لوگو دکتر تفت
هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی

هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی

به طور حتم تاکنون افراد زیادی را دیده اید که با مشکلات ریزش مو مواجه هستند و از ریزش موهای خود رنج می برند، اغلب این افراد علی‌رغم اینکه بیشتر روش‌های مقابله با این معضل را امتحان کرده‌اند، اما ممکن است همچنان به نتیجه‌ی دلخواه خود نرسیده باشند.
متاسفانه مشکلات مربوط به ریزش مو اکثر افراد چه زن و چه مرد، چه پیر و چه جوان را حداقل یکبار در زندگی درگیر خود می کند. عوامل مختلفی همانند: تغذیه، سبک زندگی، بیماری‌ها، استرس، آلودگی آب‌وهوا و… تاثیر مستقیم بر روی ریزش موها می گذارند. اما مشکل اینجاست که معمولا رشد مجدد موها بعد از ریزش کار بسیار دشواری است. با این حال، امروزه روش‌های متعددی وجود دارد که خود را ثابت کرده اند و نتیجه مطلوبی برای زیباجویان داشته‌اند.
هیر فیلر و مزوتراپی مو از جمله روش‌های نوین و موثر در درمان ریزش مو می باشند. در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوت فیلر مو و مزوتراپی بپردازیم. اگر برای شما نیز سوال شده که هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی !! تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت بین مزوتراپی مو و فیلر مو چیست؟

تفاوت بین مزوتراپی مو و فیلر مو

در روش تزریق مزوتراپی مو mesotherapy، داروی ماینوکسیدیل توسط یک پزشک متخصص به پوست سر زیباجو تزریق می شود. ماده موجود در مزوتراپی منجر به تحریک ریشه های مو می گردد، از این رو علاوه بر تقویت موها، رشد موهای زیباجو نیز افزایش خواهد یافت.

اما تفاوت بین مزوتراپی مو و فیلر مو چیست؟
در روش تزریق فیلر مو، علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو، ماده دیگری به نام اسید هیالورونیک نیز به موهای سر زیباجو تزریق می شود که این ماده به ماندگاری و تاثیر درمانی روش هیر فیلر کمک قابل توجهی می کند. به همین دلیل است که می توان ادعا کرد فیلر موی سر ماندگارتر و تاثیرگذارتر از روش مزوتراپی مو می باشد. همچنین نتایجی که از تزریق هیر فیلر حاصل می شود نسبت به روش مزوتراپی مو نمایان تر است.

 • یکی از مهمترین تفاوت ها بین مزوتراپی مو و فیلر مو اختلاف قیمت نسبتا زیاد این دو روش است.
 • هم فیلر مو و هم مزوتراپی با توجه به مشکل شما، قابلیت استفاده در نواحی مختلف پوست را دارند.
 • یکی از دیگر تفاوت های مشهود بین هیر فیلر و مزوتراپی مربوط به بایدها و نبایدهای پیش از عمل و مراقبت های بعد از آن می باشد.

شباهت فیلر مو و مزوتراپی

 1. هم در روش مزوتراپی و هم در روش تزریق هیر فیلر، ویتامین ها و مواد معدنی که جهت تقویت مو و رشد مو نیاز است را برای بدن تامین می کنند.
 2. فیلر مو و مزوتراپی هر دو نوعی محصول آماده می‌باشند که به واسطه سوزن‌های کوچکی به پوست سر زیباجو تزریق می‌شوند.
 3. دوره درمانی برای فیلر مو و مزوتراپی معمولا بین دو تا 4 جلسه است که فاصله زمانی مشخص دارند و پزشک متخصص وقت آن را برای شما تعیین می کند، انجام خواهد شد.
 4. باید به این نکته نیز توجه داشت که مزوتراپی و تزریق فیلر مو هیچکدام بر روی موهای از دست رفته تاثیر نمی‌گذارد و تنها راه درمانی برای جلوگیری از ریزش موها و تقویت ریشه‌ی مو محسوب می‌شوند که با افزایش سرعت در رشد مو، سبب جلوگیری از کم‌پشتی و طاسی در افراد می‌گردند.

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در کارایی و مزایا

مزایا مزوتراپیمزایای هیر فیلر
کم هزینه تر است.درصد موفقیت آن بالاتر است.مدت زمان جلسات کوتاه تر است.تزریق آسان، بدون ناراحتی و درد است.به جز مواد شیمیایی تزریق عارضه جانبی نخواهد داشت.مزوتراپی مو را متراکم، ضخیم و براقتر می‌کند.درمان با مزوتراپی طی مدت زمان کوتاه تاثیر خود را نشان می دهد.شادابی و طراوت موهارا دوچندان می کند.بهبود وضعیت موها نسبت به زمان قبل از تزریق هیر فیلر بسیار مشهود است.رویش مجدد موهایی که اخیرا ریزش داشته اند.افزایش ضخامت موها نسبت به قبل.
تفاوت فیلر مو و مزوتراپی
کارایی مزوکارایی فیلر
مزوتراپی کوکتلی از ترکیب چندین ویتامین متنوع است که هر کدام خاصیت متفاوتی برای فولیکول موها دارند.هیر فیلر با  دارا بودن ترکیبات خاص، کانال فولیکول های مو را پر کرده و آن ها را از خطرات و بیماری هایی که موجب ریزش مو می شوند حفظ می نماید.
تفاوت فیلر مو و مزوتراپی

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در ماندگاری

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در ماندگاری

در روش هیر فیلر تراپی از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک استفاده می‌شود که این ماده فواید قابل توجهی برای پوست و مو دارد. اسید هیالورونیک آب زیادی در خود نگه می‌دارد و همین موضوع منجر به رطوبت‌رسانی بیشتر به ریشه مو و حفظ رطوبت موردنیاز آن می‌شود. ماندگاری نتایج فیلر مو تقریبا ۱ سال تخمین زده می‌شود، در صورتی که ماندگاری مزوتراپی مو از این مقدار کمتر می باشد.

مقایسه هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی

در مقایسه هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی در ابتدا لازم است تا تاثیرات و فیلر مو مورد توجه قررار بگیرد تا بتوانید برای خود بهترین راهکار را انتخاب نمایید. میزان موثر بودن فیلر مو به مواد تشکیل دهنده آن وابسته می باشد. فیلر مو برای تقویت رشد موها، جهت افزایش اثرگذاری عمل کاشت مو، درمان کم پشتی و درمان ریزش مو مناسب می باشد.

نتایج هیر فیلر با سرعت بیشتری نسبت به مزوتراپی نمایان می شوند. ممکن است در زمان درمان ریزش موها با مزوتراپی، با توجه به تشخیص پزشک، از داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل نیز استفاده شود و همراه آن ویتامین های لازم در زیر پوست تزریق شوند.

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در قیمت

هیر فیلر یک ماده اضافی تر به نام هیالورونیک اسید دارد که این ماده به ویتامین ها و اسیدآمینه های لازم برای رشد مو کمک کرده و در نهایت وجود هیالورونیک اسید سبب افزایش ماندگاری و تاثیرگذاری فیلر مو نسبت به مزوتراپی شده است.

یکی از اصلی ترین علت های تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در قیمت، به دلیل وجود هیالورونیک اسید در فیلر مو می باشد که قیمت فیلر مو را بیشتر می کند.

 مقایسه هزینه تزریق فیلر مو و هزینه مزوتراپی در کلینیک زیبایی دکتر تفت:

هزینه مزوتراپی موهزینه تزریق فیلر مو
1.800.000 تومان برند فیوژن در مقدار 2.5 سی سی _ 2.800.000 تومان برند فیوژن به مقدار 5 سی سی3.200.000 تومان

کاندیدای مناسب فیلر مو و مزوتراپی

کاندیدای مناسب فیلر مو و مزوتراپی
 • که موهای ضعیف و نازکی دارند.
 • خانم ها و آقایانی که به تازگی دچار ریزش مو و کم پشتی در موهای خود شده اند.
 • خانم ها و آقایانی که موهای کاشته شده دارند و می خواهند چرخه عمر کاشت خود را افزایش دهند.

کاندیدای نامناسب فیلر مو و مزوتراپی مو

این دو روش درمانی معمولا برای برخی از افراد مناسب در نظر گرفته نمی‌شود، این افراد شامل موارد زیر می شوند:

 • افرادی که ممکن است به هیالورونیک اسید حساسیت داشته باشند.
 • بانوانی که باردار یا شیرده هستند.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌نمایند.
 • افرادی که مشکلات مربوط به سیستم ایمنی دارند.
 • افرادی که مبتلا به التهاب پوست سر هستند.

فیلر مو بهتر است یا مزوتراپی

فیلر مو بهتر است یا مزوتراپی

به احتمال زیاد با خواندن مطالب فوق، متوجه تفاوت فیلر مو و مزوتراپی شده‌ باشید، با این حال احتمال دارد که بین انتخاب یکی از این دو روش برای درمان ریزش موهای خود، سردرگم شده باشید. در مجموع هر دوی آنها روش‌های جدید و موثری در مقابل ریزش مو می باشند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما چطور تشخیص دهیم که برای ما فیلر مو بهتره یا مزوتراپی ؟

نتیجه نهایی و تصمیم این موضوع که فیلر مو بهتر است یا مزوتراپی را باید به عهده پزشک متخصص بگذارید. وی با توجه به شرایط و انتظارات شما از درمان، مناسب‌ترین راهکار را برایتان انتخاب خواهد کرد.

پرسش و پاسخ درباره هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی :

عوارض احتمالی هیر فیلر و مزوتراپی کدام اند؟

قرمزی، تورم، خارش و درد جزئی در ناحیه تزریق ممکن است بعد از اتمام جلسه درمان ایجاد شوند. این عوارض در مجموع در کمتر از 72 ساعت فروکش خواهندکرد.

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در تعداد جلسات درمان چقدر است؟

به دلیل آنکه میزان ریزش مو و علت بروز آن در هر فرد با دیگری متفاوت است، تعداد جلسات درمان نیز تا حدود زیادی به این موضوع وابسته است. با این حال، هرکدام از این روش‌ها معمولا به ۴ جلسه درمان با فاصله چند هفته طبق صلاح دید پزشک، نیاز دارند.

از لحاظ درد، هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی ؟

این دو روش درمان ریزش مو، دردناک نیستند. اما ممکن است برخی از بیماران پوست سر حساسی داشته باشند که در این صورت پزشک قبل از تزریق، ناحیه موردنظر را بی‌حس می‌کند.

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در بروز نتایج درمان چطور است؟

این موضوع که پاسخ بدن هر مراجعه‌کننده به درمان با دیگری متفاوت است، کاملا بدیهی است. به‌طور کلی در اولین جلسات هیر فیلر و مزوتراپی روند ریزش مو مهار شده و گردش خون در پوست سر زیباجو زیاد می‌شود. اما نتایج نهایی را بعد از اتمام جلسات درمان می‌توان مشاهده نمود.

4.4/5 - (32 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *