لوگو دکتر تفت
هزینه تخلیه ژل لب

هزینه تخلیه ژل لب 1402 + عوامل موثر بر آن

هزینه تخلیه ژل لب:

این روزها فیلرها یا ژل‌های لب به روشی مناسب و متداول برای برجسته کردن، خوش‌فرم کردن و بهبود ظاهر لب بدون روش تهاجمی جراحی تبدیل شده‌اند.
یکی از جنبه‌های مهم زیبایی شناختی صورت، فرم لب‌ها می‌باشد که در نگاه اول به چشم می‌آیند. بعضی از افراد به علت عدم رضایت از شکل طبیعی لب‌های خود، میزان برجستگی آن‌ها و مواردی از این موضوع به تکنیک‌های تزریق ژل لب روی آورده‌اند.

متأسفانه، تمام عمل‌های تزریق ژل لب مطابق آنچه برنامه‌ریزی شده بود، پیش نمی‌روند. اگر از نتایج تزریق ژل لب خود راضی نیستید، نیاز نیست که ۶ تا ۱۸ ماه صبر کنید تا ژل به طور طبیعی حل شود.
پزشکان زیادی عملیات تخلیه ژل لب انجام می‌دهند، یک عمل ساده که برای برگرداندن نتیجه‌ی یک تزریق نادرست و ناخوشایند ژل به لب و یا نتیجه‌ای غیر طبیعی و یا بیش از اندازه در ظاهر لب انجام می‌شود. برای فهمیدن اینکه چگونه می‌توان ژل لب را تخلیه نمود، آیا آن‌ها به‌طور طبیعی حل می‌شوند یا نه و هزینه‌ تخلیه‌ ژل لب آن‌ها چقدر است، ادامه مطالب را مطالعه کنید.

هزینه تخلیه ژل لب در کلینیک دکتر تفت

هزینه تخلیه ژل لب با تزریق آنزیم هیالورونیداز مورد نیاز برای تجزیه فیلرهای HA بر اساس عوامل مختلفی از جمله مارک خاص هیالورونیداز مورد استفاده، حجم فیلر و تعداد جلسات درمانی لازم متفاوت خواهد بود.

هزینه تخلیه ژل لب


در کل، هیالورونیداز در هر تزریق نسبت به فیلرهای پوستی ارزان‌تر می‌باشد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که برای رسیدن به نتایج مطلوب امکان دارد بیش از یک جلسه نیاز باشد. هزینه تخلیه ژل لب در کلینیک دکتر تفت 2/000/000 تومان می‌باشد.

هزینه تخلیه ژل لب در سایر کلینیک‌ها

هزینه تخلیه ژل لب با تزریق هیالورونیداز مورد نیاز برای حل کردن ژل‌های اسید هیالورونیک بر اساس عوامل مختلفی می‌باشد. در مواردی که ژل‌ها بر پایه‌ی هیالورونیک اسید نیستند، تنها راه برای اطمینان از کاهش نتایج نامطلوب، صبر کردن برای جذب یا متابولیزه شدن آن توسط بدن است.
در بعضی موارد، عمل جراحی برای از بین بردن کامل ژل‌ها ضروری است. به همین دلایل در هنگام انتخاب ژل صورت، ژل‌های اسید هیالورونیک، ایمن‌ترین انتخاب می‌باشند بدلیل اینکه به راحتی قابل برگشت هستند.

عواملی که منجرب به تخلیه ژل می‌شود؟

چه عواملی منجرب به تخلیه ژل لب می‌شه

 • تزریق اشتباه یا عدم رعایت اصول در هنگام تزریق
 • بروز حساسیت و آلرژی
 • ایجاد کیست و توده
 • گلوله شدن ژل لب
 • تزریق بیش از اندازه مجاز و زیاد
 • نامتقارن شدن
 • پشیمانی از تزریق ژل لب

اما مورد بعدی که می‌تواند در تخلیه ژل لب تاثیرگذار باشد، عدم رفع تورم و قرمزی می‌باشد که می‌تواند دلایلی مثل حسایست در آن نقش داشته باشد.
البته مورد دیگر که معمولا در افرادی که به یک مرکز معتبر و متخصص کاربلد اعتماد نکرده‌اند شایع است، تزریق در نزدیکی رگ‌های خونی و بسته شدن جریان خون است که خود مورد بسیار حائز اهمیتی در نارضایتی مراجعه کنندگان است.

اگر مشکل بوجود آمده مربوط به عدم تراکم و تناسب باشد، در صورتی که متخصص کار خود را درست انجام داده باشد، می‌توان توسط ماساژ این مشکل را از بین برد، اما در مواردی به اندازه‌ای ژل یا عملیات تزریق ژل بی‌کیفیت است که حتی با ماساژ هم نمی‌توان مشکل را برطرف نمود.
بعضی اوقات هم همینطور که در اشاره کردیم، تزریق بیش از اندازه در لب بالایی و یا لب پایینی موجب ایجاد ظاهری نامناسب می‌شود، که باید میزان کمی از حجم لبی که بیشتر تزریق شده به کمک روشی که جلوتر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، کم شود.

روش‌های تخلیه ژل لب

برای تخلیه ژل لب، از تکنیک‌های مختلفی می‌توان استفاده نمود. روش انتخابی با توجه به نوع فیلر یا ژل و یا شدت ناهنجاری ایجاد شده، متفاوت خواهد بود. بهترین تکنیک‌هایی که برای تخلیه ژل به کار می‌رود، شامل:

حل کردن ژل لب با آنزیم هیالورونیداز

برای کسانی که از ژل هیالورونیک اسید استفاده می‌کنند، می‌توان نوعی آنزیم به نام هیالورونیداز را استفاده نمود. عملکرد این نوع آنزیم به نحوی است که ژل‌های تزریق شده در محل لب را دچار فروپاشی کند و در نهایت از بین می‌برد. این نوع تکنیک در مقایسه با روش‌هایی مانند جراحی تخلیه ژل لب، عوارض و قیمت کمتری در پی خواهد داشت.

از بین بردن کیست‌های موجود

گاهی امکان دارد در اثر تزریق ژل به روش نامناسب یا غیرحرفه ای، کیست‌هایی در عمق یا سطح پوست ایجاد می‌کند. این کیست‌ها معمولا با مواد مایع و یا نیمه جامد پر می‌شوند که باید آن‌ها را تخلیه نمود.
برای این کار، نیاز است بعد از بی حسی موضعی، برش‌های ریز ۱ تا ۳ میلی متر در محل تشکیل کیست ایجاد کرده و مواد داخل آن را تخلیه کرد. در این تکنیک، تخلیه ژل لب با سونوگرافی همراه خواهد شد. همنیطور، معمولا جای این برش‌ها، پس از عمل و به مرور زمان از بین می‌رود.

از بین رفتن توده‌های سفت پس از تزریق ژل

تشکیل توده‌های سفت در عمق یا سطح پوست، مشکل دیگری می‌باشد که گاهی فرد پس از تزریق ژل با آن درگیر خواهد شد. برای خارج کردن توده‌های ژلی سفت شده ریز که در سطح قرار دارند، می‌توان از سوزن‌های مخصوص استفاده نمود.
اما در مواردی که توده‌های خیلی بزرگ در عمق بافت به وجود آید مناسب است تکنیک برش‌های میلی‌متری را برای تخلیه ژل استفاده کرد. لازم است که بدانید فرایند تخلیه ژل لب با سونوگرافی انجام می‌شود.

رفع تورم غیرعادی و بیش از حد

بعضی ژل‌ها نقش کلاژنسازی دارند که البته استفاده از آن‌ها برای حجم دادن به لب‌ها پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا این ژل‌ها فقط برای قسمت‌هایی مناسب هستند که ژل به صورت عمقی تزریق شود. در صورت استفاده از این نوع ژل برای لب‌ها استفاده شود، امکان دارد تورمی یکدست و غیرعادی به وجود آورد که ناشی از ژل و افزایش حجم بدلیل کلاژن سازی خواهد بود.

برای تخلیه این ژل‌ها شرایط کمی متفاوت خواهد بود و باید به چند نکته دقت کرد:

 • تا حد ممکن از تکنیک تخلیه ژل لب استفاده نکنید و در صورت نیاز، باید با احتیاط و ظرافت زیاد انجام گیرد.
 • برای تخلیه ژل لب باید از برش‌های کوچک استفاده نود.
 • به هیچ وجه نباید تمام ژل را از یک نقطه خارج کرد؛ در غیر این صورت تخریب بافت را به همراه خواهد داشت.

افراد واجد شرایط تخلیه ژل لب

در بالا به صورت مختصر به مواردی اشاره کردیم که دلیل بسیاری از مراجعه‌کنندگان برای از بین بردن ژل لب بودند. اما اگر بخواهیم به صورت مفصل‌تر از دلایل تخلیه ژل لب برای شما بگوییم، در ابتدا باید به مواردی اشاره کنیم که تزریق ژل باعث ایجاد عفونت در لب و اطراف آن شده است. عفونت پس از تزریق می‌تواند دلایل مختلفی از جمله:

 • عدم ضدعفونی محل تزریق بعد از عمل که در عفونت بسیار تاثیرگذار می‌باشد.
 • استفاده از ژل نامناسب و بی‌کیفیت می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
 • استفاده از وسایلی که به خوبی استریل نشده باشند.

مراقبت‌های قبل از تخلیه ژل لب

پیش از تخلیه ژل لب نیاز است که به نکات مهمی توجه داشته باشید، توجه به این موارد می‌تواند در نتیجه نهایی کار تاثیرگذار باشد.

مراقبت‌های قبل از تخلیه ژل لب

 • ۵ روز پیش از تخلیه ژل لب باید از مصرف داروهای غیرضروری مثل آسپرین، ایبوپروفن (Ibuprofen)، ویتامین‌ها، امگا و.. پرهیز کنید.
 • حتما با صورت بدون آرایش و شسته شده در کلینیک حضور پیدا کنید.
 • در صورت عفونت و لک در محل تزریق، از تزریق ژل لب پرهیز کنید.
 • حتما تست عدم آلرژی به فیلر را قبل از شروع تزریق انجام دهید.

مراقبت‌های بعد از تخلیه ژل لب

برای پیشگیری از بروز هرگونه عفونت، پیشنهاد می‌شود تا مدت ۶ ساعت پس از تخلیه، از لمس کردن یا استفاده از مواد آرایش بر روی نواحی درمان شده پرهیز کنید.
علاوه بر این، هرگونه ورم را می‌توان با مصرف آنتی‌هیستامین از بین برد. کبودی‌ها را هم می‌توان با کرم یا قرص‌های آرنیکا کم کرد.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه تخلیه ژل لب

چه مدت بعد از تزریق آنزیم می‌توانم مجدداً ژل هیالورونیک اسید تزریق کنیم؟

می‌دانیم که قسمت اعظم اسید هیالورونیک ظرف ۳۰ دقیقه توسط آنزیم از بین می‌رود؛ همینطور می‌دانیم که فرایند تجزیه ژل لب می‌تواند تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق هیالورونیداز ادامه داشته باشد. با این ‌حال هیالورونیک اسید بلافاصه تزریق نمی‌شود، زیرا امکان دارد هنوز مقداری از آنزیم در ناحیه درمان وجود داشته باشد. وجود هیالورونیداز تعیین دوز و محل تزریق مقدار بیشتری از ژل را بسیار دشوار می سازد.

آیا ماساژ دادن ژل به حل شدن آن کمک خواهد کرد؟

ماساژ می‌تواند، بدن را تحریک کند تا ژل لب را با سرعت بیشتری حل کند. اما در عمل، استفاده از چنین روشی زمان زیادی می‌برد و به چند هفته ماساژ شدید نیاز دارد.

آیا می توانیم خودمان ژل را از داروخانه خریداری کنیم؟

مراجعه کننده در جلسه اول تزریق ژل لب، مشاوره شده و مقدار ژل و نوع ژل لازم به او اطلاع داده می شود. پس از آن بسته ژل در مقابل خود شما باز شده و ویال آن تحویل داده می شود. بنابراین همه ی اقدامات لازم برای اعتماد مراجعین محترم انجام می شود تا از اشتباه در خرید ژل توسط خود شخص پیشگیری شود.

5/5 - (5 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *