لوگو دکتر تفت
تخلیه ژل لب با آنزیم چگونه است

تخلیه ژل لب با آنزیم چگونه است؟

پرکننده‌های لب تزریق‌هایی هستند که به لب‌های شما حجم می‌دهند و لب‌ها را پرتر می‌کنند.اما یک سوال برای اکثر افراد پیش می‌آید که اگر از فرم لب هایمان خوشمان نیامد در این صورت چه کار باید بکنی؟حتی ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. موضوع بحث ما نیر در این مقاله دقیقا همین سوال است.افرادی هستند که پس از تزریق ژل لب بنا بر هر دلیلی میخواند که ژل تزریق شده را تخلیه کنند،این عمل راهکار های متفاوتی دارد کع ما در اینجا میخواهیم تخلیه ژل لب با آنزیم را برای شما توضیح دهیم.

مقدمه تخلیه ژل لب با آنزیم

تخلیه ژل لب با آنزیم
تخلیه ژل لب با آنزیم

فیلرهای تزریقی دائمی نیستند، اما بسته به نوع انتخابی شما می توانند بین 3 تا 18 ماه دوام بیاورند. با این حال، اگر از نتایج خود کاملاً راضی نیستید، لزوماً نباید منتظر بمانید تا اثرات کامل از بین برود. بسته به نوع فیلر مورد استفاده، ممکن است این گزینه را داشته باشید که پرکننده های لب خود را زودتر حل کنید و از بین ببرید. اگر می‌خواهید حجم آن را کاهش دهید یا حتی توده‌ها را از بین ببرید، ممکن است بتوانید تمام پرکننده یا فقط بخشی از آن را حل کنید. در مطلب زیر، جزئیات مربوط به حل کردن پرکننده‌های لب، از جمله نوع فیلرهایی که می‌توانید حل کنید، نحوه کار این فرآیند و انتظار چه چیزی را دریافت کنید.

درباره عفونت لب بعد از تزریق ژل نیز بخوانید.

کدام فیلرهای لب برگشت پذیر هستند؟

فقط پرکننده های اسید هیالورونیک (HA) مانند Juvederm، Restylane و Belotero می توانند حل شوند.

(HA) قندی است که به طور طبیعی در بدن شما، عمدتاً در بافت های همبند یافت می شود. به طور عمده، HA برای هیدراته نگه داشتن پوست شما کار می کند، که به حجیم شدن کمک می کند. HA موجود در پرکننده ها یک نسخه مصنوعی یا آزمایشگاهی است.
پرکننده های ساخته شده از هر چیز دیگری برگشت پذیر نیستند ، اما باز هم، بدون توجه به این موضوع، برای همیشه دوام نخواهند داشت. فیلرها با گذشت زمان تحلیل می‌روند، به همین دلیل است که برای حفظ ظاهر خود نیاز به تزریق‌های بعدی دارید.

در مورد پرکننده های غیر HA چه باید کرد؟

اگر لب‌هایتان را با موادی غیر از HA تقویت کرده‌اید و از نتایج آن خوشتان نمی‌آید، یک جراح زیبایی با تجربه می‌تواند عدم تقارن یا برآمدگی را با تزریق فیلر بیشتر برای یکنواخت کردن موارد اصلاح کند.
آیا نمی خواهید فیلر بیشتری تزریق کنید، یا منتظر بمانید تا فیلرها خود به خود تجزیه شوند؟ شما همچنین گزینه حذف جراحی را دارید.
صرف نظر از اینکه به کدام سمت متمایل هستید، باید با سوال کردن از یک جراح زیبایی معتبر در مورد گزینه های خود شروع کنید.

فرآیند تخلیه ژل لب با آنزیم شامل چه مواردی می شود؟

 • برای تحلیه ژل لب با آنزیم، باید تزریق آنزیم هیالورونیداز (هیالاز) را در نزدیکی فیلر انجام دهید.
 • هیالورونیداز یک شکل مصنوعی غلیظ از یک آنزیم است که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد. هنگامی که تزریق می شود، شروع به تجزیه فیلر می کند و روند انحلال را که در طول زمان انجام می شود سرعت می بخشد.
 • هیالورونیداز مدت ها قبل از پرکننده ها کاربردهای پزشکی داشت، اما متخصصان مراقبت های بهداشتی تقریباً 20 سال است که از آن برای حل کردن پرکننده های HA استفاده می کنند.
 • این آنزیم فقط پرکننده های لب را نیز حل نمی کند. همچنین می‌تواند پرکننده‌ها را در گونه‌ها، زیر چشم‌ها و هر ناحیه دیگری حل کند ،البته تا زمانی که پرکننده‌های HA باشند.
 • اگر تصمیم دارید تخلیه ژل لب با آنزیم انجام دهید ، باید با درخواست مشاوره با یک جراح زیبایی یا متخصص پوست، این فرآیند را شروع کنید.
 • در طول مشاوره، می توانید انتظارات خود و گزینه های خود را برای انحلال پرکننده ها مورد بحث قرار دهید.

انتظار چه چیزی برای تخلیه ژل لب با آنزیم وجود دارد؟

اگر تصمیم شما برای تخلیه ژل لب با آنزیم جدی است ، در اینجا یک ایده کلی از آنچه باید انتظار داشته باشید وجود دارد. ابتدا، تیم مراقبت شما با استفاده از مقدار کمی آنزیم هیالورونیداز روی بازوی شما برای بررسی آلرژی یا حساسیت، پچ تست را انجام می دهد.
اگر هیچ واکنش نامطلوبی نداشتید، لب‌های شما را تمیز می‌کنند و کرم بی‌حس‌کننده را روی آن ناحیه می‌مالند تا درد ناشی از سوزن را به حداقل برسانند. اگر نمی‌خواهید پرکننده‌هایتان کاملاً حل شوند، ممکن است ابتدا هیالورونیداز را رقیق کنند تا کل برجسته‌سازی لب شما را از بین نبرد.
آنها هیالورونیداز را به قسمت های مختلف لب شما تزریق می کنند، با این هدف که محلول را تا حد امکان به HA نزدیک کنند. پس از اتمام، آنها یک بار دیگر لب های شما را تمیز می کنند و از بالم یا کرم مراقبت پس از آن استفاده می کنند.
پس از تست پچ، کل فرآیند فقط چند دقیقه طول می کشد.

چه مدت پس از تخلیه ژل لب با آنزیم طول می کشد تا فیلرها حل شوند؟

هیالورونیداز اثر فوری دارد. اما از آنجایی که شیمی بدن همه افراد یکسان نیست، همه افرا بطور یکسان متوجه نتایج نمی شوند. مارک های مختلف پرکننده های HA ممکن است با سرعت های مختلف باعث تخریب شوند. مقدار فیلری که می‌خواهید حل شود نیز می‌تواند مؤثر باشد. ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان نیاز به بازگشت بیش از یک جلسه داشته باشید. بسیاری از افراد تنها در عرض چند روز متوجه نتایج می شوند.
به خاطر داشته باشید که لب های شما ممکن است به طور موقت پس از عمل پرتر و برجسته‌تر به نظر برسند. این موضوع می تواند به دلیل ترکیبی از تورم خفیف ناشی از تزریق و حجم اضافی از مایع محلول رخ دهد.

عوارض احتمالی تخلیه ژل لب با آنزیم

عوارض احتمالی تخلیه ژل لب با آنزیم
تخلیه ژل لب با آنزیم

احتمال کمی وجود دارد که هیالورونیداز باعث واکنش آلرژیک شود. طبق تحقیقات در سال 2020، خطر واکنش های آلرژیک معمولاً بسیار کم است: بین 0.05 تا 0.69 درصد. کمتر از 0.1 درصد افراد دچار خارش و تورم می شوند.
گفتنی است، شما با دوز بیش از 100000 IU شانس بیشتری برای واکنش آلرژیک دارید. میزان واکنش های آلرژیک با دوز 200000 واحد بین المللی به کمی بیش از 31 درصد افزایش می یابد. متخصص پوست یا جراح شما احتمالاً با کمترین دوز ممکن شروع می کند تا احتمال واکنش آلرژیک را به حداقل برساند. آنزیم هیالورونیداز همچنین ممکن است با برخی داروها از جمله برخی داروهای اضطراب و آنتی هیستامین ها تداخل داشته باشد.
یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه ای که باید در نظر گرفت این است که هیالورونیداز به طور بالقوه می تواند مقدار زیادی از پرکننده و همچنین HA بدن شما را تجزیه کند. در نتیجه، ممکن است حجم بیشتری از آنچه می خواهید از دست بدهید و متوجه ناهمواری لب های خود شوید. بدن شما در نهایت HA بیشتری تولید خواهد کرد، اما این امر ممکن است چند ماه طول بکشد.

قیمت تخلیه ژل لب با آنزیم چقدر است؟

اگر از نتایج بزرگ کردن لب خود ناراضی هستید یا عوارضی را تجربه کرده اید، میتوانید با مراجعه به دکتری که تزریق فیلر اصلی را انجام داده است از او بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.که ممکن است هزینه کمتری بابت این امر از شما دریافت کند.
اما اگر تصمیم می‌گیرید برای تخلیه ژل لب با آنزیم نزد یک جراح یا متخصص پوست دیگر بروید، یا می‌خواهید آنها را حل کنید زیرا نظر خود را در مورد ظاهر تغییر داده‌اید، هزینه تخلیه ژل لب معمولاً به موارد زیر بستگی دارد:

 • چه مقدار هیالورونیداز نیاز دارند
 • مکان تزریق
 • سطح تجربه متخصص

هزینه آن بین1,500,000 الی 2,500,000 تومان است .

آیا میتوان تخلیه ژل لب با آنزیم را در خانه انجام دهیم؟

تخلیه ژل لب با آنزیم در خانه
تخلیه ژل لب با آنزیم در خانه

خیر: اینترنت معمولاً به شما پیشنهاد می‌کند که تقریباً هر کاری را می‌توانید انجام دهید، اما این چیزی نیست که خودتان سعی کنید انجام دهید. شما باید فیلرهای لب را در یک محیط بالینی و توسط یک متخصص پزشکی ماهر حل کنید.
تلاش برای حل کردن آنها در خانه می تواند منجر به آسیب و عوارض بالقوه جدی مانند عفونت و حتی آسیب عروقی یا عصبی شود.

سخن پایانی درباره تخلیه ژل لب

هیالورونیداز می تواند فیلرهای لب هیالورونیک اسید را قبل از تجزیه شدن خود به خودی آنها ، حل کند.
اگر از برجسته سازی لب خود راضی نیستید، می توانید با متخصصی که تزریقات شما را انجام داده است ارتباط برقرار کنید تا درباره گزینه های خود بیشتر بدانید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با یک جراح زیبایی یا متخصص پوست دارای مجوز بورد مشورت کنید.

فواید تزریق اسید هیالورونیک به لب

مانند سایر انواع پرکننده های پوستی، تزریق HA به طور استراتژیک توسط جراحان زیبایی برای رفع نگرانی های مربوط به کاهش حجم استفاده می شود. به طور خاص، تزریق HA به لب ممکن است مزایای زیر را ارائه دهد.

 • لب های پرتر

هنگامی که توسط یک متخصص دارای مجوز و با تجربه انجام می شود، تزریق HA به لب ها برای ایجاد لب های شما پرتر و جوان تر به نظر می رسد. این پرکننده ها همچنین ممکن است به بازتعریف مرزهای اطراف لب شما کمک کنند و شکل کلی آنها را تقویت کنند.

 • کاهش چین و چروک

همچنین ممکن است از تزریق HA به لب برای کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک های اطراف ناحیه دهان استفاده شود. به طور خاص، HA( برای Rhytids Perioral Rhytids Trusted Source “خطوط سیگاری”) که به صورت عمودی در اطراف ناحیه دهان قرار دارند و همچنین خطوط لبخند مفید است.

 • نتایج فوری

اثرات تزریق HA ممکن است بلافاصله پس از درمان مشاهده شود. این ممکن است برای کسانی که به دنبال نتایج سریع هستند جذاب باشد.

پرسش و پاسخ درباره تخلیه ژل لب:

آیا تخلیه ژل لب با آنزیم راهکاری ایمن است؟

به طور کلی حل کردن پرکننده های لب از راه تخلیه ژل لب با آنزیم که توسط یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست معتبر انجام می‌شود بی خطر است.
با این حال، مانند هر روش دیگری، باید چند خطر بالقوه را در ذهن داشته باشید.

4.2/5 - (16 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

3 پاسخ

 1. سلام من ۱۵ سال پیش ژل لب تزریق کردم مثل اینکه ژل پاژ بوده اخه لب شکری بودم الان ژلها گلوله شده میشه از انزیم استفاده کنم؟تا دوباره ژل بزنم

  1. سلام دوست عزیز باید انزیم رو امتحان کنید اما ممکنه به جنس ژل لب شما جواب نده و مجبورشید روش تخلیه ژل لب رو انجام بدید.

 2. وقت بخیر. من حدود 10سال پیش ‌‌‌‌‌ ژل لب دائم ز‌دم.یکی دوبار‌ برای کوچیک کردنش، دکتر خودم واسم انزیم زد. تاثیری که من میخوام و نداشت متاسفانه. ایا امکان تخلیه کامل این؛ ژل وجود داره؟ و به چه صورته؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و ایا راهکار دیگه ای هم وجود داره؟ و همچنین اگه چندین جلسه دیگه رو واسه انزیم برم. ایا نتیجه مطلوبو داره واسم؟ ممنونم از‌ راهنماییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *