لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در افزایش اعتماد به نفس هر فردی زیبایی چهره می‌باشد. اما ممکن است با عدم رسیدگی به پوست و افزایش سن پوست صورت دچار چین و چروک شود و نشانه‌های پیری در پوست نمایان گردد. لازم به ذکر است که این نشانه‌ها با افزایش سن طبیعی بوده و می‌توان برای جلوگیری و حتی درمان این چین و چروک‌ها روش‌های مختلف جوانسازی را انجام داد.
از بهترین روش‌های جوانسازی پوست، می‌توان به بوتاکس و جالوبوتاکس اشاره کرد. اما نکته مهم و جالب توجه اینجاست که برخی از افراد هنگام مراجعه به کلینیک برای انجام تزریق، فکر می‌کنند که این دو روش با هم دیگر یکسان است. در صورتی که اصلا این گونه نیست. به همین دلیل در ادامه این مطلب به بررسی تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس می‌پردازیم پس تا آخر همراه ما باشید تا شما را بیشتر با این دو روش آشنا کنیم.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در تزریق

جالپرو یک روش زیبایی موثر و بسیار کم خطر می‌باشد که باعث آبرسانی کامل پوست می‌شود. از ویژگی‌های کلی جالوبوتوکس می‌توان به رفع ترک‌های پوستی، رفع چین و چروک‌های عمیق، درمان جای جوش و… اشاره کرد.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از لحاظ عملکرد

 با افزایش سن بافت‌‌های همبند به اسم فیبروبلاست‌‌ها قابلیت خود را از دست می‌‌دهند. جالوبوتوکس غنی از اسید آمینه است که می‌تواند توانایی فیبروبلاست‌ها را تقویت نماید و در نتیجه بافت اتصال دهنده پوست ترمیم می‌شود و صاف و شفاف برای شما به ارمغان می‌‌آورد.

این ژل دارای دو مدل کلاسیک و HMW است. مدل HMW برای افراد با سنین بالا تزریق می‌گردد و مدل کلاسیک برای سنین پایین تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل کلاسیک برای جلوگیری از شروع علائم پیری بوده و در مدل HMW چون دارای درصد زیادی از اسید هیالورونیک می‌باشد و در بدن همه افراد وجود دارد و افراد با سنین بالا خطوط عمیق‌تری دارند، این خطوط عمیق برای برای رفع شدن به رطوبت بسیار بالایی نیاز دارند. جالوبوتوکس در ناحیه‌هایی همچون گردن، صورت، زیربغل، دکلته، دست، شکم و… تزریق می‌شود.

بررسی اصلی ترین تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

حال که تا اینجا اطلاعات کاملی را از این روش بدست آوردید وقت آن است تا به بررسی تفاوت‌های این دو روش بپردازید. شاید بتوان اصلی ترین تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس را در خاصیت فلج کنندگی عضله ناحیه تحت درمان دانست. با وجود این تفاوت بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از جالوبوتاکس برای درمان خود استفاده نمایند. بوتاکس محدودیت‌های دیگری هم دارد. تا آنجا که تمام قسمت‌های صورت را پوشش نمی‌دهد و جوانسازی کاملی هم ندارد. این در حالیست که جالوبوتوکس نه تنها برای همه قسمت‌های پوست صورت استفاده می‌شود بلکه برای کسانی که دارای حساسیت‌های مختلف هستند نیز بی خطر می‌باشد. جالوبوتاکس می‌تواند بیشتر از بوتاکس به کلاژن سازی، جوانسازی پوست، رفع عمقی مشکل و آبرسانی صورت بپردازد.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر ماندگاری

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر ماندگاری

یکی دیگر از موضوعاتی که می‌بایست پیش از تزریق به آن بیشتر توجه نمایید ماندگاری عمل انجام شده می‌باشد. هر چند که شما می‌توانید با انجام مراقبت‌های لازم ماندگاری درمان خود را افزایش دهید. به طور کلی ماندگاری تزریق بوتاکس از ۶ ماه تا یکسال است اما اثر جالوبوتاکس کمتر از تزریق بوتاکس می‌باشد. نکته مهمی که در این جا وجود دارد این می‌باشد که برای درمان خود اول اجازه دهید تا پزشک متخصص نظر خود را ارائه دهد و سپس با انجام دادن روش مربوطه مراقبت‌های آن را نیز پیگیری کنید. در این صورت ماندگاری درمان شما طولانی تر می‌شود و قطعا دیرتر به جلسه ترمیم نیاز خواهید داشت.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر معایب

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر معایب

درست است که به صورت کامل با تاثیر بوتاکس و جالوبوتاکس آشنایی پیدا کردید اما باید عوارض آن‌ها را نیز بررسی نمایید. همانطور که هر نوع اقدام زیبایی دارای معایبی می‌باشد در اینجا هم این قضیه صدق می‌کند. اگر تزریق خود را در یک کلینیک معتبر انجام ندهید ممکن است آسیب‌های بسیار زیادی را تجربه کنید. اگر با تزریق اشتباه بوتاکس روبرو شوید احتمالا با عوارضی همچون افتادگی پلک و ابرو، ضعیف شدن عضلات، کبودی، قرمزی، درد و… روبرو خواهید شد. اما جالوبوتاکس دارای معایب کمتری است که از جمله عوارض کوتاه مدت آن می‌توان به کبودی، درد، قرمزی و نیاز به مراقبت کوتاه مدت اشاره کرد. در هر صورت شما باید برای انتخاب هر دو روش تحقیق و بررسی زیادی انجام دهید و مناسب ترین گزینه را برای درمان خود انتخاب نمایید تا در صورت خطا آسیب کمتری را تجربه کنید.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر قیمت

یکی از مهم ترین تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در قیمت آن می‌باشد. چون به مراتب قیمت جالوبوتاکس گرانتر از بوتاکس است. اما به طور کلی عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند هزینه درمان شما را تحت تاثیر خود قرار دهند و باعث افزایش یا کاهش قیمت بوتاکس و جالوبوتاکس شوند. از مهم ترین این عوامل می‌توان به تعداد جلسات مورد نیاز، دستمزد پزشک، حجم کار، برند مصرفی، موقعیت جغرافیایی مطب و… اشاره کرد. به همین دلیل است که شما باید قبل از مراجعه به کلینیک اطلاعات کاملی را نسبت به این موضوع کسب نمایید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم تغییریافته بوتولونیم می‌باشد که برای فلج کردن عضلات ایجاد کننده چین‌و‌چروک مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بعد از تزریق بوتاکس علاوه بر کاهش چروک‌های مناطق مختلف، عادت اخم کردن نیز رفع شده و بالا بردن غیر ارادی پیشانی و افزایش انقباضات عضلات دور چشم حین خندیدن نیز کم می‌شود.

جالوپرو چیست؟

جالوپرو چیست؟

جالوپرو پوست را تغذیه کرده و به جوان سازی طبیعی پوست کمک می‌کند. جالوپرو یک محلول تزریقی استریل و قابل جذب است که به عنوان یک بیوروژیتالایزر پوست عمل می‌نماید و برای نرم شدن خطوط ریز، بهبود بافت پوست و چین و چروک استفاده می‌شود. این محصولات نوعی تقویت کننده پوست به حساب می‌آیند و ظاهری طبیعی و جوان تر را برای فرد به ارمغان می‌آورند.

آیا بوتاکس یا جالوبوتاکس برای درمان رفع چین و چروک دور چشم مناسب است؟

بله. اما نکته مهمی که برای انتخاب جالوبوتاکس یا بوتاکس وجود دارد این می‌باشد که شما باید در مرحله اول توسط پزشک متخصص پوست معاینه شوید تا پزشک متخصص بتواند روش مناسب را برای رفع چین و چروک شما انتخاب نماید.
به طور کلی می‌توان بوتاکس و جالوبوتاکس را دور چشم تزریق کرد. اما بهتر است این کار صرفا توسط پزشک متخصص پوست و در کلینیک پوست انجام شود. در تزریق بوتاکس می‌توان تنها خطوط ریز و پنجه کلاغی دور چشم را رفع و درمان کرد.

سوالات در مورد تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس:

آیا جالوبوتاکس یک روش ساده و ایمن است؟

بله، جالوبوتاکس یک روش ساده و ایمن می‌باشد که در شرایط سرپایی قابل اجرا بوده و نیاز به جراحی ندارد. همچنین می‌تواند پوست را جوان و مرطوب کرده و درخشندگی بالایی به آن ببخشد.

آیا با تزریق بوتاکس چهره غیرطبیعی به نظر می‌رسد؟

اگر تزریق بوتاکس به اندازه و به درستی در محل مورد نظر تزیق شود، قطعا نتیجه‌ای طبیعی به همراه خواهد داشت. پس به طور کلی بوتاکس چهره را غیرطبیعی نمی‌کند و فقط چین و چروک‌ها را از بین می‌‌برد. اما اگر به اندازه نباشد یا صحیح انجام نشود، می‌توان باعث عوارضی همچون افتادگی پلک که چهره را غیرطبیعی نشان می‌دهد شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *