نادر می‌باشد.
مشکلات پزشکی نیز امکان دارد به مراقبت‌های پس از رسیدگی ارتباط داشته باشد اما این خطرات زمانی کاهش پیدا می‌کند که فرد دستورالعمل‌های مورد نیاز را به درستی رعایت کند انجام دهد.

آیا فیبروز ابرو در بارداری عوارض دارد؟

یکی از عوارض فیبروز ابرو انجام آن در دوره بارداری می‌باشد. بسیاری از پزشکان استفاده از رنگ‌های شیمیایی را در دوران بارداری برای خانم‌ها ممنوع کرده‌اند.
علاوه بر اینکه تحقیقاتی در رابطه با روش فیبروز ابرو انجام شده است ولی هنوز با اطمینان نمی‌توان از بی ضرر بودن رنگ‌های آن اطمینان حاصل کرد.
بعضی کلا انجام آن را در دوره بارداری ممنوع کرده‌اند و بعضی دیگر پس از سه ماه اول بارداری بدون مشکل می‌دانند.

از دیگر عوارض فیبروز ابرو انجام آن به دست افراد غیر حرفه‌ای و مبتدی می‌باشد. اگر انجام کار توسط افراد تازه کار و بی تجربه صورت گیرد، امکان دارد ظاهری خسته و افسرده به صورت شما دهد.
انتخاب یک مرکز فیبروز ابرو با پرسنل مجرب مثل سالن زیبایی دکتر تفت زیبایی و طراوت را به چهره شما هدیه می‌بخشد.

چه کسانی نباید فیبروز ابرو انجام دهند؟

چه کسانی نباید فیبروز ابرو انجام دهند؟ دسته اول افرادی هستند که قبلا از روش تاتوی ابرو برای ابروهای خود استفاده کرده‌اند، بنابراین نمی‌توانند از روش فیبروز ابرو استفاده کنند. به طور کلی فیبروز ابرو فقط برای کسانی تاثیر دارد که برای زیباسازی ابروی خود به عنوان اولین روش، فیبروز ابرو را انتخاب کرده‌اند.

چه کسانی نباید فیبروز ابرو انجام دهند
عوارض فیبروز ابرو

دسته دوم کسانی که نمی‌توانند از این روش استفاده کنند، خانم‌های باردار، خانم‌های که در دوره شیردهی هستند و خانم‌هایی که دوران قائدگی را سپری کرده‌اند، می‌باشند.
به دلیل تغییراتی که در هورمون‌ها به وجود می‌آید توصیه می‌شود تا تمام شدن این دوره صبوری کنید. البته مزیت و هزینه فیبروز ابرو ارزش صبر کردن را دارد و همینطور افرادی که مشکلات زیر را دارند نمی‌توانند از این روش برای ابروهای خود بهره‌مند شوند:

  • بیماران مبتلا به سرطان، صرع، اختلالات خود ایمنی
  • کسانی که دارای مشکلات گردش خونی و اختلالات خونی
  • افراد دارای بیماری‌های پوستی
  • افراد دارای شکستگی ابرو
  • افراد دارای آفتاب سوختگی شدید
  • افرادی که حداقل ۳ روز از از اپیلاسیونشان نگذشته است
  • بعد از لایه برداری شیمیایی حداقل تا دو هفته

انواع مدل‌های فیبروز ابرو

در تکنیک فیبروز ابرو، مدل‌های مختلف فیبروز وجود داد که می‌توان مدلی را انتخاب کرد که با فرم صورت و ابروها مطابقت داشته باشد.

مدل spine-3

در این مدل هاشور ابرو که به تیغ ماهی معروف می‌باشد، نقطه کانونی هاشور روی نقطه پایانی ابرو‌ها قرار دارد و تمام قسمت‌های هاشور در جهت پایانی ابروها زده خواهند شد.

مدل spine-5

این مدل هاشور معروف به هاشور ابروی آسیایی هم می‌باشد و در آن نقطه کانونی هاشور در قسمت پایینی ابروها و در جایی میان ابتدا و نقطه پایانی ابروها قرار می‌گیرد.

مدل spine-6

در هاشور spine-6 یا هاشور ابروی کلاسیک، نقطه کانونی هاشور در قسمت قوس پایینی ابروها قرار می‌گیرد و همه هاشورها در جهت این نقطه قرار داده خواهند شد.

مدل upper spine

در این مدل فیبروز نقطه کانونی هاشور در قسمت بالایی ابروها قرار می‌گیرد و تمام هاشور در جهت بالای ابروها زده خواهند شد.

فیبروز ابرو چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام فیبروز ابرو (میکروبلیدینگ ابرو)، ابتدا روی ابرو و پوست اطراف ابرو مواد بی حس کننده موضعی زده می‌شود تا درد و ناراحتی کمتری در طول انجام فیبروز ابرو احساس شود.
پس از آن از شما خواسته می‌شود تا بر روی صندلی مخصوص دراز بکشید. متخصص فیبروز ابرو با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری ویژه‌ای که دارد، شکل و مدل ابروها را با توجه به حالت طبیعی ابروها و فرم صورت شما اندازه‌گیری و ترسیم می‌کند.
پس از آن بعد از تایید طرح اولیه ابروها توسط شما، کار فیبروز ابرو شروع خواهد شد.

متخصص انجام فیبروز ابرو، از یک ابزار دستی و کوچک که شبیه به قلمو است و تیغ ظریف و مخصوصی دارد برای این منظور استفاده خواهد کرد و خطوط بسیار ظریف و باریکی که شبیه به تارهای ابرو هستند. برای رشد ابروها و در لا به لای ابروها و قسمت‌هایی که طراحی شده است، می‌کشد. فیبروز ابرو با استفاده از ابزار استریل شده و یکبار مصرف و رنگدانه‌های مخصوص انجام خواهد شد.

هزینه فیبروز ابرو

هزینه فیبروز ابرو می تواند با توجه به عوامل مختلف متفاوت باشد اما کیفیت هم مهم است، تا عوارض را کاهش دهد پس توجه داشته باشید که به فیبروز کار ماهر مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ در مورد عوارض فیبروز ابرو

فیبروز ابرو درد دارد؟

برای انجام فیبروز ابرو معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود و این موضوع تاثیر خیلی زیادی در کاهش احساس درد و ناراحتی در حین انجام فیبروز ابرو خواهد داشت و چیزی که شما احساس خواهید کرد شبیه به احساس برداشتن ابرو می باشد. با این حال احساس درد و ناراحتی در طول انجام فیبروز ابرو به آستانه تحمل افراد و استرسی که دارند بستگی دارد .

ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است ؟

مدت زمان ماندگاری نتایج فیبروز ابرو به نوع پوست ، شیوه زندگی فرد و تعداد دفعات لمس ابروها بستگی دارد . اما به طور کلی اثرات فیبروز ابرو بین ۱۸ الی ۳۰ ماه ماندگاری خواهد داشت و وقتی رنگدانه های فیبروز ابرو شروع به محو شدند کردن لازم است که دوباره فیبروز ابرو را ترمیم کنید تا ظاهر ابروها دوباره پر رنگ و کامل شوند . فیبروز ابرو برای پوست های چرب نیز مناسب است اما ممکن است ماندگاری فیبروز ابرو بر روی پوست چرب کمتر باشد. زیرا مقدار زیادی چربی که از پوست شما ترشح می شود ، می تواند چسبندگی و باقی ماندن رنگدانه در پوست شما را کاهش دهد.

3.7/5 - (30 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *