لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی صورت چیست؟ + فواید

فهرست محتوا نمایش

در سراسر جهان، کربوکسی تراپی صورت (درمان دی اکسید کربن) به سرعت به عنوان درمان پیشرو برای جوانسازی پوست صورت شناخته می شود.کربوکسی تراپی صورت ایمن و کم تهاجمی است که از نظر بالینی ثابت شده است برای جوانسازی، ترمیم پوست و درمان شلی پوست (به دلیل افزایش سن یا پس از بارداری)، سلولیت، چربی های مقاوم و ترک های پوستی مناسب است.در ادامه شما را با کربوکسی تراپی صورت بیشتر آشنا خواهیم کرد ،پس هماره ما باشید.

درباره کربوکسی تراپی در فیشیال نیز بخوانید.

مقدمه کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی صورت روشی سریع و موثر است، زیرا نتایج آن پس از انجام اولین درمان قابل مشاهده است. برای رسیدن به نتیجه طولانی مدت، لازم است یک چرخه 6-10 درمان (یک بار در هفته) انجام شود و نتیجه به مدت 8-12 ماه حفظ شود.

بدن شما سپس با افزایش جریان خون و فاکتورهای رشد در صورت شما پاسخ می دهد. این کارورز فعالیت مویرگی را تشویق می کند و موجی از اکسیژن و مواد مغذی را برای صورت شما فراهم می کند. فیشال های کربوکسی تراپی هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب است. 

کربوکسی تراپی صورت
کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی صورت کلیدی برای داشتن پوستی درخشان و جوان است. درمانی که در طی آن هیپودرم با مقدار لازم دی اکسید کربن (CO2) تزریق می شود. سپس عملکرد عروق به شدت تشدید می شود، رگ های خونی منبسط می شوند و در نتیجه جریان خون بالاتر به بافت های عضلانی و چربی تضمین می شود.کربوکسی تراپی صورت ، انقلابی بدون سوزن CO2 کربوکسی ما به افزایش متابولیسم پوست و تولید طبیعی اکسیژن کمک می کند و آبرسانی عمیقی به پوست می دهد. پوست پس از اولین استفاده به طور چشمگیری روشن تر، شاداب تر، یکنواخت تر، دارای خطوط کمتر و انعطاف پذیر به نظر می رسد. همچنین کربوکس تراپی صورت برای درمان کبودی، تورم و آکنه موثر است.

از کربوکسی تراپی برای چه کار هایی استفاده میشود؟

کربوکسی تراپی
 • سلولیت و رسوبات چربی مقاوم را کاهش می دهد
 • علائم کشش را محو می کند
 • ناحیه دور چشم را روشن و محکم می کند
 • پوست شل را سفت می کند
 • بهبود نارسایی وریدی و واریس و رگهای عنکبوتی
 • درمان زخم و جای زخم و موارد دیگر…

کربوکسی تراپی صورت برای:

 • جوانسازی شدید پوست و توقف فرآیندهای پیری زودرس.
 • کاهش چین و چروک و عمق آنها.
 • بهبود فرآیندهای بازسازی پوست.
 • کاهش لکه های رنگدانه و حلقه های سیاه زیر چشم.
 • پوست صاف تر، منافذ کوچکتر و کانتور صورت برجسته تر.
 • کاهش تورم پوست.
 • پیشگیری از مویرگ های قابل مشاهده پوست مناسب است.

کربوکسی تراپی صورت چگونه کار می کند؟

درمان کربوکسی تراپی صورت شامل تزریق مقادیر کمی دی اکسید کربن (CO2) به زیر پوست صورت برای شکستن رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن است. درمان کربوکسی تراپی صورت بدون توقف است و یک جلسه آن می تواند بین پانزده دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. کربوکسی تراپی CO2 را درست در زیر سطح پوست صورت تزریق می کند. بدن CO2 را به عنوان کمبود اکسیژن تعبیر می کند و با ارائه موجی از اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان پاسخ می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه سلول ها بازسازی می شوند. این افزایش غلظت اکسیژن همچنین باعث بهبود احتباس آب یا ادم در ناحیه می شود.

برای اثر پوستی که خطوط ریز، چین و چروک و علائم کشش را کاهش می دهد، این افزایش جریان خون باعث تحریک کلاژن می شود که چین و چروک های ریز را نرم کرده و سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد. کلاژن طولانی مدت با ورقه های منظم تری از کلاژن تحریک می شود.

کربوکسی تراپی صورت یک فناوری جدید اصلاح کننده ضد پیری پوست صورت است. این پیشرفت درمانی حباب های فعال کننده ای تولید می کند که حاوی فرمول اختصاصی است که پوست را برای بازگرداندن زیبایی، انرژی و سلامت تحریک می کند. حباب های فعال بدون تزریق جذب پوست می شوند تا اکسیژن و توانایی پوست در جذب مواد مغذی لازم و از بین بردن سموم مخرب افزایش یابد.

فواید کربوکسی تراپی صورت

با استفاده از کربوکسی تراپی دی اکسید کربن، یک دگرگونی قابل مشاهده در پوست را تجربه خواهید کرد، با افزایش خاصیت ارتجاعی پوست پس از یک بار درمان. کربوکسی تراپی صورت به روشن شدن، حجیم شدن و سفت شدن پوست، پاکسازی منافذ و حذف سموم کمک می کند. کربوکسی تراپی صورت به یک وازوپرسور فعال تبدیل می‌شود و این واکنش گردش خون را فعال می‌کند که می‌تواند برای روشن کردن پوست صورت مفید باشد. این درمان می تواند لکه های قهوه ای مانند کک و مک را درمان کند و همچنین رنگ پوست را افزایش دهد. کربوکسی تراپی می تواند یک درمان مستقل باشد یا با هر درمان دیگری ترکیب شود همراه شود.

چه چیزی از کربوکسی تراپی صورت خود را تجربه خواهید کرد؟

برای شروع کربوکسی تراپی صورت شما، از یک فوم پاک کننده ملایم استفاده می کنیم که آماده برای لایه برداری آنزیمی است.
لایه برداری آنزیمی یک محصول مراقبت از پوست زیبا و ملایم است و به حذف لایه های سطحی سلول های مرده پوست صورت کمک می کند. برای انواع پوست مناسب است و باعث می شود پوست شما روشن تر، صاف تر و نرم تر به نظر برسد.
سپس ژل صورت کربوکسی تراپی را روی پوست صورت شما اعمال می کنیم. به دنبال آن یک ماسک صورت انجام می شود که فرآیند کربوکسی تراپی را فعال می کند. صدای وزوز ملایمی خواهید شنید و ممکن است احساس سوزن سوزن شدن شدیدی داشته باشید. این کاملا طبیعی است و درمانگر شما از فشار ملایم دست برای تشویق ژل برای حفظ تماس با پوست استفاده می کند. این احساس ممکن است تا یک دقیقه ادامه داشته باشد و سپس احساس گرمای دلپذیری در چهره خود خواهید داشت.

برای پایان دادن به جلسه کربوکسی تراپی، صورت شما قبل از استفاده از کرم دور چشم و لب، مرطوب کننده و فاکتور SPF 30 روی صورتتان به آرامی تمیز و رنگ می شود. این کرم شما را از آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می کند.

از چه زمانی باید کربوکسی تراپی صورت را شروع کرد؟

تقویت پوست شما در هر سن و زمانی یک تلاش مناسب است، بنابراین پاسخ این است:
هر زمان که احساس کردید نیاز دارید!

با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست به طور چشمگیری کاهش می یابد و کاهش فیبرهای کلاژن بر کیفیت پوست تأثیر منفی می گذارد. آسیب عوامل خارجی که به پوست استرس وارد می کنند، بارزتر می شوند.

هزینه کربوکسی تراپی صورت چقدر است؟

کربوکسی تراپی صورت به حفظ سلامت سلول های پوست کمک می کند و علائم پیری را به تاخیر می اندازد.

افراد معمولاً قبل از شروع به دیدن نتایج به 7 تا 10 جلسه کربوکسی تراپی با فاصله 1 هفته از یکدیگر نیاز دارند. قیمت کربوکسی تراپی صورت بسته به ارائه دهنده یا کلینیک که به آن مراجعه میکنید متفاوت است.برای دریافت هزینه دقیق همین حالا میتواند با ما تماس بگیرید.

کربوکسی تراپی صورت برای سیاهی و کیسه های زیر چشم چگونه عمل می کند؟

یکی از دلایل اصلی سیاهی زیر چشم، تجمع عروقی است. شبکه مویرگی پلک پایین به دلایل مختلفی ممکن است دچار گرفتگی شود. به طور معمول، اشک از پلک ها به داخل بینی می ریزد، اما اگر به دلیل احتقان مزمن بینی ناشی از حساسیت های فصلی، شکستگی بینی قبلی یا انحراف تیغه بینی، انسدادی وجود داشته باشد، این زهکشی به خوبی عمل نمی کند و جریان خون به سمت بینی می شود. پلک‌های پایین تنبل می‌شود و باعث ایجاد رنگ آبی باتلاقی می‌شود که به‌عنوان «براق کننده‌های آلرژیک» شناخته می‌شود. عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک پایین باعث می شود که رنگ سفید مایل به آبی از طریق پوست نازک پلک خود را نشان دهد. کربوکسی تراپی صورت برای بهبود شبکه مویرگی پلک پایین و همچنین افزایش لایه کلاژن پوست در پوست پلک پایین عمل می کند. با تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به نواحی آسیب دیده، جریان خون افزایش می یابد و شبکه های مویرگی بهبود یافته برای مزایای گردش خون طولانی تر تشکیل می شوند.رنگ سفید مایل به آبی با رنگ صورتی سالم جایگزین شده است. پس از تکمیل یک سری درمان، پوست ظاهری درخشان‌تر پیدا می‌کند که تقریباً شش ماه  دوام خواهد داشت.

چند درمان برای کربوکسی تراپی صورت لازم است؟

کربوکسی تراپی صورت

به طور معمول، 4 تا 6 جلسه درمان کربوکسی تراپی برای صورت مورد نیاز است. مراجعین هر 2 تا 4 هفته یک جلسه دارند و هر درمان به صورت تجمعی است.

حفظ زیبایی یک دوی سرعت نیست بلکه یک ماراتن است. به جای اینکه منتظر بمانید تا دوباره مشکلات ایجاد شود، به بیماران توصیه می شود هر 3 تا 6 ماه یک بار یک جلسه تجدید اثر داشته باشند تا پوست هیدراته و انعطاف پذیری داشته باشند.

بنابراین توصیه می کنیم برای حفظ نتایج، درمان های منظم داشته باشید:

 • سن 50+ هر 3-4 هفته
 • سن 40+ هر 4-6 هفته
 • سن 20-40 هر 6-8 هفته

آیا می توان کربوکسی تراپی صورت را با سایر روش های درمانی ترکیب کرد؟

برای بیماران مبتلا به استرچ مارک، درمان با کربوکسی تراپی در ترک‌های پوستی باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود که پس از آن، استرچ مارک را بازسازی و کوچک می‌کند تا ظاهر را بهبود بخشد. نتایج چشمگیری در صورت استفاده در ترکیب با درماپن (میکرو نیدلینگ) حاصل می شود.
برای سلولیت، کربوکسی تراپی را می توان به طور ایمن با درمان سلولیت سیلوئت مشابه اندرمولوژی ترکیب کرد.
برای پیکرتراشی بدن، کربوکسی تراپی را می توان با تزریقات حل کننده چربی برای کاهش سایز ترکیب کرد.
چربی های نامنظم پس از لیپوساکشن که یک پدیده رایج است، یکنواخت می شود.
برای درمان ریزش مو، کربوکسی تراپی با مزوتراپی با فاکتورهای رشد و پپتیدها برای تحریک رشد مو ترکیب می شود.

آیا می توان انواع پوست صورت را با کربوکسی تراپی صورت به طور ایمن درمان کرد؟

کربوکسی تراپی صورت به طور ایمن همه انواع پوست صورت را بدون درد قابل توجه یا از کار افتادگی درمان می کند. این عمل می‌تواند نواحی تحت درمان را پاک کند و ظاهر سلولیت تنها در 6 تا 12 جلسه درمانی به فاصله یک هفته به‌طور محسوسی بهبود می‌یابد.

چه زمانی نتایج کربکسی تراپی صورت را می بینم؟

درمان کربوکسی تراپی صورت یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال درمان هایی هستند که نتایج آنی را ارائه دهند. پس از یک بار درمان، نتایج فوری از جمله رنگ پوست یکنواخت تر، صاف کردن چین و چروک های ظریف و پوست بسیار نرم را خواهید دید. نتایج تجمعی هستند، بنابراین هرچه بیشتر برای درمان کربوکسی تراپی صورت مراجعه کنید، به طور مداوم از پوستی نرم و جوان لذت خواهید برد.

قبل و بعد از درمان کربوکسی تراپی صورت چه انتظاری می توان داشت؟

 • پس از درمان،کربوکسی تراپی در عرض 5 دقیقه کاملاً بازجذب می شود. ناحیه تحت درمان بالا می‌آید و کمی قرمز می‌شود، زیرا اکسیژن به ناحیه نفوذ می‌کند.
 • کاهش گذرا در اکسیژن رسانی پوست باعث ایجاد یک سیگنال بقا و واکنش التهابی می شود که تولید کلاژن را به حرکت در می آورد.
 • قرمزی اولیه گذرا است و به عنوان نشانگر افزایش فعالیت مثبت پوست است.
 • پس از عمل، ما از محصولات ویژه و آرام بخش پوست استفاده می کنیم و بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان به محل کار خود بازگردند.

سخن پایانی درباره کربوکسی تراپی صورت

با گذشت زمان، پوست شما می تواند تغییر کند. می تواند ظاهر جوان خود را از دست بدهد و جای خود را به چین و چروک، شلی و ترک های پوستی بدهد. با این حال، کربوکسی تراپی صورت (carboxytherapy) یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که دی اکسید کربن (CO2) را درست در زیر سطح پوست شما تزریق می کند.کربوکسی تراپی CO2 به افزایش متابولیسم پوست و تولید طبیعی اکسیژن کمک می کند و آبرسانی عمیق را فراهم می کند. پوست پس از اولین استفاده به طور چشمگیری روشن تر، شاداب تر، یکنواخت تر، دارای خطوط کمتر و انعطاف پذیر به نظر می رسد. این درمان برای درمان کبودی، تورم و آکنه نیز موثر است. CO2 باعث افزایش عرضه اکسیژن (O2) می شود که برای متابولیسم سلولی حیاتی است. هنگامی که CO2 بین ژل و ماسک تولید می شود، ژل آن را حفظ کرده و به پوست منتقل می کند. هنگامی که پوست CO2 را جذب می کند، واکنش های فیزیولوژیکی را شروع می کند که وضعیت پوست را بهبود می بخشد.

سوالات متداول درباره کربوکسی تراپی صورت:

چه نواحی از بدن را می توان با کربوکسی تراپی درمان کرد؟

از کربوکسی تراپی می توان برای درمان پلک ها، صورت، گردن، بازوها، شکم، باسن و پاها استفاده کرد.

کربوکسی تراپی چه فواید دیگری دارد؟

علاوه بر افزایش جریان خون اکسیژن دار به محل تزریق، کربوکسی تراپی همچنین باعث افزایش تشکیل کلاژن در پوست می شود و ظاهری جوان تر به آن می بخشد.

کربوکسی‌تراپی در مقابل ترک‌های پوستی چگونه کار می‌کند؟

وقتی پوست به نقطه‌ای کشیده می‌شود ، کلاژن پوستی پاره می‌شود. کربوکسی‌تراپی باعث ایجاد کلاژن جدید و متعاقباً ضخیم شدن پوست برای بهبود ظاهر نشانه‌های ساختاری می‌شود.

4.3/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *