لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
ژل پرفکتا

ژل پرفکتا (Perfectha)

جوانسازی و معکوس کردن روند پیری پوست سالهاست که دغدغه ی دانشمندان حوزه پزشکی می باشد. روش های مختلف جوانسازی پوست در طول سالیان پیشنهاد و مورد آزمایش قرار گرفته اند. با گسترش توجه عموم مردم به این مسئله نیز، درخواست برای ارائه یک روش جوانسازی پوست که اثرگذار و در عین حال بدون عوارض باشد؛ بیشتر و بیشتر می شود. یکی از روش های بسیار عالی که در دهه اخیر معرفی شده است، تزریق انواع ژل های زیبایی است. اما با افزایش تقاضا، انواع مختلفی از ژل های زیبایی وارد بازار شده اند. یکی از برندهای معروفی که اکنون بسیار محبوب شده است؛ ژل پرفکتا می باشد؛ که در این مقاله قصد داریم که هر آنچه در مورد ژل پرفکتا نیاز است بدانید را شرح دهیم.

معرفی ژل پرفکتا  Perfectha

معرفی ژل پرفکتا  Perfectha

ژل پرفکتا، توسط شرکت فرانسوی Laboratory ObvieLine (شرکت A Sinclair IS Pharma) ساخته شده است. این ژل فرانسوی در حال حاضر از بهترین ژل ها برای کانتورینگ صورت و جوانسازی پوست می باشد. ژل پرفکتا مصارف گوناگونی دارد. کیفیت ساخت این محصول بسیار بالاست و بر پایه هیالورونیک اسید می باشد که با جذب آب و طی مدت ۲ تا 3 هفته و پس از ادغام شدن ژل با بافت صورت نتایج بسیار خوبی به دست می‌آید. آبرسانی پوست از دیگر مزایای تزریق این ژل است. این ژل دارای انواع مختلفی است که هر کدام برای ناحیه ای از صورت و برای شدت متفاوتی از عارضه های پوستی اختصاصی شده اند.

کاربردها و فواید ژل پرفکتا

موارد کاربرد ژل پرفکتا شامل کانتوریگ فک، چانه و گونه ها، کاهش و پر کردن چین و چروک صورت در ناحیه دور چشم، اطراف دهان و بینی، پیشانی و خط اخم، لیفت گونه ها و حجم دهی و فرم دهی به لب  ها می باشد. با ژل پرفکتا می توان افتادگی های شدید پوست را بر طرف کرد و جای اسکار های قدیمی را پوشاند. فیلر پرفکتا در مقایسه با سایر فیلرهایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، از قیمت مناسبی برخوردار است. در صورتی که شما ظاهر ایجاد شده پس از تزریق ژل را دوست نداشتید، چون این ژل بر پایه هیالورونیک اسید می باشد، می توان به راحتی با تزریق آنزیم هیالاز، ژل را تجزیه و صورت را به حالت اولیه بازگرداند.

کاربردهای فیلر پرفکتا در کلینیک دکتر تفت:

چه کسانی نباید ژل پرفکتا را تزریق کنند؟

زنان باردار یا شیرده، افرادی که بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس، روماتیسم و غیره، افرادی که آسم و آلرژی دارند، افراد مبتلا به دیابت، افرادی با سابقه سکته قلبی، افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می کنند، افرادی که سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی دارند، افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می کنند و افراد با سابقه سکته مغزی بهتر است ژل پرفکتا را تزریق نکنند و یا قبل از تزریق هر نوع ژل زیبایی با پزشک خود مشورت کنند.

انواع ژل پرفکتا

انواع ژل پرفکتا
  1. ژل پرفکتا فاین لاینز Perfectha Finelines

ژل پرفکتا فاین لاینز در لایه درم که اولین لایه پوست می باشد، تزریق می شود. این مدل برای پر کردن چین و چروک های سطحی اختصاصی شده است. چین و چروک های ریز اطراف دهان و اطراف چشم به خوبی با تزریق این نوع، پر می شوند و پوست را نرم و لطیف و جوان می کند.

  •  پرفکتا درم  Perfectha Derm

ژل پرفکتا درم امکان تزریق تا لایه دوم پوست را دارد. بنابراین برای خطوط متوسط تا عمیق تر پوست می تواند مفید باشد. چین و چروک های متوسط در نواحی مختلف پوست، خط خنده اطراف چشم ها، خط اخم با این مدل ژل می توانند پر شوند. کاربرد دیگر این نوع ژل، کانتورینگ گونه ها و حجم دهی و فرم دهی به لب هاست. در هر بسته از این نوع، یک سرنگ آماده تزریق به میزان ۱ میلی لیتر از هیالورونیک اسید با غلظت ۲۰ میلی گرم بر میلی لیتر وجود دارد. در هر میلی لیتر از آن در حدود ۹۰ هزار پارتیکل ژل وجود دارد. این نوع نسبت به ژل پرفکتا فاین لاینز و کامپلیمنت دارای الاستیسیته بیشتر و نسبت به ژل های دیپ و ساب اسکین دارای ویسکوزیسته بیشتری است.

  • ژل پرفکتا دیپ  Perfectha Deep

ژل پرفکتا دیپ برای چین و چروک های شدید و عمیق، خطوط دور دهان و بینی، فرم دهی و حجم دهی به گونه ها و لب ها استفاده می شود. با تزریق این نوع ژل به عمیق ترین لایه ی پوست، چین و چروک هایی که عمق بیشتری دارند، امکان اصلاح می یابند. کانتورینگ صورت و حجم دهی و لیفت به گونه های افتاده نیز عملکرد دیگر این ژل است. کانتورینگ بینی نیز با این ژل قابل انجام است. حجم دهی و کانتوریگ لب که نیز امروزه بسیار پرطرفدار شده، از دیگر موارد استفاده این نوع ژل است. ژل پرفکتا دیپ دارای ۲۰ میلی گرم در میلی لیتر هیالورونیک اسید است و از ۸۰۰۰  ذره در میلی لیتر تشکیل شده است. سر سوزن گیج 27 دارد.

  • ژل پرفکتا ساب اسکین  Subskin Perfectha

ژل پرفکتا ساب اسکین برای کل صورت مناسب است و قابلیت تزریق به لایه های عمیق پوست (به صورت زیر جلدی) را دارد. جوان سازی دست ها یکی از کاربردهای جالب این مدل است.  رفع فرو رفتگی های عمیقی که جای اسکار یا زخم می باشند با این مدل امکان پذیر است. برای کانتورینگ و افزایش حجم فک، چانه، گونه و کانتوریگ بینی نیز استفاده می شود. می توان برای افرادی که نیاز دارند با این مدل پر کردن و کانتورینگ نواحی شقیقه ها را نیز انجام داد. ژل پرفکتای ساب اسکین دارای دو محصول است که هر دو یک نوع ژل را در داخل خود دارند اما محصول اول دارای یک سرنگ سه میل است و محصول دیگر دارای سه سرنگ یک میل می‌باشد. سر سوزن گیج ۲۱ نیز دارند. ژل پرفکتا ساب اسکین ۲۰ میلی‌گرم در میلی ‌لیتر هیالورونیک اسید دارد و دارای دو هزار ذره می‌ باشد.

ژل پرفکتا کامپلیمنت در لایه سطحی پوست تزریق می شود. رفع خطوط سطحی پوست و فرورفتگی های سطحی و خطوط پیشانی موارد کاربرد این مدل هستند. به عنوان یک فیلر بسیار مناسب برای زیر چشم می توان از این مدل استفاده کرد. ژل پرفکتا کامپلیمنت دارای پیوند متقاطع مولکولی با BDDE و اسید هیالورونیک آزاد می باشد. همین ترکیب موجب تسهیل تزریق ژل به داخل لایه زیر جلدی پوست می گردد. در داخل هر بسته از این نوع ژل یک عدد سرنگ آماده تزریق به میزان ۸/۰ میلی لیتر از هیالورونیک اسید با غلظت ۲۰ میلی گرم بر میلی لیتر بوده و در هر میلی لیتر از آن در حدود ۱۸۰.۰۰۰ پارتیکل ژل وجود دارد.

ماندگاری ژل پرفکتا

  • ژل پرفکتا فاین لاینز بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.
  • ژل پرفکتا درم حدود 12 ماه ماندگاری دارد.
  • ژل پرفکتا دیپ تا یک سال ماندگاری دارد.
  • ژل پرفکتا ساب اسکین بین 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد.پ
  • ژل پرفکتا کامپلیمنت بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

تعداد جلسات تزریق ژل پرفکتا

تزریق این ژل به طور متوسط حدود 30 دقیقه طول می کشد. البته بسته به ناحیه تحت درمان و میزان سی سی مورد نیاز، ممکن است مدت زمان بیشتر یا کمتری به طول انجامد. عموما تمام موارد درمانی در یک جلسه قابل انجام خواهد بود.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل پرفکتا

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل پرفکتا

در درمان با این ژل، فرد دچار کمترین مقدار درد می شود. به منظور کاهش درد و ناراحتی می توان از داروی بی حسی موضعی مثل کرم لیدوکائین استفاده کرد. ناحیه تحت درمان باید کاملا تمیز و بدون هیچ گونه کرم آرایشی باشد. از نیم ساعت قبل از تزریق می توان کرم بی حس کننده را روی ناحیه تحت درمان مالید. تا چند ساعت بعد از تزریق، به صورت خود آب نزنید. تا یک روز بعد هم استحمام نکنید. بعضی دارو ها مانند آسپرین و نوروفن به شدت رقیق کننده خون هستند و می توانند کبودی را تشدید کنند، حتما در مورد مصرف آنها با پزشک خود مشورت کنید و در صورت امکان، مصرف این دسته از داروهای را قبل و بعد از تزریق به مدت چند روز قطع کنید. همین طور بعضی از مکمل های غذایی مانند مولتی ویتامین ها و بعضی از مواد غذایی نیز رقیق کننده خون هستند و بهتر است تا یک روز بعد از تزریق مصرف نشوند. غذاهای پر ادویه و کافئین نیز می توانند کبودی و ورم را تشدید کنند، پس بهتر است حداقل به مدت یک روز بعد از تزریق مصرف نشوند. از انجام تمرینات و ورزش های سنگین به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید. برای ۲۴ ساعت، از قرار گرفتن در برابر نور شدید خورشید اجتناب کنید و بعدا هم حتما از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

عوارض تزریق فیلر پرفکتا

تزریق ژل های حاوی هیالورونیک اسید که ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، کاملا ایمن و بی خطر می باشد. این ماده واکنش حساسیت زایی ندارد. البته کسانی که سابقه واکنش آلژیک به این ماده را داشته اند باید از تزریق ژل هایی مانند پرفکتا که بر پایه ی این ماده هستند، اجتناب کنند. ژل پرفکتا یکی از برندهای معتبری است که در بازار موجود است و آزمایش خود را بارها پس داده است. عوارض محدودی که بعد از تزریق ژل در همه افراد دیده می شود معمولا بعد از گذشت چند روز به طور کامل برطرف می شود. عوارضی مانند کبودی، قرمزی و ورم و التهاب از این موارد هستند.

قیمت هر سی سی ژل پرفکتا

برای اطلاع دقیق از قیمت ژل پرفکتا می توانید با کلینیک تماس حاصل فرمایید. اما در حال حاضر کمترین قیمت هر بسته ژل پرفکتا دیپ یک میلیون و هشتصد هزار تومان، مدل ژل پرفکتا فاین لاینز تا دو میلیون و چهارصد هزار تومان و مدل ژل پرفکتا ساب اسکین تا پنج میلیون و پانصد هزار تومان می باشد (تابستان 1402). اما به دلیل وارداتی بودن این محصول و نوسان قیمت ها بهتر است به صورت لحظه ای قیمت هر سی سی ژل پرفکتا را بررسی کنید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

جمع بندی درباره تزریق فیلر پرفکتا

ژل پرفکتا یکی از بهترین مارک های ژل موجود در بازار می باشد. ژل لب پرفکتا بسیار محبوب است و افراد زیادی از آن استفاده کرده اند و از نتایج راضی بوده اند. این ژل نیز مانند بسیاری از موارد مشابه بر پایه هیالورونیک اسید می باشد که بارها ایمنی آن مورد تایید قرار گرفته است. با مشورت پزشک خود می توانید یکی از انواع متنوع این ژل را که مناسب پوست و شرایط فردی شما باشد، برای تزریق و درمان انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ درباره تزریق فیلر پرفکتا:

سن مناسب تزریق ژل پرفکتا چه سنی میباشد؟

این نوع ژل برای تمام افراد بالای 18 سال که قصد پیشگیری و کاهش چین و چروک های صورت را دارند، مناسب می باشد.

تفاوت انواع ژل پرفکتا در چیست؟

ژل پرفکتا 5 نوع مختلف دارد که ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی همه ی آنها هیالورونیک اسید می باشد. تفاوت آنها در غلظت این ماده، تعداد پارتیکل های آن، الاستیسیته و ویسکوزیته آن است که موجب می شود بعضی قابلیت تزریق سطحی تر و بعضی قابلیت تزریق عمقی تری داشته باشند.

4.1/5 - (10 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *