لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
ژل نیوویا (Neauvia)

ژل نیوویا (Neauvia) + معرفی کامل

فیلرها و ژل های زیبایی هر روز پر طرفدارتر می شوند. مدل ها و برندهای متنوعی از آنها نیز در بازار موجود شده است. انتخاب در این دریای تنوع بدون شناخت کافی مشکل ساز است. بنابراین نیاز است قبل از اقدام به تزریق ژل، در مورد هر برند، کاربردها و موارد استفاده آنها اطلاعات کافی کسب کنیم. یکی از برندهای با کیفیتی که اکنون در بازار ایران موجود شده است؛ ژل نیوویا می باشد. با ما همراه باشید تا بعد از خواندن این مطلب، کاملا با این برند آشنا شوید.

تاریخچه و معرفی ژل نیوویا

ژل نیوویا، ساخت یک شرکت چند ملیتی بزرگ است که تولید کننده محصولات زیبایی می باشد. این شرکت در ایتالیا و سویس برای اولین بار تاسیس شد و اکنون در چندین کشور شعبه دارد. تکنولوژی ساخت ژل نیوویا جدید و مختص این ژل می باشد؛ این فناوری کراس لینکر هوشمند نام دارد که در آن دو ماده هیالورونیک اسید و پلی اتیلن گلیکول (PEG) با یکدیگر ترکیب می شوند. هیالورونیک اسید موجود در ژل نیوویا، توسط باکتری باسیلوس سوبتیلیس که برای انسان غیر بیماری زاست، تولید می شود؛ بنابراین این محصول کاملا ارگانیک است. از طرفی غلظت اسید هیالورونیک موجود در ژل نیوویا با سایر فیلر های مشابه، متفاوت است. ترکیبات این فیلر با سایر ژل هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند از لحاظ کاربرد پلی اتیلن گلیکول، متفاوت است. نمونه های مشابه با استفاده از BDDE یا همان بوتاندیول دی گلیسیدیل اتر، کراس لینک شده اند؛ در حالی که در ژل نیوویا پیوند ذرات هیدروژل هیالورونیک اسید در فضای فسفات بافر با استفاده از این پلیمر جدید شکل گرفته است. این ترکیب و فناوری جدید ساخت ژل نیوویا، ایمنی و تحمل بالایی به این محصول می بخشد. ژل نیوویا ساختار، سفتی، ویسکوزیته، قابلیت انسجام(یکپارچگی)، خاصیت کشسانی، چسبندگی، گسترش پذیری و ماندگاری بسیار متفاوتی با سایر نمونه های مشابه دارد.

فواید ژل نیوویا

فواید ژل نیوویا

ویژگی های متمایزکننده ژل نیوویا به علت فناوری تولید و ترکیبات منحصر به فرد این فیلر است. غلظت بالای هیالورونیک اسید موجود در این پرکننده، منجر می شود که این محصول متناسب با بافت پوست و فضای موجود، به لایه های مختلف پوست، شکاف ها و فرورفتگی های پوستی نفوذ کند و شکل دهی و ترمیم این نقاط را بدون ایجاد فشرده سازی انجام دهد. در نتیجه اثرات آن کاملا طبیعی دیده می شود و تغییری در حالت صورت بیماران و یا در حرکات صورت هنگام خندیدن یا اخم کردن به وجود نمی آورد. این محصول کاملا بر پایه مواد آلی و ارگانیک می باشد و هیچ گونه مواد نگهدارنده حیوانی در تولید آن استفاده نشده است در نتیجه سازگاری بسیار خوبی با بدن دارد. قوی ترین و غلیظ ترین هیالورونیک اسید را در میان نمونه های مشابه دارد. پس برای زاویه سازی فک و صورت بسیار مناسب است و قدرت لیفتینگ بسیار خوبی دارد. هرچقدر که مواد استفاده شده در محصول غلظت بیشتری داشته باشند، ماندگاری آن نیز بیشتر می شود. بنابراین ماندگاری بسیاری بالایی نیز دارد.

کاربردهای ژل نیوویا

ژل نیوویا کاربردهای زیادی دارد، این ژل حاوی هیالورونیک اسید قدرت بالای آبرسانی و جوانسازی پوست را دارد. این ماده که به صورت طبیعی در بدن انسان تولید می شود، وظیفه حفظ و جذب آب در بافت پوست را بر عهده دارد. با تزریق این ژل، کلاژن سازی در بافت پوست تحریک می شود و پوست رطوبت، لطافت، سفتی و قوام خود را باز می یابد. از طرفی غلظت بالای هیالورونیک اسید، قدرت پر کنندگی و حجم دهی خوبی را موجب می شود. در نواحی گونه ها و قسمت هایی از صورت که دچار افتادگی شده است، با تزریق ژل نیوویا، لیفت و پر می شوند. از دیگر کارکردهای ژل نیوویا، اصلاح چین و چروک های سطحی و عمیق پوست است. در نواحی مختلف صورت با افزایش سن و از بین رفتن رطوبت پوست، انواع چروک ها پدیدار می شوند که می توان با تزریق این فیلر سویسی، آنها را برطرف کرد. برای زاویه سازی خط فک نیز قابلیت استفاده دارد. کاربرد دیگر آن در فرم دهی بینی و چانه هاست. ژل نیوویا برای حجم دهی و فرم دهی لب یک مدل اختصاصی دارد.

کاربردهای فیلر نیوویا در کلینیک دکتر تفت:

چه کسانی نباید ژل نیوویا را تزریق کنند؟

تقریبا همه می توانند ژل نیوویا را تزریق کنند اما افرادی که سابقه واکنش به سایر فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید را دارند، در ناحیه تحت درمان عفونت، تبخال، جوش یا زخم دارند، افراد باردار یا شیرده، افرادی که سابقه وجود هرگونه آلرژی و حساسیت دارند، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف می کنند و افرادی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی را مصرف می کنند بهتر است ژل نیوویا را تزریق نکنند.

سن مناسب تزریق فیلر نیوویا

سن مناسب تزریق فیلر نیوویا

آزمایشات بالینی این ژل در افراد بالای 18 سال انجام شده است و ایمنی آن در افراد زیر 18 سال مورد تایید نمی باشد و بهتر است استفاده نشود.

تعداد جلسات لازم برای تزریق ژل نیوویا

میزان سی سی مورد نیاز برای تزریق و تعداد جلسات لازم توسط پزشک متخصص تعیین می شود ولی با وجودی که تزریق ژل نیوویا نیازمند تخصص می باشد در مدت کوتاه 15 تا 45 دقیقه تزریق می شود و معمولا تنها یک جلسه برای تزریق لازم دارد.

انواع ژل نیوویا

افراد برای اهداف مختلفی و در نواحی متفاوتی، ژل های زیبایی را تزریق می کنند. ژل نیوویا، دارای انواع مختلفی است که هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند و برای اهداف درمانی خاصی استفاده می شوند. می توان با مشورت پزشک متخصص، نوع ژل نیوویا که مناسب پوست فرد و نوع درمان مورد نیازش است را انتخاب کرد. در ادامه به معرفی و شرح کاربرد انواع مختلف ژل نیوویا می پردازیم:

انواع ژل نیوویا
  1. ژل نیوویا اینتنس (Neauvia Intense)

ژل نیوویا اینتنس به میزان 28 میلی گرم در میلی لیتر هیالورونیک اسید دارد که بالاترین غلظت در میان انواع مختلف ژل است و نسبت به نمونه های دیگر بافت سفت تری دارد. از این رو این مدل برای پر کردن فرورفتگی ها و چروک های عمیق پوست مناسب است. برای حجم دهی گونه ها، فرم دهی چانه، بینی و فک، رفع خط خنده، رفع چروک های پوستی و کانتورینگ صورت می توان از این نوع استفاده کرد. آمینو اسید های گلیسین و ال پرولین از دیگر ترکیبات این محصول است. یک سرنگ، یک کانولا گیج 22 و یک سوزن بلند گیج 21 در هر بسته از آن موجود است.

  • ژل نیوویا اینتنس لیپس(Neauvia Intense Lips)

این مدل برای حجم دهی و فرم دهی به لب ها اختصاصی شده است. دارای 24 میلی گرم در میلی لیتر هیالورونیک اسید می باشد. علاوه به هیالورونیک اسید حاوی آمینو اسید های گلیسین و ال پرولین نیز می باشد که در کلاژن سازی نقش دارند. با افزودن این مواد خاص به ترکیبات این نوع از ژل نیوویا علاوه بر بالا رفتن کیفیت محصول، خاصیت ارتجاعی لب ها بعد از تزریق حفظ می شود و ظاهر طبیعی به لب ها می بخشد. این فیلر بعد از تزریق به خوبی در بافت لب پخش می شود و به هیچ وجه بافت غیر یکنواخت و برجستگی های اضافی در لب ها ایجاد نمی کند. یک عدد سرنگ یکبار تزریقِ 1 سی سی و دو عدد سوزن گیج 27 در داخل هر بسته از این مدل موجود است.

  • ژل نیوویا اینتمس رئولوژی(Neauvia Organic Intense Rheology)

این نوع از ژل نیوویا برای چین و چروک های سطحی اختصاصی شده است مانند خطوط زیر چشم، خط اخم، خطوط پیشانی و شقیقه. کاربرد دیگر این مدل در جوانسازی دست هاست. حاوی هیالورونیک اسید 22 میلی گرم در میلی لیتر و آمینو اسیدهای گلیسین و ال پرولین می باشد.

  • ژل نیوویا استیمیولیت (Neauvia Stimulate)

این نوع حاوی 26 میلی گرم در میلی لیتر هیالورونیک اسید و یک درصد هیدروکسی آپاتیت کلسیم است. هیدروکسی آپاتیت کلسیم ماده معدنی که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و در ساخت سلول های فیبروپلاست و تولید کلاژن نقش دارد.

 اندازه هر کدام از ذرات هیدروکسی آپاتیت کلسیم 8 تا 12 میکرون است و بسیار کوچک می باشد به طوری که در لا به لای مولکول های هیالورونیک اسید پراکنده می شود و عملکرد آن کمک به جوانسازی پوست است. برای خطوط عمیق خنده، فرم دهی چانه، برجسته کردن گونه ها و جوانسازی دست ها مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین کاربرد این مدل در زاویه سازی فک است.

ماندگاری ژل نیوویا چقدره؟

ماندگاری نتایج ژل نیوویا به دلیل غلظت بیشتر هیالورونیک اسید بسیار خوب است به طوری که ژل نیوویا اینتنس، 10 ماه و  ژل نیوویا اینتنس لیپس بین6 تا 8 ماه ماندگاری دارد. البته همان طور که می دانید ماندگاری فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نوع پوست فرد، سن، سبک زندگی، رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل و تکنیک تزریق ژل توسط پزشک.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل نیوویا

قبل از تزریق ژل، برای معاینه و مشاوره یک جلسه نزد پزشک مراجعه کنید. اگر بیماری خاصی دارید حتما با پزشک در میان بگذارید و اطمینان حاصل کنید که تزریق ژل موجب تشدید بیماری شما نمی شود. داروهایی که مصرف می کنید را مشخص کنید و از عدم وجود تداخل با تزریق ژل مطمئن شوید. تزریق این ژل به دلیل غلظت بالای هیالورونیک اسید و سفت تر بودن آن نسبت به نمونه های مشابه نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارد؛ بنابراین سعی کنید حتما به مراکز معتبر و پزشکان حاذق مراجعه کنید. با توجه به نیاز درمانی و نوع پوستتان، مدل مورد نظر ژل نیوویا را تهیه کنید. با صورت بدون آرایش برای جلسه تزریق مراجعه کنید. پس از تزریق برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید. از استحمام کردن، رفتن به سونا و انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین تا 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید. تا یک روز بعد از آرایش کردن اجتناب کنید و در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. حتما بعدا از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. مصرف بعضی از مواد و غذاها مانند کافئین، غذاهای پر ادویه، مولتی ویتامین ها باعث افزایش کبودی ناحیه می شود. مصرف آسپیرین نیز به دلیل افزایش کبودی، بهتر است با مشورت پزشک برای چند روز قطع گردد.

قیمت هر سی سی ژل نیوویا

همان طور که گفتیم ژل نیوویا دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام ترکیبات و کاربردهای متفاوتی دارند از این رو قیمت ژل نیوویا متناسب با میزان غلظت هیالورونیک اسید بکار رفته در آن، موارد استفاده و محتویات بسته متفاوت است. با مشورت پزشک نوع مناسب برای هر فرد تعیین می گردد. می توان قیمت هر سی سی ژل نیوویا را از کلینیک جویا شوید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

عوارض فیلر نیوویا

در حال حاضر یکی از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار ژل نیوویا می باشد در این ژل از مواد بسیار با کیفیت و ایمن استفاده شده است و ایمنی آنها بارها با آزمایشات بالینی متعدد تایید شده است. هیالورونیک اسید موجود در آن که به صورت ارگانیک تهیه شده است، کاملا سازگار با بدن انسان است و در افراد ایجاد حساسیت نمی کند. همین طور پلیمر PEG استفاده شده در آن باعث افزایش ایمنی این محصول می شود. بعد از تزریق ممکن است فرد با عوارض شایعی مانند قرمزی، کبودی، تورم و التهاب در ناحیه تزریق مواجه شود. این عوارض طبیعی هستند و بعد از چند روز برطرف می شوند. در صورت مشاهده هرگونه علایم غیر طبیعی سریعا به پزشک مراجعه کنید.

جمع بندی فیلر نئوویا

ژل نیوویا یک فیلر سویسی می باشد که دارای فناوری ساخت منحصر به فردی است که همین امر موجب افزایش چشمگیر کیفیت این محصول در مقابل سایر نمونه ها می شود. دارای بالاترین میزان هیالورونیک اسید در مقایسه با سایر فیلرهای حاوی این مواد است. انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربردهای متفاوتی دارند. تا حدود 10 ماه ماندگاری دارد.

پرسش و پاسخ درباره ژل نئوویا:

آیا تزریق ژل نیوویا درد دارد؟

پاسخ: در هنگام تزریق ژل، به دلیل ورود سوزن به بافت پوست ممکن است فرد احساس درد و ناراحتی کند که می توان قبل از تزریق، کرم موضعی لیدوکائین برای بی حس کردن ناحیه تحت درمان استفاده کرد.

4.4/5 - (7 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

یک پاسخ

  1. ماندگاری این ژل بیش از دوسال است و بخاطر رضایت بعد از دوسال نیم از تزریق اول محدد همین مارک را انتخاب کردم چون هنوز از تزریق اول در خط لبخند بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *