لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
تزریق ژل لب طبیعی

تزریق ژل لب طبیعی چگونه است؟

فهرست محتوا نمایش

تزریق ژل لب طبیعی برای جلوگیری از کم‌حجم شدن، کاهش ارتفاع و برجستگی لب که معمولا با افزایش سن رخ می‌دهد، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. فیلر لب برای رفع این تغییرات حاصل افزایش سن و برگرداندن زیبایی صورت می‌تواند بسیار مفید باشد. لب تحتانی اکثر افراد به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ‌تر و حجیم‌تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب‌ها شبیه به هم می‌باشند که حجم و تقارن در این دو نیمه در ظاهر فرد، بسیار حائز اهمیت است. برای افزایش آگاهی خود پیش از تزریق ژل لب، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

فیلم تزریق ژل لب
ژل لب طبیعی (فیلر لب)
عکس قبل و بعد از تزریق ژل لب طبیعی در کلینیک دکتر تفت 😍
عکس ژل لب طبیعی
عکس ژل لب مدل طبیعی

نحوه تزریق ژل لب طبیعی چگونه است؟

نحوه تزریق ژل یا طریقه تزریق ژل در مطلوب‌تر انجام شدن آن و کم خطرتر بودن تزریق، بسیار اهمیت دارد. ضروری است که پزشک معالج شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست انسان و اجزای صورت داشته باشد و همچنین به تکنیک‌های رایج که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه‌های‌ مناسب پوستی است، به طور کامل مسلط باشد.

پزشک متخصص مربوطه به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با ایجاد زاویه‌ای‌ درست، مقدار دقیقی‌ از فیلر را در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در چهره که شامل دور چشم‌ها ،گونه‌ها، چین و چروک‌های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب‌ها و به پیشانی تزریق می‌شود.

بوتاکس و ژل (فیلر) چه تفاوت‌هایی دارند؟

یکی از کاربردهای ژل یا فیلر، رفع چین و چروک‌های پوستی می‌باشد. از همین جهت میزان معینی از ژل را به خطوط صورت و چروک‌های ایجاد شده در اثر افزایش سن تزریق می‌کنند. هر چند که تزریق ژل روشی نچرال‌تر به حساب می‌آید، اما برخی افراد تمایل دارند با تزریق بوتاکس (Botox) لب از شر چین و چروک‌های صورت خود خلاص شوند. ماده بوتاکس دارای ویژگی‌ای می‌باشد که می‌تواند سیستم عصبی ناحیه تزریق شده را از کار بیاندازد و به نوعی آن را فلج کند. با انجام بوتاکس ناحیه مورد نظر انقباض پیدا نمی کند و به دنبال آن چین و چروکی نیز پدیدار نمی‌شود. بنابراین می‌توانید تفاوت عملکرد هر دو روش نام برده شده را درک کنید. در حالی که بوتاکس روی سیستم عصبی قسمتی از بدن فرد اثر می‌گذارد و شکلی غیر نرمال به آن می‌دهد، تزریق ژل لب عوارض کمتری را به دنبال دارد و از سوی دیگر طبیعی تر روی لب‌ها جلوه می‌کند.

بهترین مارک برای تزریق ژل لب

مارک ژل لب

بهترین برند ژل لب که برای تزریق فیلر لب توصیه می‌شود، مارک‌های دارای اسید هیالورونیک مانند: ژوویدرم و رستیلن می‌باشد. مارک‌های دارای اسید هیالورونیک همیشه نتایج خوبی برای زیباجویان به همراه خود دارند، همچنین ریسک عوارض جانبی آنها کمتر است و پس از تزریق نیازی به داشتن استراحت مطلق نیست.

انواع مدل‌های تزریق ژل لب کدام است!

در این بخش، برخی از انواع مدل ژل لب را برایتان نام برده‌ایم.

آیا ژل لب دائمی است؟ ماندگاری ژل لب چقدر است؟

نتایج تزریق ژل لب به طور میانگین بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.
ماندگاری ژل لب می‌تواند به عواملی مانند:

1. نوع محصول مورد استفاده
2. ناحیه مورد نظر جهت درمان
3. شرایط سنی و بدنی بیمار بستگی داشته باشد.
در کل، هرچقدر برند ژل لب متراکم تر باشد (بستر تشکیل دهنده ژل لب هر مقدار که غلیظ‌تر و هرچه عمیق‌تر تزریق شود) دوام و ماندگاری بیشتری روی لب خواهد داشت، البته این یک قانون همیشگی نیست. برای حفظ نتایج در مدت طولانی، پزشک درمانگر تزریق ژل لب قادر است درمان را مجددا پس از چند وقت تکرار کند. مقدار و داشتن تکنیک‌های لازم و اصولی جهت تزریق، نتایج بهینه‌تری را برای شما تضمین می‌کند.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب | بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب:

 • در فاصله‌ای کوتاه پس از تزریق ژل لب، مرسوم‌ترین عارضه‌ی جانبی گزارش شده، التهاب موقتی و تورم در محل تزریق می‌باشد. این اثرات اغلب اوقات طی 2 الی 3 روز برطرف خواهندشد.
 • استفاده از کمپرس سرد بلافاصله پس از تزریق ژل لب، برای کاهش تورم مفید است. اگر تورم بیش از 48 یا 72 ساعت ادامه داشت و یا اگر واکنش‌های دیگری رخ داد، لطفا به پزشک خود خبر بدهید.
 • تا هنگامی که التهاب و تورم کامل برطرف نشده است، از قرار دادن لب خود زیر گرمای شدید (آفتاب یا حمام آفتاب، شنا، سونای خشک و بخار و جکوزی) اکیدا خودداری کنید.
 • اگر که پیش از این سابقه تبخال زدن داشته اید، به پزشک خود در مورد داروهایی که استفاده کرده‌اید و یا می‌کنید اطلاع دهید، زیرا ممکن است بعد از تزریق تبخال بزنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و دوزهای زیاد مکمل‌های ویتامین E به مدت 7 روز پس از تزریق ژل لب خودداری کنید. خوردن این داروها امکان کبودشدگی یا خونریزی در محل تزریق را افزایش می‌هند.
 • به مدت 24 ساعت پس از تزریق ژل لب از ورزش کردن، مصرف الكل، سیگار و قلیان اکیدا خودداری كنید. همچنین اگر که کبودی و خونریزی زیادی داشتید، توصیه می‌شود تا بهبودی کامل ناحیه‌ی تزریق صبر کنید.
 • پس از سپری شدن حدود 6 ماه، حجم دهنده‌های اسید هیالورونیک کم‌کم و به طور طبیعی توسط بدن تجزیه خواهند شد. در نتیجه برای حفظ ظاهر لب خود می‌بایست سالی 1 یا 2 بار تزریق ژل لب خود را تکرار کنید.
 • برای  جلوگیری  از حرکت کردن ژل‌های تزریق شده، تا حد ممکن به محل تزریق ژل لب خود دست نزنید؛ زیرا این ژل‌ها به شیوه‌ای توسط پزشک تزریق شده که هماهنگی و تقارن را در لب شما برقرار کند و در صورت جابه‌جایی توازن لب‌ها بهم خواهد ریخت.

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

در 6 ساعت نخست پس از تزریق ژل لب از تماس آب با منطقه تزریق شده، خودداری کنید. پس از گذشت حدود 6 ساعت، می‌توانید صورت خود را به آرامی با آب و صابون شست‌شو دهید.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

بهتر است که پس از تزیق ژل لب، نحوه‌ی خوابیدن خود را تا مدتی تغییر دهید و ضروری است که به توصیه‌هایی که در این زمینه می‌کنیم توجه نمایید؛ زیرا ماندگاری ژل لب وابسته به همین مراقبت‌ها می‌باشد. توصیه‌های زیر درباره نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل می‌باشد:

 1. تحت هیچ شرایطی بر روی صورت خود و همچنین بر پهلو‌های خود نخوابید، شما مجاز هستید در  حالتی که بر روی کمر خود (طاق باز) هستید بخوابید. هر نوع حالت خواب دیگری، فیلرهای تزریق شده در نواحی گوناگون لب شما را به خطر خواهد انداخت.
 2. سعی کنید بر زیر سر خود 2 بالش قرار دهید، تا گردن شما کمی بالاتر از حد معمول همیشگی قرار بگیرد.

بوسیدن بعد از ژل لب طبیعی

 • معمولاً گذشت 24 ساعت زمان برای صبر کردن کافی می‌باشد. از آن جهت که چندین بار سوزن در لب شما فرو رفته است، ممکن است کمی بوسیدن عزیزانتان دردناک باشد.
 • بوسیدن معمولی، مانند بوسیدن گونه یا پیشانی فرزندتان، و یا حرکت ساده لب مانند لبخند زدن،  پس از گذشت مدت کوتاهی از تزریق موردی ندارد. برای بوسه‌های عمیق‌تر پزشکان کلینیک دکتر تفت توصیه می‌کنند که حداقل ۱ تا ۲ روز صبر کنید تا ژل لبتان کاملا ساکن شود و با بافت لب‌های شما به خوبی ادغام شود.
 • در لحظات نخست پس از تزریق ژل ممکن است لب‌ها متورم و زخم باشند، بنابراین برخی افراد ممکن است تمایلی برای بوسیدن نداشته باشند. در حال حاضر مدرک اثبات شده‌ای موجود نیست که نشان دهنده این باشد که بوسیدن معمولی منجر به از بین رفتن ژل و یا حرکت آن می‌شود. در هر حال، دستکاری شدید لب‌ها در فاصله کوتاهی پس از تزریق توصیه نمی‌شود.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب اگر به نحوه صحیح انجام نشود، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری را برای زیباجویان به همراه خود داشته باشد. پزشکان کلینیک دکتر تفت توصیه می‌کنند که اکیدا برای انجام تزریق ژل لب نزد سالن‌های زیبایی و آرایشگران نروید و اگر به سلامتی و زیبایی خود اهمیت می‌دهید، حتما نزد یک پزشک معتبر اقدام به تزریق ژل به لب‌های خود کنید. در ادامه مطلب شما را با چند مورد از عوارض ژل لب آشنا می‌کنیم.

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل

 1. ایجاد التهاب و قرمزی در لب و نواحی اطراف لب‌ها
 2. ایجاد دانه‌های قرمز در لب و نواحی اطراف دهان
 3. بروز تورم شدید در لب‌های زیباجو
 4. احساس درد در ناحیه تزریق شده
 5. کبودی مفرط در لب‌ها

کبودی لب بعد از تزریق ژل لب

کبودی لب بعد از تزریق ژل لب روند طبیعی بدن می‌باشد که این کبودی در بعضی از اشخاص بیشتر از اشخاص دیگر است. میزان کبودی در افراد وابسته به ژنتیک بدن آنهاست، همچنین سیگارکشیدن واستفاده از داروهایی مانند آسپیرین پیش از تزریق، میزان بروز این کبودی‌هارا را افزایش می‌دهد. این کبودی‌ها به طور میانگین در مدت 1 هفته پس از گذشت تزریق ژل، بهبود می‌یابند. کبودی‌ها حداکثر می‌توانند درحدود 2 الی 10 روز باقی بمانند.

خشکی لب بعد از تزریق ژل

یکی از عوارض نه چندان رایج فیلر لب، خشکی لب بعد از تزریق ژل می‌باشد. خشکی لب بعد از تزریق ژل با این که در ظاهر مسئله جدی‎‌ای به نظر نمی‌آید ولی افراد درگیر را دچار حس ناخوشایندی و آزار دهنده‌ای می‌کند.

درمان های خشکی لب بعد از تزریق ژل

خشکی لب بعد از تزریق ژل لب

خشکی لب بعد از تزریق ژل هر دلیلی که داشته باشد راه حل‌های ساده‌ای برای رفع کردن آن وجود دارد:

 1. به استفاده مداوم از یک پماد ضخیم مثل aquaphor آکوافور یا وازلین Vaseline توصیه می‌شود که علاوه بر مرطوب نگه داشتن لب‌های شما، مانع از دستکاری لب‌هایتان می‌شود.
 2. استفاده از یک بالم لبی که شامل مواد مرطوب کننده باشد نیز خالی از لطف نیست. شی باتر و ویتامین E از این دسته مواد مفید برای لب هستند. همچنین روغن‌های لب متنوعی موجود هستند که به لب‌ها برق خاصی می‌دهند و علاوه بر زیبا جلوه دادن لب، مانع خشکی لب بعد از تزریق ژل می‌شوند.

ورم لب بعد از تزریق ژل

هرگونه تورم، سوزش و قرمزی در نواحی‌ای که سوزن به لب‌ها تزریق شده، طبیعی است. تورم در این شرایط کاملا طبیعی می‌باشد و برای هر فرد مقدار بروز آن متفاوت است. با توجه به اینکه لب‌ها یکی ازحساس‌ترین نواحی صورت محسوب می‌شوند، هرگونه تورم روی آن کاملا طبیعی می‌باشد.

گلوله شدن ژل لب بعد از تزریق

عواملی که منجر می‌شوند تا گلوله شدن ژل لب بعد از تزریق تبدیل به یک مشکل حاد شود، همان‌ طور که در مطالب فوق ذکر کرده‌ایم، بدون شک در ابتدا عدم انتخاب پزشک مناسب و ماهر خواهد بود، که با تزریق بیش از اندازه پزشک نامناسب، منجر به گلوله شدن لب بعد از تزریق می‌شود. گلوله شدن لب یا به اصطلاح صفت شدن لب، بخشی از پیامدهای رایج در تزریق نامناسب است. اما گلوله شدگی لب‌هایتان ادامه یافت، پیشنهاد ما مراجعه به پزشک می‌باشد.

قیمت تزریق ژل لب

هزینه حجیم کردن لب‌ها با تزریق چربی و هزینه تزریق ژل لب در نواحی مختلف، متفاوت می‌باشد. قیمت ژل لب به نوع ماده‌ی تزریقی و تجربه پزشک متخصص زیبایی وابسته است. بنابراین هزینه تزریق ژل در مراکز مختلف، متفاوت می‌باشد. هزینه تزریق ژل لب براساس تعداد سرنگ‌های ژل محاسبه خواهندشد؛ در اغلب مواقع تزریق 2 سرنگ برای اکثر زیبا جویان کافی خواهدبود.

پرسش و پاسخ درباره تزریق ژل لب طبیعی:

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

اگر عصب لب زیباجو کاملا بی‌حس شود هیچگونه دردی در زمان تزریق ژل احساس نخواهدکرد؛ همچنین تزریق ژل لب با توجه به نوع بی‌حسی می‌تواند بدون درد و یا دارای درد مختصر باشد، اما در صورت ماهر نبودن پزشک در نحوه بی‌حس کردن، می‌تواند دردناک و آزار دهنده باشد.

مدت زمان تزریق ژل لب چقدر می‌باشد؟

اغلب مواقع حدودا 30 الی 40 دقیقه تزریق ژل لب طول می‌کشد؛ بخش عمده این زمان، صرف بی‌حس کردن لب مراجعه کننده می‌شود.

تزریق ژل بعد از چند روز اثر میکند؟

مدت زمان تاثیر گذاشتن تزریق ژل لب روی صورت شما، وابسته به دوز ماده تزریق شده و محل تزریق دارد اما به طور کلی، زیباجویان می‌توانند بلافاصله بعد از اتمام تزریق ژل، شاهد تغییرات در لب خود بعد از تزریق باشند.

آیا در صورت عدم رضایت از فرم لب، امکان تخلیه ژل لب وجود دارد؟

خوشبختانه بله؛ به شرطی که پزشک از فیلر هیالورونیک اسید استاندارد استفاده کرده باشد، امکان تخلیه ژل لب وجود دارد.

بهترین دکتر تزریق ژل لب در تهران در کدام مرکز است؟

هنگامی می‌توان تزریق فیلر لب خوب، بدون نقص و طبیعی را در کلینیک تزریق ژل تجربه کرد که این عمل توسط دکتر متخصص و باتجربه و مهارت بالا انجام شود، کلینیک دکتر تفت با داشتن پزشکان بروز و ماهر آماده‌ی خدمت رسانی به شما می‌باشد.

برای تزریق ژل لب از ژل‌های دائمی استفاده کنیم یا ژل‌هایی که پایداری کمتری دارند؟

استفاده از ژل‌های پایدار و طولانی‌مدت به‌ خصوص در نخستین تزریق لب‌ توصیه نمی‌شود، زیرا امکان دارد با عوارض آلرژیک و یا ایجاد گرانولوم همراه باشد.

چه کسانی كاندیدای مناسبی برای تزریق ژل به شمار می‌آیند؟

تمامی افراد زیباجو به شرط تایید پزشک متخصص، کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل لب می‌باشند؛ زیرا احتمال بروز آلرژی و عوارض جانبی وجود ندارد.

ممکن است ژل‌ لب‌ها حرکت کنند و به نواحی اطراف لب پخش شوند؟

بله، اگر از انواع غیراستاندارد ژل لب استفاده شود، امکان بروز این عارضه وجود دارد. بنابراین اگر زیباجویی قصد انجام این کار را دارد، ضروری است که از ژل‌های استاندارد و با مارک معتبر استفاده کند.

4.5/5 - (28 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت