لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
کربوکسی تراپی در فیشیال چیست

کربوکسی تراپی در فیشیال چیست؟

کربوکسی تراپی صورت یک روش درمانی است که در آن گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می‌شود. این روش برای کاهش سلولیت، ترک‌های پوستی، بهبود زخم، اسکار و سیاهی زیر چشم مناسب است. دی اکسید کربن تزریق شده ر‌گ‌های خونی آن قسمت را گشاد می‌کند و این به معنی ورود اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به ناحیه مورد نظر است بدین ترتیب، ظاهر کلی پوست صورت بهبود می‌یابد. به طور کلی، کربوکسی تراپی در فیشیال خاصیت ارتجاعی پوست و گردش خون را بهبود داده و خطوط و چین و چروک پوست را کاهش می‌دهد.

در این مقاله به بررسی مزایا، عوارض جانبی و نتایجی می‌پردازیم که می‌توان از کربوکسی تراپی به دست آورد.

چرا کربوکسی تراپی در فیشیال اهمیت دارد؟

پوست صورت به دلیل مواجه با آلودگی‌ها، نور خورشید، استرس و… مستعد لک، جوش و جای جوش است. افرادی که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند و دوست دارند پوستی شاداب و درخشان داشته باشند، به طور منظم پوست خود را تمیز نگه می‌دارند و تقویت می‌کنند. یکی از راه‌های تمیزکردن عمیق و موثر پوست انجام مراحل فیشیال صورت در کلینیک‌های معتبر است. مراحل فیشیال شامل تمیز کردن با پاک کنند‌های ملایم، لایه‌برداری، بخور، ماسک و ماساژ است.

 کربوکسی تراپی در فیشیال
کربوکسی تراپی در فیشیال

یکی از مراحل مهم در فیشیال که در برخی کلینیک‌های معتبر پوست و زیبایی انجام می‌شود، کربوکسی تراپی در فیشیال است. کربوکسی تراپیبه عنوان یک روش محبوب و ایمن بعد از چند جلسه پوست را از شر لکه‌ها، چین و چروک و سیاهی زیر چشم راحت می‌کند و به پوست ظاهری منعطف‌تر و جوان‌تر می‌دهد.‌ استفاده از روش کربوکسی تراپی به عنوان درمان مکمل در فیشیال به مرور چین و چروک‌های پوست را از بین می‌برد. پس از چند جلسه به دلیل افزایش کلاژن و الاستین، اثرات لیفتینگ و حالت ارتجاعی پوست را احساس خواهید کرد. علاوه بر این، کربوکسی تراپی در فیشیال به درمان آکنه کمک کرده و رنگ پوست را یکنواخت و روشن‌تر می‌کند. 

توجه داشه باشید که این درمان در تنها در برخی کلینیک‌ها انجام می‌شود بنابراین، قبل از انجام فیشیال اگر قصد کربوکسی تراپی نیز دارید، حتما مطمئن شوید در مرکز مورد نظر این درمان نیز انجام می‌شود.
در این روش، میزان موثری از CO2  به زیر پوست تزریق می‌شود که منجر به تحریک گردش خون، افزایش اکسیژن‌رسانی و دفع مواد زائد در پوست می‌شود.

کاربردها و فواید کربوکسی تراپی در فیشیال چیست؟

کربوکسی تراپی که مبتنی بر تجویز داخل جلدی یا زیر جلدی دوزهای کنترل شده CO2 است بین پزشکان پوست و زیبایی در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود. اثر بخشی کربوکسی تراپی در فیشیال بر اساس توانایی آن در تحریک گردش خون و تولید کلاژن در پوست صورت است. به طور کلی، این روش منجر به تحریک الاستین، سفت و روشن شدن پوست، بازسازی پوست، کاهش سیاهی زیر چشم و بهبود در گردش خون می‌شود. همچنین، CO2 به تخریب سلول‌های چربی که به طور طبیعی توسط سیستم لنفاوی بدن دفع می‌شوند، کمک می‌کند. در ادامه با فواید کربوکسی تراپی برای مشکلات مختلف پوستی آشنا می‌شوید.

فواید کربوکسی تراپی در فیشیال
کاربردها و فواید کربوکسی تراپی در فیشیال
  • از بین بردن سلولیت

سلولیت یا چربی زیر پوست، به آن ظاهری توده‌‌ای و برآمده می‌دهد، یکی از مهمترین کاربردهای کربوکسی تراپی کاهش سلولیت است. تزریق دی اکسیدکربن به نواحی سلولیتی باعث کاهش تعداد سلول‌های چربی و سفت شدن پوست می‌شود. در واقع گاز دی اکسید کربن برای سلول‌های چربی سمی است و باعث تخریب سلول‌های چربی می‌شود. این روش درمانی نسبت به سایر روش‌ها برای کاهش سلولیت کمتر تهاجمی است.

بعلاوه، کربوکسی تراپی همراه با لیپوساکشن برای کانتورینگ بدن (از بین بردن پوست و چربی اضافی از بدن) استفاده می‌شود.

  • کاهش ترک‌های پوستی

ترک‌های پوستی زمانی ایجاد می‌شوند که پوست بیش از حد کشیده شود و کلاژن پوستی پاره شود. کربوکسی تراپی در فیشیال باعث بازسازی ماتریکس کلاژن شده و ظاهر ترک‌ها را بهبود می‌دهد. تزریق دی اکسید کربن سلول‌هایی به نام فیبروبلاست‌ها را در پوست تحریک کرده و موجب ساخت کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک می‌شود بدین ترتیب، منجر به ضخیم شدن پوست در نواحی آسیب دیده می‌شود. افزایش این مواد اندازه ترک‌های پوستی را کاهش داده و به محو شدن آن‌ها کمک می‌کنند.

  • درمان سیاهی زیر چشم

سیاهی زیر چشم زمانی رخ می‌دهد که خون در زیر پلک پایین جمع شود، یکی از فواید مهم کربوکسی تراپی درمان سیاهی زیر چشم است. تزریق گاز با تحریک رشد رگ‌های خونی جدید و گشاد کردن عروق خونی موجود، گردش خون را بهبود داده و کبودی و سیاهی زیر چشم را به طور محسوس کاهش می‌دهد.

  • بهبود زخم

کربوکسی تراپی در کنار سایر درمان‌ها برای کمک به بهبود زخم‌های مزمنی که در اثر بیماری‌هایی مانند دیابت ایجاد شوند، مفید است.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

عوارض کربوکسی تراپی: یک درمان بدون درد و بیهوشی است و هیچ خطر شناخته شده‌ای در ارتباط با این روش وجود ندارد. فقط هنگامی که گاز به زیر پوست تزریق می‌شود، ممکن است کمی احساس فشار و سوزن سوزن شدن، داشته باشید که با مصرف بی‌حس کنند دردی نیز احساس نخواهید کرد.
دی اکسید کربن یک گاز طبیعی است که در بدن نیز وجود دارد و به همین دلیل هیچ گونه واکنش آلرژیک و ناخواسته‌ای ایجاد نمی‌کند. در برخی موارد، ممکن است در ناحیه تزریق شده کمی کبودی ایجاد شود که معمولاً کمتر از یک هفته طول برطرف می‌شود. علاوه بر این، تزریق دی اکسید کربن سال‌ها است که برای تسهیل جراحی‌های آندوسکوپی شکم به طور ایمن استفاده می‌شود. همچنین، دی اکسید کربن توسط متخصصین قلب و عروق برای اقدامات تشخیصی و درمانی خاص، مستقیماً به جریان خون تزریق می‌شود و عوارضی دیده نشده است.
پس از یک جلسه کربوکسی تراپی در فیشیال، پوست شما ممکن است احساس گرما، خارش یا سوزن سوزن شدن داشته باشد که به دلیل رسوب ناگهانی اکسیژن در محل و افزایش گردش خون است. این علائم معمولا تا 24 ساعت پس از درمان ادامه دارند و بعد از آن برطرف می‌شوند. همچنین ناحیه تزریق شده (مخصوصاً زیر چشم) نیز ممکن است کمی پف کند، اما در عرض چند روز بهبود می‌یابد زیرا بدن گاز را جذب می‌کند.

پس از درمان فرد می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را بدون محدودیت انجام دهد و گذراندن دوره نقاهت لازم نیست.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

جلسات کربوکسی تراپی بسته به ناحیه تحت درمان معمولا بین 15 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و برای نتیجه گرفتن نیز یک یا دو بار در هفته باید انجام شود. قبل جلسه هیچ آمادگی خاصی لازم نیست.

در طول درمان، ژل کربوکسی تراپی به صورت یک لایه یکنواخت روی صورت زده می‌شود و سپس یک ماسک صورت فعال کننده کربوکسی تراپی نیز روی ژل قرار داده می‌شود. در نهایت، پزشک با کمک یه سوزن کوچک که زیر پوست وارد کرده مقدار کمی گاز از دستگاه مخصوص به زیر پوست تزریق می‌کند. با تزریق دی اکسید کربن به پوست، یک محیط اسیدی ایجاد می‌شود. افزایش دی‌اکسید کربن به بدن سیگنال کاهش اکسیژن می‌دهد که با افزایش جریان خون به آن قسمت از بدن و همچنین گشاد شدن رگ‌های خونی پاسخ داده می‌شود.

طی چند روز پس از درمان، افزایش توزیع طبیعی اکسیژن در محل‌ و میکروسیرکولاسیون به حذف مایعات و مواد زائد بین سلولی کمک می‌کند و به این ترتیب، بازسازی، کاهش ترک‌ها و تغییر رنگ پوست به روش طبیعی انجام شده و ظاهر پوست بهبود می‌یابد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی در فیشیال چقدر است؟

هر چند، ممکن است حتی پس از یک جلسه درمان نتایج قابل مشاهده باشند، اما نمی‌توان از کربوکسی تراپی در فیشیال انتظار درمان فوری داشت. بسته به ناحیه و نوع مشکل، به طور متوسط بین شش تا هشت جلسه طول می‌کشد تا متوجه تفاوت در ظاهر خود شوید. به عنوان مثال، در آلوپسی یا بهبود زخم، ممکن است 15 تا 30 جلسه طول بکشد تا تغییرات مثبت مشاهد شود.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی در فیشیال
تعداد جلسات کربوکسی تراپی در فیشیال

جلسات درمانی را می‌توان هر 7 تا 14 روز یک بار انجام داد تا درمان کامل شود. اثرات کربوکسی تراپی تجمعی است بدین معنی که هر جلسه نتایج جلسة قبلی را بهبود می‌دهد. در نهایت، کربوکسی تراپی باید هر سه تا شش ماه تکرار شود تا نتایج حفظ شوند.

از کربوکسی تراپی برای درمان چه مواردی استفاده می‌شود؟

اگر هدف بهبود ظاهر پوست باشد، بعد از چند جلسه کربوکسی تراپی در فیشیال، چربی پوست کمتر شده و پوست جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد شد. به طور کلی، افرادی که تحت این روش قرار می‌گیرند جریان خون بهتر، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، کاهش خطوط و چین و چروک، چربی اضافی و همچنین ترمیم کلاژن را روی پوست خود احساس می‌کنند.  

علاوه بر این موارد، با افزایش جریان خون به پلک، حلقه‌های سیاه زیر چشم  نیز کاهش می‌یابند. این روش اغلب، برای کاهش چربی و سلولیت، نسبت به روش‌های تهاجمی‌تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می‌شود و یا به عنوان درمان مکمل انجام می‌شود.

همچنین، برخی از پزشکان از این روش برای درمان اختلالات نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده می‌کنند. کربوکسی تراپی را می‌توان برای صورت، پلک‌ها، گردن، معده، بازوها، پاها و باسن استفاده کرد.

قیمت کربوکسی تراپی صورت چقدر است؟

کربوکسی تراپی نیز مانند سایر روش‌های زیبایی پوست باید زیر نظر پزشک متخصص و بعد از معاینات اولیه انجام شود. قیمت کربوکسی تراپی صورت تحت تاثیر عواملی همچون تبحر پزشک، کلینیک و کیفیت ارائه خدمات، محل درمان (صورت، شکم یا سایر قسمت‌ها)، میزان دی‌اکسید کربن تزریق شده و تعداد جلسات متفاوت است.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

نتیجه گیری درباره کربوکسی تراپی در فیشیال

امروزه کربوکسی تراپی در فیشیال، به عنوان یک درمان پیشرو برای جوانسازی پوست در سراسر جهان شناخته می‌شود. این یک روش ایمن و کمتر تهاجمی است که از نظر بالینی اثرات آن برای جوانسازی، ترمیم پوست، درمان شلی پوست (به دلیل افزایش سن یا پس از بارداری)، کاهش سلولیت، چربی ‌مقاوم و ترک‌های پوستی ثابت شده است.
همواره این روش را در کلینیک های معتبر همانند کلینیک دکتر تفت واقع درغرب تهران انجام دهید.

سایر مقالات مفید مربوط به فیشیال:

سوالات متداول درباره کربوکسی تراپی در فیشیال:

فواید کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تزریق دی اکسید کربن زیر پوست است که موجب سفت و روشن شدن پوست، کاهش سلولیت، اسکار، از بین رفتن سیاهی دور چشم و کاهش ترک‌ها و چین و چروک پوست می‌شود.

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟

برای مشاهده نتایج کربوکسی تراپی، حداقل ۳ تا ۵ جلسه مورد نیاز است. تعداد جلسات به نوع درمان و انتظارات بیمار از پوست خود بستگی دارد.

آیا کربوکسی تراپی عوارض خاصی دارد؟

کربوکسی تراپی هیچ خطر و واکنش آلرژیکی جدی ندارد. فقط بعد از تزریق ممکن است کمی احساس سوزن سوزن شدن و کبودی داشته باشید که بعد 24 ساعت برطرف می‌شود.

هزینه کربوکسی تراپی در فیشیال چقدر است؟

هزینه کربوکسی تراپی تحت تاثیر محل تحت درمان، خدمات کلینیک و دوز تزریق دی اکسید کربن و تعداد جلسات است.

3.5/5 - (15 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *