لوگو دکتر تفت
سریع‌ترین راه رفع غبغب

سریع‌ترین راه رفع غبغب با مزوتراپی، هایفو و …

سریع‌ترین راه رفع غبغب:
یکی از راه‌های زیبا و جوان‌تر شدن رفع غبغب می‌باشد. غبغب می‌تواند بر اثر چاقی زیاد و تجمع چربی در زیر گلو به وجود آمده و یا از چاق و لاغر شدن بیش ‌از حد پوست زیر گردن آویزان شود که موجب این می‌شود شخص به فکر از بین بردن غبغب خود بیفتد. بعضی از افراد نیز به طور ژنتیکی دارای غبغب بوده و همیشه در جستجوی راهی برای از بین بردن آن می‌باشند.

سریع‌ترین راه رفع غبغب

خوشبختانه چندین راهکار ساده برای رفع چربی‌های اضافه اطراف چانه وجود دارد. یکی از این درمان‌های رایج، مزوتراپی می‌باشد. این روش کاربردهای مختلفی دارد.
نخست به توضیح مختصر در رابطه با مزوتراپی، هایفوتراپی و اگزیمیا غبغب می‌پردازیم و مشخص می‌کنیم که سریع‌ترین راه رفع غبغب کدام می‌باشد. این مطلب را از دست ندهید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

غبغب و عوامل موثر بر ایجاد آن

غبغب توسط یک لایه اضافی چربی در زیر چانه بوجود می‌آید. عوامل مختلفی در بدن به یکدیگر دست می‌دهند تا غبغب ایجاد شود. شناخت این عوامل به یافتن راه‌هایی برای رهایی از شر چربی‌های غبغب کمک شایانی می‌کند.

سن

با افزایش سن، پوست بدن شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود خواهد کرد که این موضوع می‌تواند باعث شل شدن پوست شده و منجر به ایجاد غبغب شود.

رژیم و وزن

 با توجه به اینکه افزایش وزن همیشه دلیل ایجاد غبغب نیست، اما می‌تواند به بوجود آمدن آن کمک کند. رژیم غذایی با کالری بالا، غذاهای فرآوری شده و چربی‌های ناسالم امکان دارد بر افزایش وزن و در نتیجه، ایجاد غبغب تأثیر بگذارد.

ژنتیک

ژنتیک امکان دارد در ایجاد غبغب نقش مهمی داشته باشد. هر فردی که دارای سابقه خانوادگی پوستی با خاصیت شل شدگی یا غبغب باشد، احتمال دارد دچار آن شود.

وضعیت سر در حالت‌های مختلف

وضعیت نادرست قرارگیری سر و گردن می‌تواند موجب ضعیف شدن ماهیچه‌های گردن و چانه شود. حتی امکان دارد به مرور زمان منجرب به ایجاد غبغب شود، زیرا در هنگام استفاده نادرست از عضلات، پوست اطراف خاصیت ارتجاعی خود را از دست خواهند داد.

مزوتراپی چیست؟

در حالت کلی روش مزوتراپی عبارت است از تزریق یک سری مواد فعال بیولوژیک در پوست که این مواد می‌تواند شامل انواع ویتامین‌ها و فاکتورهای رشد، مواد مغذی و مواد معدنی باشد. این تکنیک کاملا بدون درد و خونریزی می‌باشد. تزریق دارو توسط یک سری سوزن‌های بسیار ریز با قطر کم می‌باشد که شامل چندین تزریق در ناحیه صورت می‌باشد.

سریع‌ترین راه رفع غبغب با مزوتراپی

مزوتراپی غبغب چیست؟
غبغب شامل چین خوردگی‌های زیر چانه و گردن است. امروزه روش‌های زیادی برای از بین بردن این چین خوردگی‌ها در این ناحیه غبغب استفاده می‌شود.
یکی از روش‌های کم تهاجمی‌تر و بی عارضه برای رفع غبغب، روش مزوتراپی می‌باشد. بعد از تزریق موادی که ایجاد لیپولیز می‌کنند این مواد موجب از بین رفتن غبغب می‌شود.

رفع غبغب با مزوتراپی

این روش با یک تزریق ساده با سوزن‌های بسیار نازک به صورت سرپایی و در یک زمان بسیار کوتاه و بدون درد انجام می‌شود. متخصص بعد از معاینه تشخیص می‌دهد چه نوع دارویی و در چه عمقی در محل هدف باید تزریق شود. انجام این روش در ۹۰ درصد مواقع با توجه به نوع داروی تزریقی و تشخیص پزشک متخصص پوست و مو کافی است و بعد از هر چند دفعه یک بار تغییرات واضح و چشمگیر قابل مشاهده خواهد بود، ولی برای اثربخشی بهتر دو الی سه بار تزریق توصیه می‌شود.

از آن جهت که دارو دقیقا در محل مورد نظر تزریق خواهد شد نتیجه زیادی را برای بیمار به همراه دارد. این مواد به طور مستقیم وارد سلول‌های چربی شده و باعث آب شدن چربی‌های ناحیه غبغب دو هفته پس از تزریق که از طریق سیستم لنفاوی جذب می‌شوند خواهد شد و تا شش هفته بعد بهترین نتایج بدست خواهد آمد.

هایفوتراپی غبغب چیست؟

هایفوتراپی غبغب:
کلمه هایفو مخفف شده عبارت High Intensity Focused Ultrasound یا امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می‌باشد. بنابراین می‌توان فهمید که در این روش با استفاده از امواج فراصوت پوست‌های شل و افتاده یا چربی‌های موضعی رفع می‌شوند. قبل از انجام هایفوتراپی غبغب پزشک با دقت فرد را معاینه کرده تا مطمئن شود که هایفوتراپی مناسب‌ترین روش برای فرد است.

همچنین در حین زمان معاینه پزشک نقاط تابش امواج و شدت آن‌ها و نیز تعداد جلسات مورد نیاز را مشخص می‌کند. هر جلسه هایفوتراپی معمولا بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه طول خواهد کشید و انجام آن نیازی به بی‌حسی یا بیهوشی نخواهد داشت، زیرا فرایندی کاملا بدون درد است. معمولا پزشک با توجه به شرایط فرد تعداد جلسات مورد نیاز را تعیین کرده و شخص پس از انجام هایفوتراپی می‌تواند به محل کار خود برگردد و نیازی به استراحت نخواهد بود.

نتایج هایفوتراپی غبغب را بین ۴ الی ۱۲ هفته بعد از عمل می‌توان مشاهده نمود. این نتایج در طول ۶ الی ۹ ماه بعد از انجام هایفوتراپی تثبیت شده و زیبایی واقعی را به چهره فرد بازمی‌گردانند.

سریع‌ترین راه رفع غبغب با هایفوتراپی

در هایفوتراپی غبغب امواج فراصوت با شدت زیاد سلول‌های پوستی را گرم کرده و آن‌ها را جمع می‌کنند. در نتیجه اگر غبغب بر اثر افتادگی پوست ایجاد شده باشد، از بین خواهد رفت. در واقع در این روش گرم شدن سلول‌های پوستی موجب تحریک آن‌ها شده و تولید کلاژن را زیاد می‌کند. در نتیجه تجمع کلاژن‌ها در گردن و زیر چانه پوست محکم شده و خاصیت ارتجاعی خود را دوباره به دست خواهند آورد.

در مواردی که غبغب ناشی از تجمع چربی در ناحیه گردن و زیر چانه است، باید امواج فراصوت را به سلول‌های چربی تاباند. گرم شدن این سلول‌ها موجب تجزیه شدن آن شده و آن را غیرفعال می‌کند.

رفع غبغب با هایفوتراپی

کبد و سیستم لنفاوی وظیفه دفع سلول‌های چربی غیرفعال شده را بر عهده دارند. بنابراین سلامت این دو عضو در هایفوتراپی بسیار حائز اهمیت است.
توجه داشته باشید که مصرف غذاهای چرب، دخانیات و نوشیدنی‌های کافئین دار در عملکرد آن‌ها اختلال ایجاد خواهد کرد. به همین علت پزشکان پیشنهاد می‌دهند که پیش از انجام هایفوتراپی و مدتی بعد از انجام آن از مصرف این مواد پرهیز کنید.

اگزیمیا غبغب چیست؟

اگزیمیا غبغب دستگاهی برای لاغری غبغب می‌باشد که برای کسانی که از غبغب رنج می‌برند مناسب است. دستگاه لاغری اگزیمیا یکی از دستگاه‌های تخصصی برای لاغری غبغب می‌باشد. اگزیمیا غبغب دستگاهی است که می‌تواند به راحتی بافت‌های سمج چربی را رفع کند و شما را از شر آن‌ها خلاص کند. علاوه بر این با از بین بردن سلولیت، این دستگاه به سلامت و شادابی پوست کمک زیادی می‌کند و موجب لیفت و جوانسازی آن می‌شود.

همینطور استفاده از دستگاه اگزیمیا غبغب هیچ گونه درد و عارضه‌ای را برای فرد نخواهد داشت و این دستگاه علاوه بر کاهش چربی غبغب به تقویت رنگ پوست کمک خواهد کرد و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد.
برای اطلاعات بیشتر به مقاله لاغری موضعی با اگزیمیا سر بزنید.

سریع‌ترین راه رفع غبغب با دستگاه اگزیمیا

استفاده از دستگاه در چند مرحله انجام می‌شود که در ادامه مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم.

  1. مرحله اول شناسایی و پیش‌بینی توسط دستگاه مای تاچ می‌باشد.
  2. مرحله دوم میکرودرم لیفت است که که در این مرحله بافت پوستی برای تاثیر پذیری در مراحل دیگر آماده می‌شود.
  3. مرحله سوم لیزر پوریشن بوده که با استفاده از لیزر موجب کم کردن انتخابی سلول‌های چربی می‌شود. در واقع لیزر پوریشن منحصر به دستگاه اگزیمیا بوده که ترکیبی ازامواج لیزر و الکترو پوریشن می‌باشد که در سطح غشای سلولی منافذ موقت ایجاد می‌کند که در پی آن متابولیسم درون سلولی را تحریک کرده و در نتیجه موجب نفوذ امواج لیزر و نهایتا کوچک شدن حجم سلول چربی خواهد شد.
  4. مرحله چهارم اندورادیومگ است که با استفاده از آن متابولیسم سلولی بصورت ویژه‌ای تحریک می‌شود. در واقع در این مرحله با بالا رفتن میزان اکسیژن در رگ‌ها و جریان خون متابولیسم بدن افزایش یافته و چربی سوزی با سرعت بالاتری انجام می‌شود. با کمک تکنولوژی اندورادیومگ که خود ترکیبی از دو مکانیسم اندمولوژی و رادیو فرکوئنسی می‌باشد و یا تحت عنوان بای پولار اندورادیومگ (ترکیب اندرمولوژی و فرکانس رادیویی) است که درمان‌هایی مانند لیفتینگ و سفت سازی، از بین بردن استرچ مارک‌ها، سلولیت و لاغری موضعی را در پی دارد.
  5. مرحله پنجم رادیو لیفت چند قطبی می‌باشد که منجر به جوانسازی و قوام پوست می‌شود. در واقع با کمک امواج RF الاستین و کلاژن‌سازی پوست تحریک شده که خود در بهبود وضعیت پوست و چین و چروک‌ها بسیار موثر است.

سریع‌ترین راه‌ رفع غبغب با روش‌های خانگی

خربزه

خربزه نیز در کم کردن غبغب زیر چانه موثر می‌باشد. برای استفاده از این ماده به شیوه زیر عمل کنید. مقداری آب خربزه را با پنبه به گردن خود بمالید. ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید. پوست گردن را پس از این مدت با آب ولرم شست و شو دهید. استفاده از آب خربزه و آب سیب به طور همزمان و ماساژ آن به بافت نرم اطراف خط فک نیز بسیار مفید می‌باشد. علاوه بر استفاده موضعی از خربزه تلاش کنید آن را در رژیم غذایی خود نیز بگنجانید.

راه‌های رفع غبغب با روش‌های خانگی

جویدن آدامس

هنگامی که رفع غبغب در خانه و بدون عمل جراحی به پیش می‌آید، احتمالا این مورد عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما واقعا تاثیرگذار می‌باشد.
جویدن آدامس نه تنها به شما کمک بسیاری می‌کند تا استرس‌تان را کم کنید، بلکه به کاهش چربی موجود در غبغب نیز کمک بسیاری می‌کند. گروه‌های عضلانی که برای جویدن آدامس مورد استفاده قرار می‌گیرند گروه‌های عضلانی در چانه‌ی دوم شما هستند.

جویدن مداوم موجب تقویت فک می‌شود. بهترین نکته این است که جویدن آدامس باعث نمی‌شود که احساس کنید در حال انجام تمرین ورزشی هستید. بنابراین فراموش نکنید که پس از هر وعده غذا آدامس بجوید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید آدامس بدون قند بجوید. فقط توجه داشته باشید که به جویدن آدامس اعتیاد پیدا نکنید زیرا این کار به فک شما آسیب خواهد زد.

رفع غبغب با ورزش

  1. صورت را بالا نگه دارید و به سقف نگاه کنید. فک پایین را جلو آورده و لب‌ها را به حالت بوسه جمع کنید. اگر این ورزش را درست انجام دهید در گردن احساس کشش شدیدی خواهید کرد. به مدت ۵ تا ۸ ثانیه در همین حالت مانده و ۵ مرتبه آن را تکرار کنید.
  2. دندان‌ها را به هم فشار دهید و دهان را ببندید. سپس گوشه‌های لب را تا جایی که می‌توانید بکشید. زبان را به سقف دهان فشار داده و به تدریج فشار را بیشتر کنید تا کشش ماهیچه‌های چانه را احساس کنید. ۵ ثانیه این حالت را نگه داشته و ۳ ثانیه رها کنید.
  3. دست‌ها را مشت کرده و درست زیر چانه قرار دهید. پس از آن چانه را به سمت دست‌ها پایین بکشید و همینطور که مقاومت می‌کنید ماهیچه‌های گردن را بکشید. فشار باید به تدریج زیاد شود. وقتی به نهایت مقاومت رسیدید ۳ ثانیه در همان حالت بمانید. پس از آن رها کنید و ۵ تا ۷ مرتبه دیگر آن را تکرار کنید.

ماسک سفید تخم مرغ

ماسک سفید تخم مرغ به دلیل اثری که در سفت کردن پوست می‌گذارد، می‌تواند از بزرگ شدن غبغب گردن پیشگیری کند. علاوه بر این؛ تخم مرغ ماده ای است که برای سلامت عمومی پوست مفید می‌باشد. برای استفاده از این درمان خانگی غبغب به روش زیر عمل کنید.

دو عدد سفید تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری شیر، عسل و آب لیمو خوب بهم بزنید. چند قطره روغن نعناع به آن اضافه کنید. این ماسک را بر روی پوست اطراف گردن و چانه مالش دهید. ۳۰ دقیقه صبر کنید. بعد از این مدت پوست را با آب ولرم شسته و کاملا خشک کنید. از این ماسک روزی یک بار استفاده کنید.

پرسش و پاسخ در مورد سریع‌ترین راه رفع غبغب

آیا استفاده از کرم می‌تواند موجب رفع غبغب شود؟

کرم‌های متنوعی در بازار وجود دارد که می‌توانند به رفع سریع‌تر غبغب کمک کنند مانند کرم‌های جمع‌کننده و ضد چین و چروک. اما اگر به دنبال راهی طبیعی می باشید، بهتر است از همین درمان‌های خانگی استفاده کنید.

عوارض مزوتراپی چیست؟

این روش اگر توسط یک متخصص پوست و مو با تجربه با استفاده از تکنیک و روش های صحیح انجام شود هیچ عارضه ای در پی نخواهد داشت. اما امکان دارد بعد از تزریق کمی کبودی، تورم، درد، خارش و قرمزی مختصر در ناحیه تزریق و ورود سوزن ها به پوست ایجاد شود که با گذشت زمان کاملا بهبود پیدا کرده و اثر بخشی آن تا دو یا شش هفته بعد از تزریق مشخص خواهد شد.

4.1/5 - (14 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *