لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
قیمت سابسیژن صورت

قیمت سابسیژن صورت در اردیبهشت ۱۴۰۳

فرورفتگی های ایجاد شده ناشی از جای جوش ها بر روی پوست یکی از  مشکلاتی است که  در بسیاری از جوانان و نوجوانان دیده می شود و در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس آنها تاثیر بسیار منفی می گذارد. 
امروزه به کمک پیشرفت علم و تجهیزات روش هایی وجود دارد که یکی از درمان های موثر در درمان اسکارهای فرورفته و اسکارهای آکنه، سابسیژن است.
با استفاده از این روش، کانولاهای خاصی وارد بافت پوست شده و چسبندگی و فیبروزی که منجر به ایجاد این فرورفتگی ها بین پوست و بافت همبند آن شده را از بین می برد.
سابسیژن امروزه جهت رفع جای جوش های عمقی استفاده می شود. انجام سابسیژن باعث می شود که لایه های چسبندگی پوست از هم جدا شود و پوست مجدداً کلاژن سازی انجام دهد تا گودی های عمقی که بر روی پوست ایجاد شده با گذشت زمان بالا بیاید.
می توان گفت سابسیژن روشی نوین، کارآمد، ایمن و سریع در زمینه جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان انواع جای جوش و تو رفتگی های موجود در پوست را از بین برد.همچنین باید بگوییم که رفع جای جوش، تنها کاربرد روش سابسيژن نبوده و با انجام این روش می توان اسکارهای ناشی از آبله مرغان، چین و چروک و همینطور سلولیت را از بین برد.

اما هزینه سابسیژن چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ در این مقاله درباره هزینه سابسیژن 1403 صحبت می کنیم و عوامل موثر بر روی قیمت آن، با ما همراه باشید.

هزینه سابسیژن چقدر است؟

هزینه هر جلسه سابسیژن

از جمله پرسش های مکرری که از سوی زیبا جویان پرسیده می شود، هزینه سابسیژن است، اما باید گفت واقعیت این است که نمی توان هزینه ای ثابت را برای سابسیژن تعیین کرد. چرا که در مراکز مختلف و متخصصین مختلف هزینه های متفاوتی در این زمینه تعیین می کنند.
بر همین اساس باید بگوییم اگر برای انجام سابسیژن می خواهید اقدام کنید به مراکز مطمئن و معتبر مراجعه کنید و بعد از بررسی های لازم توسط پزشک می توانید هزینه را متوجه شوید.

هزینه هر جلسه سابسیژن در کلینیک دکتر تفت

همان طور که بیان شد بدون در نظر گرفتن شرایط پوست فرد زیباجو و شدت وخامت آسیب و تعداد جلسات لازم نمی توان قیمت نهایی را مشخص کرد. در این جا به طور کلی و هزینه یک جلسه سابسیژن را در کلینیک دکتر تفت بیان می کنیم.

هزینه هر جلسه سابسیژن در کلینیک دکتر تفت: 1.500.000 هزار تومان می باشد. در ادامه میتوانید نمونه کار پزشک کلینیک را مشاهده نمایید.👇🏻

عکس قبل و بعد سابسیژن
✔️عکس قبل و بعد سابسیژن در کلینیک دکتر تفت✔️

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

هزینه سابسیژن ۱۴۰۲ به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سابسیژن ۱۴۰۲

تعیین هزینه سابسیژن به آسانی ممکن نیست و هزینه این روش برای هر شخصی متفاوت است.
پزشک پس از معاینه فرد بیمار و با در نظر گرفتن عوامل مختلف هزینه سابسیژن را اعلام می کند، مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که پوست افراد باهم اختلافات اساسی دارد، هم چنین به دلیل متغیر بودن عمق حجم آسیب این جوشگاه ها و جای اسکار ها در صورت افراد، کمتر پیش می آید که میزان هزینه برای دو نفر یکسان باشد.

عواملی همچون : نوع اسکار روی پوست ، تعداد اسکارها، شیوه درمان، تلفیق شدن با سایر روش های درمانی، تعداد جلسات سابسیژن تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، محل انجام درمان،گستردگی منطقه تحت درمان و عمق فرورفتگی های موجود در پوستاز عوامل اصلی موثر بر تعیین هزینه سابسیژن هستند.
همچنین متخصص پوست و تجربه و مهارت پزشک در هزینه تاثیر گذار است.

ضمنا هزینه درمان برای تمام نقاط صورت یکسان نیست؛ هزینه دقیق درمان پس از مشاوره و ارزیابی شرایط بیمار اعلام می‌شود. هزینه نهایی تابعی از شدت و تعداد اسکارها است. در حین مشاوره این هزینه تخمین زده خواهد شد. اما میزان دقیق آن در زمان انجام هر عمل تعیین خواهد شد.

هزینه سابسیژن با توجه به تعداد جلسات سابسیژن چقدر است ؟

تعداد جلسات لازم سابسیژن

با توجه به اینکه پوست افراد مختلف با همدیگر متفاوت می باشد بنابرین نمی توان شمار تعداد جلسات را به صورت دقیق برای هر فردی مشخص نمود.
تعداد جلسات سابسیژن بسته به میزان مشکلاتی که افراد دارند تعیین می شود، بنابراین بسته به اینکه میزان مشکلات افراد چقدر است تعداد جلسات متفاوت است.

عواملی زیادی در تعیین تعداد جلسات سابسیژن اهمیت دارند از جمله این عوامل می توان به مواردی مانند: توانایی کلاژن سازی پوست، نوع فرو رفتگی های بوجود آمده در پوست صورت افراد، و همچنین میزان عمق این فرورفتگی ها اشاره نمود.
معمولا برای درمان اسکار ها و جوشگاه هایی با عمق متوسط 3 تا 6 جلسه زمان مورد نیاز است این جلسات باید با فاصله زمانی یک ماهه انجام شوند.
شما عزیزان می توانید برای فهمیدن تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین رفتن جای اسکارها و جوش های روی پوستتان به کلینیک زیبایی دکتر تفت مراجعه کنید تا توسط پزشک گلینیک معاینه شوید.

مزیت سابسیژن

مزایای سابسیژن

مهم ترین مزایا و نتایج مثبتی که سابسیژن در پی دارد:

 • بهبود وضعیت پوست
 • افزایش زیبایی و شادابی پوست
 • جوانسازی پوست
 • سابسیژن جای جوش برای ترمیم جای جوش های قدیمی
 • ترمیم جای اسکار ها و زخم ها
 • از بین رفتن تمامی زایده های پوستی
 • در کمترین زمان قابل انجام است
 • بهبود پوست های آسیب دیده
 • افزایش کلاژن سازی و بهبود افتادگی پوست
 • مهم ترین مزیتی که این روش دارد این است که اثرات دائمی دارد و بلند مدت اثرات درمانی و زیبایی این روش باقی می ماند.
 • این روش در حالت بی حسی انجام می شود از این رو بدون هیچ گونه درد و ناراحتی قابل انجام است.

آیا سابسیژن به تنهایی قادر به برطرف کردن تورفتگی های پوست هست؟

این روش برای درمان تورفتگی های پوست بسیار موثر است ولی توصیه بیشتر پزشکان زیبایی برای درمان دائمی این تو رفتگی ها انجام سابسیژن با روش های دیگری همچون میکرونیدلینگ است.
کادر درمانی متبحر و با تجربه کلینیک زیبایی دکتر تفت بعد از معاینات لازم، تشخیص خواهند داد که برای درمان دائمی مشکلات پوستی انجام این روش به تنهایی پاسخگو خواهد بود یا باید با روش های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

کاندیدای مناسب سابسیژن

 • اشخاص دارای جوشگاه های عمیق آکنه
 • افراد مبتلا به اسکار ناشی از آبله مرغان
 • اشخاص مبتلا به خط خنده عمیق
 • افرادی با چین و چروک های عمیق

موارد ممنوعیت سابسیژن چیست؟

عمل سابسیژن (subcision) می تواند برای موارد ذیل مناسب نباشد:

 • بیماران با سابقه اسکار هایپرتروفیک یا کلوئید
 • رتینوئید دهانی سیستمی که در حال حاضر یا اخیرا مبتلا شده (ظرف 12 ماه) به عنوان مثال ترتین ، ایزوترتینوئین
 • اختلالات خونریزی یا لخته شدن خون (اختلال انعقادی)
 • عفونت باکتریایی یا ویروسی فعال

سابسیژن چگونه و با چه ابزاری انجام می‌شود؟

ابزار مورد استفاده در سابسیژن

در گذشته از سرسوزن‌های معمولی و یا ابزاری تیغ مانند به نام نوکور استفاده می‌شد اما امروزه سابسیژن به وسیله ابزار خاصی که نوکی نیمه تیز دارد و عموماً سابسیژکتور نامیده می‌شود، انجام می‌گردد.
مزیت این وسیله نسبت به نوکور که لبه تیز و برنده داشت این است که ریسک آسیب به عروق و اعصاب و نیز کبودی به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.
مزیت دیگر کاهش درد است، چرا که فقط از یک نقطه وارد و کل چسبندگی‌های منطقه را آزاد می‌نماییم و این یک نقطه به راحتی با بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌شود.

سوالات درباره قیمت سابسیژن:

آیا سابسیژن عوارض دارد؟

هر روشی در پزشکی می‌تواند عوارضی داشته باشد. از جمله این عوارض تورم و گاهی کبودی است که نگران کننده نیست. تورم معمولاً ۱ الی ۲ روز برطرف می‌گردد و کبودی معمولاً اتفاق نمی‌افتد اما در صورت بروز حداکثر ظرف یک هفته برطرف می‌گردد.
از عوارض کمتر شایع آسیب به عروق و اعصاب و عفونت است که اگر توسط پزشک مجرب و با تکنیک درست انجام شود، ریسک آسیب عروقی و عصبی به شدت پایین می‌آید و نزدیک صفر است.

آیا دوره نقاهت دارد و نیاز به استراحت در منزل دارد؟

همان طور که گفتیم تنها تورم ۱ الی ۲ روزه ممکن است نیاز به استراحت یک تا دو روزه را برای افراد حساس و شاغل ایجاد کند وگرنه از روز بعد می‌توان فعالیت های روزمره را از سر گرفت.

تعداد جلسات مورد نیاز چند جلسه است؟

معمولا برای درمان با سابسیژن نیاز به 2 تا 4 جلسه به فاصله های 4 هفته از هم نیاز است. البته تعداد جلسات بستگی به نوع پوست، عمق زخم و محل جای زخم ها متفاوت است.

هر جلسه سابسیژن چقدر زمان می‌برد؟

هر جلسه حدود ۴۵ الی ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا درمان جای جوش با سابسیژن درد دارد؟

درد سابسیژن برای درمان جای جوش قابل تحمل است. برای به حدقل رساندن احساس ناراحتی و درد از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

هزینه هر جلسه سابسیژن چقدر است؟

بسته به وسعت اسکار هزینه‌ها متفاوت می‌باشد. برای اطلاع از هزینه‌ها با شماره‌های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

3.7/5 - (53 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *