لوگو دکتر تفت
تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

پوست انسان بر اثر استرس و اضطراب، غذای بد، عوامل وراثتی، عدم مراقبت صحیح، تغییر وزن، افزایش سن، بارداری، بیماری‌های زمینه‌ای و غیره آسیب‌ می‌بیند و دچار مشکل می‌شود. در این بین استفاده از برخی روش‌های درمانی جهت بهبود این آسیب‌ها ممکن است تا حد زیادی در زندگی ما تأثیرگذار باشد. دو روش میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ از انواع درمان‌های پوست هستند که بدون خونریزی و بستری انجام می‌شود.

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ با این که اندکی با هم تفاوت دارند اما هر دو برای ایجاد تغییر در وضعیت ظاهری صورت طراحی شده اند. این فرایند ها با ایجاد زخم های کوچک یک پاسخ التیامی در بدن ایجاد کرده که در نتیجه آن تولید کلاژن و الاستین افزایش می یابد. در این مقاله به تفاوت تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ و مزایای هر کدام می پردازیم.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در چیست؟

فرق میکرونیدلینگ و مزو نیدلینگ چه فرقی می کنند؟

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ با این حال که کمی با هم فرق دارند اما هر دو برای ایجاد بهبود در وضعیت ظاهری صورت طراحی شده اند. این فرایند ها با ایجاد زخم های کوچک یک پاسخ التیامی در بدن ایجاد کرده که در نتیجه آن تولید کلاژن و الاستین افزایش می یابد. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های ظریف سوراخ های کوچکی در پوست ایجاد می کند. در حالی که این سوراخ ها بسیار کوچک هستند اما می توانند توانایی های التیامی پوست را به کار گیرند.

در مزونیدلینگ سوراخ های ایجاد شده با هدف ایجاد مسیری جهت جذب مستقیم محصولات مراقبتی پوست انجام می شود. با این روش، محصولات مراقبتی موضعی یا تزریقی دقیقا به محل مورد نظر وارد شده و بیشترین تاثیر را ایجاد می کنند. تفاوت اصلی بین میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ عمق ورود سوزن به پوست است. میکرونیدلینگ در عمق بیشتری از پوست فرو رفته و پاسخ را از لایه های عمیق تری تحریک می کند.

از سوی دیگر، مزونیدلینگ با استفاده از درماپن انجام شده و چندان در پوست عمیق نمی شود. با این که سوراخ های ایجاد شده در این روش کم عمق تر هستند اما امکان نفوذ محصولات پوستی را به لایه های سطحی داده و علاوه بر جذب عمیق تر ایجاد تغییر را ممکن می کنند.

مزایای میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

مزایای میکرونیدلینگ با مزو نیدلینگ

هر دو درمان میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در تحریک تولید طبیعی کلاژن و الاستین بسیار تاثیرگزار می باشند. کاهش مقدار کلاژن که اغلب به دلیل افزایش سن به وجود می آید در نهایت به افتادگی، چروک شدن و افت کیفیت پوست منجر می شود. همگام با افزایش سن، تولید الاستین در پوست آدمی افت کرده و از حجم پوست افراد می کاهد. میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ دو روش عالی هستند که با افزایش تولید این پروتئین های ضد پیری می توانند نتایج زیر را به ارمغان آورند:

  • کاهش ظاهر خطوط و چروک ریز
  • احیای پری و حجم از دست رفته پوست
  • سفت کردن افتادگی پوست
  • احیای توانایی پوست در حفظ شکل خود
  • بازگرداندن درخشش پوست

هر دو روش میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ برای کسانی مناسب هستند که به دوره بهبودی کوتاه و نتایج قابل توجه اشتیاق دارند. میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ روش های کم تهاجمی محسوب می‌شوند.

مزونیدلینگ برخلاف میکرونیدلینگ در رفع مشکلات پوستی، موثرتر است.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در کاربرد

کاربرد میکرونیدلینگ در پوستکاربرد مزونیدلینگ در پوست
تحریک تولید کلاژن در پوست و در نتیجه سفت شدن پوست.حذف یا کاهش خطوط پنجه کلاغی دورچشم یا خطوط دور دهان فرد.حذف یا کاهش خطوط پیشانی یا اخمکمک به جذب دارو های موضعی پوستکاهش نمای چروک، لک های پوستی و آسیبهای ناشی از آفتاب برای زیباجو.درمان اسکار آکنه و آبله مرغانکاهش نمای اسکار و ترکهای پوستی (استریا) برای زیباجو.کاهش اندازه روزنه ‌های پوست زیباجو.بهبود ترک ‌های پوستی ( استریا) یا  ترک های پوستی بعد از بارداری زیباجو.کمک به درمان روزاسه (قرمزی) و عروق ریز پوستی زیباجو.با نفوذ کوکتل های مزوتراپی بداخل پوست و افزایش جریان خون در لایه های مختلف تولید کلاژن و الاستین افزایش می‌یابد و در نتیجه کیفیت پوست و انعطاف پذیری و کشسانی پوست بیشتر از قبل می شود.به علت به وجود آمدن هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست خاصیت جذب کرم ها و ویتامین های موضعی افزایش یافته و تاثیر پماد های تجویز شده چندین برابر می شود.به علت تسهیل نفوذ محلول های مزوتراپی به لایه مزودرم پوست، در روش مزونیدلینگ؛ لک های پوستی و جای جوش‌ها به راحتی از بین می روند.  

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در فواید

تفاوت میکرونیدلینگ و مزو نیدلینگ در فواید

فواید میکرونیدلینگفواید مزونیدلینگ
اگر تمایل به سفت شدن پوست صورت خود دارید، هایفو و میکرونیدلینگ را در دستور کار خود قرار بدهید.کاهش خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، از فواید مشهود میکرونیدلینگ است.از بین بردن چین های اطراف دهان یا خط لبخند از فواید میکرونیدلینگ است.رفع خطوط پیشانی یا اخمرفع چین و چروک های صورترفع لک های ناشی از آفتاب سوختگیرفع و درمان اسکار، آکنه و آبله مرغان رفع و کاهش روزنه های پوستیرفع و درمان ترک های پوستی  افزایش جریان خون که در نهایت منجر به کلاژن سازی و الاستین سازی پوست می‌شود. افزایش مشهود کشسانی پوست از فواید مزونیدلینگ است.درمان با مزونیدلینگ با داشتن هزاران سوزن های میکروسکوپی سبب می‌شود که برخورد با سطح پوستتان داشته باشد. که در نهایت سبب جذب بیشتر کرم ها و ویتامین های موضعی ای که در این روش استفاده می کنید، می شود.به دلیل اینکه نفوذ محلول های مزوتراپی به لایه مزودرم پوست، تسهیل می شود، لکه های پوستی بسیار سریع تر از بین می روند.  

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در قیمت

با انتخاب یک کلینیک تخصصی پوست و زیبایی همانند کلینیک زیبایی غرب تهران کلینیک دکتر تفت، می‌توانید با خیال آسوده از خدمات میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ با قیمت مناسب بهره ببرید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت تجهیزات کلینیک، استاندارد بودن دستگاه‌ها و مواد مصرفی نداشته باشید.

پرسش و پاسخ درباره تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ:

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در بهترین فصل انجام چطور است؟

برای درمان با هر دو روش، به دلیل آنکه پوست صورت حساس می ‌شود، به زیباجویان توصیه می‌ شود که تا زمان بهبودی کامل، در معرض تابش آفتاب قرار نگیرند، زیرا احتمال دارد که پوست صورت دچار لک شده و آسیب ببیند. از این فصل مناسب برای هردو روش، فصول سرد است.

5/5 - (9 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

یک پاسخ

  1. فعلادوجلسه مزونیدلینگ انجام دادم .هزینش بسیاربالاتراز اونیه که درکلینیک دکتر تفتاعلام شده.امیدوارم بااین هزینه که پرداخت کردم نتیجه رضایتبخش بگیرم.