لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
هزینه مزوبوتاکس 1402

هزینه مزوبوتاکس ۱۴۰۳

مزوبوتاکس یک روش زیبایی است که می تواند خطوط و چین و چروک های ظریف را کاهش دهد و در نتیجه پوست صاف تر و جوان تر می شود. این تکنیک همچنین می تواند اندازه منافذ و تولید چربی را کاهش دهد و تعریق صورت را کاهش دهد. این روش مشابه بوتاکس است که در پوست خود سم بوتولینوم را تزریق خواهید کرد.
این تکنیک جدید به تازگی مورد استفاده قرار می گیرد و برای بسیاری از افراد سوال است که هزینه مزوبوتاکس چقدر است؟ در این مقاله سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم.

هزینه مزوبوتاکس ۱۴۰۲

عوامل موثر بر هزینه مزوبوتاکس

چند عامل ممکن است در قیمت مزوبوتاکس موثر باشند از جمله:

هزینه مزوبوتاکس
 • قیمت بوتاکس مورد استفاده

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه مزوبوتاکس، برند بوتاکس مورد استفاده است. از معروف ترین و بهترین مارک بوتاکس خارجی مورد استفاده می توان به بوتاکس دیسپورت انگلیسی، بوتاکس نورونوکس کره ای اشاره کرد. این برندها چون وارداتی هستند، قیمت بالاتری دارند. از بهترین و با کیفیت ترین برندهای ایرانی نیز می توان به بوتاکس دیستون و بوتاکس مسپورت اشاره کرد. این برندها دارای کیفیت ساخت بالا و قیمت مقرون بصرفه تر نسبت به برندهای خارجی هستند. بسته به اینکه از چه برند بوتاکسی استفاده کنید، هزینه مزوبوتاکس متفاوت خواهد بود.
قیمت بوتاکس دیستون 500 واحدی حدود 1 میلیون تومان و قیمت بوتاکس مصپورت 500 واحدی حدود 1,500,000 تومان است.

 • قیمت کوکتل مزوتراپی مورد استفاده

در روش مزوبوتاکس از بوتاکس رقیق شده به همراه ترکیباتی از کوکتل مزوتراپی برای جوانسازی پوست استفاده می شود. برندهای کوکتل مختلفی با ترکیبات مختلف برای مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند که بسته به شرکت سازنده و ترکیبات مورد استفاده دارای قیمت های مختلفی هستند. باید با مشورت پزشک خود بهترین برند را که مناسب پوست شماست، انتخاب نمایید.

 • حجم سی سی مورد نیاز برای تزریق

یکی از دیگر از عواملی که به طور مستقیم روی هزینه مزوبوتاکس موثر است، میزان سی سی مورد نیاز برای تزریق است. این میزان را پزشک شما براساس شدت عارضه، میزان ترمیم مورد نیاز و نوع پوست شما تعیین می کند.

 • گستردگی سطح مورد نیاز تزریق

تکنیک مزوبوتاکس برای جوانسازی نواحی مختلف صورت، گردن و دکلته مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین استفاده از این روش مثلا در نواحی کوچکی مانند اطراف چشم تا ناحیه دکلته مطمئنا هزینه متفاوتی خواهد داشت.

 • دستمزد پزشک

مهارت و تخصص پزشک متخصص از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه مزوبوتاکس است. اگر شما به یک پزشک معروف که تکنیک تزریق بالایی دارد و نتایج کار او بسیار عالی و با کیفیت است، مراجعه نمایید؛ ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بیشتری باشید تا اینکه به یک پزشکی که تخصص و شهرت کافی در این زمینه ندارد، مراجعه نمایید.

 • تجهیزات کلینیک

کلینیک هایی که امکانات بهتری دارند، خدمات بیشتری به مشتریان ارائه می دهند، دارای فضای بهتر و تجهیزات جدیدتر هستند و در قسمت بهتری از شهر قرار گرفته اند، ممکن است هزینه بیشتری برای ارائه خدمات خود دریافت کنند.

هزینه مزوبوتاکس ۱۴۰۳ چقدر است؟

با توجه به بررسی عواملی که در بالا گفته شد، ممکن است هزینه مزوبوتاکس برای افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. بسته به اینکه به چه کلینیکی مراجعه می کنید، کدام پزشک متخصص را انتخاب کرده اید، در چه نواحی از صورت قصد تزریق مزوبوتاکس را دارید و از چه برندهایی با چه میزان سی سی استفاده می کنید، هزینه مزوبوتاکس بسیار متفاوت خواهد بود. توصیه می کنیم با مراجعه به کلینیک و مشورت با کارشناسان ما، از قیمت دقیق مزوبوتاکس اطلاع حاصل نمایید.

مزوبوتاکس چیست؟

مزوبوتاکس چیست

مزوبوتاکس، رویکردی جدید برای درمان های زیبایی صورت، گردن و دکلته است. سم بوتولینوم حدود 30 سال است که برای کاهش یا از بین بردن موقت چین و چروک های صورت تجویز می شود. روش مرسوم، تزریقِ عمیقِ مستقیم به صورت عضلانی است. نواحی تحت درمان عمدتاً عضلات یک سوم بالایی صورت (چروک های پنجه کلاغی، چروک های شیری، چین و چروک های پیشانی) و به ندرت درمان نواحی تحتانی صورت یا گردن برای لیفت این قسمت هاست. برخلاف روش کلاسیک تزریق بوتاکس که عضلات را هدف قرار می دهد، تکنیک مزوبوتاکس روشی نوآورانه است که از سم بوتولینوم به شکل بولوس های داخل پوستی بسیار کوچک استفاده می کند که توسط یک سرنگ مخصوص با سوزن های بسیار نازک بدون درد تزریق می شود. بوتاکس مستقیماً به پوست تزریق می شود و نه در ماهیچه ها و باعث تحریک کلاژن سازی می شود که منجر به جوانسازی کلی پوست می گردد. استفاده از سم بوتولینوم بسیار رقیق در دوزهای هومیوپاتی، آن را کاملاً از عوارض جانبی احتمالی در نقاطی که قبلاً درمان آن ها دشوار بود، از جمله یک سوم پایینی صورت ممکن می کند و بر روی چین و چروک های عمودی گونه ها و روی خط فک پایین اثرگذاری خوبی از این روش قابل مشاهده خواهد بود.

این تکنیک جدید امکان استفاده از سم بوتولینوم را در مزوتراپی به صورت سطحی روی پوست صورت، گردن و دکلته فراهم می کند.

موارد کاربرد مزوبوتاکس

موارد کاربرد مزوبوتاکس
 • بهبود بافت و کیفیت پوست
 • پیشگیری از شلی پوست در یک سوم پایینی صورت
 • اثر لیفتینگ یک سوم پایینی صورت و گردن
 • کاهش خطوط اطراف دهان
 • کاهش چین و چروک های پویا گونه ها
 • کاهش چین و چروک و عیوب گونه ها
 • کاهش چین و چروک در خط فک پایین و گردن
 • درمان سبوم پوست
 • درمان سبوره پوستِ سر دارای شوره
 • درمان آکنه جوانان و بزرگسالان
 • کاهش منافذ گشاد شده
 • درمان هایپرهیدروز زیر بغل
 • درمان کلوئیدها (اسکارهای هیپرتروفیک) که با بوتاکس حالت التهابی خود را از دست داده و سفید می شوند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق مزوبوتاکس

معمولا با یک جلسه مزوبوتاکس به نتایج بسیار خوبی به دست می آورید، ولی یک جلسه هر 5 یا 6 ماه برای حفظ نتایج به دست آمده بسیار مناسب خواهد بود.

عوارض مزوبوتاکس

مزوبوتاکس بی خطر و ایمن است، تجربه عوارضی مانند قرمزی و تورم کم طبیعی است و معمولا به صورت خفیف بعد از عمل دیده می شود و به صورت طبیعی باید در عرض یک ساعت بعد از تزریق از بین برود. اما اگر به هر یک از مواد شیمیایی موجود در کوکتل مزوتراپی یا مواد بوتاکس حساسیت دارید، ممکن است واکنش های شدیدی را تجربه کنید. علائم واکنش آلرژیک عبارتند از: تورم شدید، قرمزی شدید و خارش. توصیه می کنیم که این علایم پایدار شدند حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از مزوبوتاکس

مراقبت های بعد از مزوبوتاکس

بلافاصله پس از تزریق، ناحیه صورت نباید گرم شود (آفتاب، تخت برنزه) یا به شدت سرد شود. خم شدن، دراز کشیدن و مصرف الکل تا 4 ساعت پس از عمل مجاز نیست. همچنین باید از آرایش خودداری شود تا خطر عفونت پس از تزریق افزایش نیابد.24 ساعت پس از درمان با پوست خود ملایم باشید. از دست زدن یا مالش ناحیه تزریق خودداری کنید. در صورت امکان از خوابیدن به سمت صورت خود در جایی که تزریقات انجام شده است خودداری کنید. در صورت وجود کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید. قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید.

جمع بندی قیمت مزو بوتاکس

استفاده از روش مزوبوتاکس یک درمان مکمل است که جایگزین استفاده سنتی و شناخته شده بوتاکس نخواهد شد. فعالیت بوتاکس بر روی ماهیچه های بیان صورت که برای مبارزه با چین و چروک استفاده می شود با فعالیت داخل پوستی مزوبوتاکس برای بهبود کیفیت بیومکانیکی پوست تکمیل می شود. هر دو عمل در یک درمان جهانی هم افزایی دارند و با بهبود قابل توجه خاصیت ارتجاعی و مقاومت پوست عمل می کنند. علاوه بر این، در گردن و قسمت پایین صورت، تکنیک میکرواینفیلتراسیون داخل پوستی باعث ایجاد اثر لیفت گونه ها و تعریف دقیق تری از خط فک پایین می شود. مزوبوتاکس جدیدترین درمان های صورت با سم بوتولینوم است.هزینه مزوبوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که توصیه می کنیم برای اطلاع از هزینه مزوبوتاکس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پرسش های متداول درباره هزینه مزوبوتاکس:

آیا مزوبوتاکس بی خطر است؟

درمان با مزوبوتاکس یک درمان کاملاً ایمن برای جوانسازی پوست است. با این حال، اگر به مواد تشکیل دهنده درمان حساسیت دارید، ممکن است عوارض جانبی مانند تورم و کبودی ظاهر شود.

عمق تزریق مزوبوتاکس چقدر است؟

عمق کانالِ یکنواخت برای تزریق 0.6 میلی متر است که ایمنی بیشتری را تضمین می کند، در حالی که محصول به طور موثر به لایه اپیدرمی و پوستی پوست نفوذ می کند.

ماندگاری مزوبوتاکس چقدر است؟

نتایج مزوبوتاکس حدود سه تا چهار ماه ماندگاری دارد، مانند بوتاکس معمولی. می توانید برای حفظ نتایج دلخواه، تکرار درمان را انجام دهید.

نتایج بد بوتاکس چیست؟

گاهی اوقات، یک واکنش بد بوتاکس می تواند منجر به حالت غیر طبیعی صورت شود. ممکن است باعث شود ابروهای شما بیش از حد قوس پیدا کند یا ظاهری یخ زده و ماسک مانند به شما بدهد. به همین دلیل است که انتخاب یک پزشک باتجربه که می داند چگونه به ظاهری طبیعی دست یابد، بسیار مهم است. از طرفی عوارض این چنینی که در تزریق بوتاکس دیده می شود، در تزریق مزوبوتاکس به دلیل تزریق سطحی و استفاده از فرم رقیق شده بوتاکس به ندرت دیده می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *