لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
ماندگاری ژل لب چقدر است

ماندگاری ژل لب چقدر است؟ + روش‌های افزایش آن

تزریق ژل لب رایج‌ترین روش برای افزایش حجم لب است و ماندگاری ژل لب یکی از عوامل محبوبیت این روش است. تزریق ژل لب، جزو اقداماتی در حیطه پوست و زیبایی است که برای افزایش حجم و فرم بهتر لب‌ها انجام می‌شوند. اثرات این فیلرها به طور متوسط 6 الی 18 ماه ماندگاری دارد. فیلرهای لب متعددی در بازار وجود دارند که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) رسیده و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد و از ماندگاری متفاوتی هم برخوردار هستند.

ماندگاری ژل لب

در تزریق ژل لب از فیلرهای پوستی مثل هیالورونیک اسید استفاده شده تا حجم لب‌ها به صورت موقت افزایش پیدا کند. انجام این تکنیک، کمی نیاز به دقت و ظرافت دارد که تنها یک پزشک حرفه‌ای و باتجربه از پس آن برمی‌آید. از این جهت، زمانی تزریق ژل موفقیت‌آمیز خواهد بود و ماندگاری نسبتا خوبی خواهد داشت که در یک کلینیک مجهز و توسط یک پزشک با تجربه انجام شود.

روش‌های موثر در افزایش ماندگاری تزریق ژل لب

بسیاری از کسانی که از روش‌های تزریق ژل استفاده می‌کنند، نگران ماندگاری آن هستند. برای بیشتر کردن مدت ماندگاری این تکنیک باید به چند نکته مهم توجه کرد.

افزایش ماندگاری تزریق ژل لب
افزایش ماندگاری تزریق ژل لب

رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مهم‌ترین فاکتور برای بیشتر شدن ماندگاری ژل‌های تزریقی محافظت از پوست و استفاده از کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده می‌باشد. اسیدهای هیالورونیک معمولا به سرعت جذب بدن شده و ماندگاری خود را از دست می‌دهند. از این جهت، با آشامیدن آب سرعت جذب آن را کم کرده و در نتیجه ماندگاری آن را افزایش دهید.

حفاظت پوست در برابر نور مستقیم خورشید

یکی دیگر از تکنیک‌های افزایش ماندگاری ژل لب، حفاظت پوست در برابر نور خورشید است. به همین خاطر هنگام بیرون رفتن حتما از کرم‌های ضدآفتاب مرغوب استفاده کنید. در غیر این صورت اشعات نور خورشید باعث تخریب بافت پوست و در نتیجه از بین رفتن اثر ژل‌ها می‌شوند.

مصرف ویتامین‌های مناسب

بهتر است برای ماندگاری ژل‌های تزریقی از غذاهایی استفاده کنید حاوی ویتامین‌های مختلف بویژه زینک (روی) باشند. مصرف زینک سبب می‌شود تا عملکرد پوست بهتر و در نتیجه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر شود. در ضمن از خوردن غذاهایی مضر مثل کنسرو و مواد غذایی فرآوری شده جدا پرهیز کنید. همینطور مصرف مواد قندی نظیر نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را کم کنید.

استفاده از ضد آفتاب مناسب پوست

قرار گرفتن در معرض اشعه‌های فرابنفش نور خورشید، بر روی پوست تاثیر نامطلوبی خواهد داشت؛ بنابراین کسانی که تزریق ژل لب انجام داده‌اند، باید از مواد ضدآفتاب باکیفیت استفاده کنند تا نتایج حاصل از تزریق فیلرها افزایش یابد.

مرطوب کردن لب‌ها

رطوبت برای سلامتی سلول‌های پوست بسیار حیاتی می‌باشد. کسانی که تزریق ژل را انجام داده‌اند، باید به میزان کافی آب بنوشند و همینطور از مرطوب کننده‌های مناسب برای لب‌های خود استفاده نمایند.

استرس کمتر

استرس موجب افزایش هورمون کورتیزول شده و فرایند پیری را سرعت می‌بخشد؛ همینطور سبب می‌شود که هیالورونیک اسید با سرعت زیادتری بشکند؛ بنابراین کسانی که تزریق ژل را انجام می‌دهند باید استرس را از خود دور نمایند.

از موارد راه‌های ماندگاری ژل لب:

ماندگاری ژل لب علاوه‌ بر کیفیت محصول به عوامل دیگری بستگی دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

  • نوع ژل و برند آن
  • ژنتیک فرد
  • روش تزریق توسط پزشک متخصص
  • مراقبت‌ پس از ژل لب یا سبک زندگی فرد

برای ماندگاری ژل لب نکات زیر را رعایت نمایید:

ماندگاری ژل لب
ماندگاری ژل لب
  • از کرم‌ لب آبرسان و رژهای ویتامینه استفاده کنید.
  • مصرف مواد غذایی حاوی روی و زینک مثل حبوبات را بیشتر کنید.
  • از مصرف مواد قندی پرهیز کنید.
  • از بالم لب و رژهای حاوی ضدآفتاب استفاده نمایید.
  • در فصول سرد سال از نرم‌کننده لب استفاده کنید تا از خشکی لب‌ها پیشگیری شود.

لازم به ذکر است که سرعت تجزیه هر کدام از ژل‌ها و فیلرها در بدن افراد بسته به ژنتیک و شرایط دیگر، متفاوت خواهد بود. در نتیجه برای افزایش ماندگاری ژل لب باید مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب را انجام دهید.

ماندگاری بهترین برند ژل لب در کلینیک دکتر تفت چقدر است؟

ماندگاری ژل لب ژوویدرم

ژل تزریق ژوویدرم هم مثل دیگر موارد بر پایه هیالورونیک اسید است، ژوویدرم ساخت لابراتوار آلرگان آمریکا می‌باشد و به واسطه آبرسانی و وجود آنتی اکسیدان در جوان سازی پوست و حجیم شدن لب تاثیر بسیاری دارد. یکی از مواردی که در ژل ژوویدرم مشاهده خواهید کرد، قابلیت ترمیم و افزایش ماندگاری است.

ماندگاری ژل لب ولبلا ژوویدرم

این نوع از ژل ژوویدرم که در از بین بردن چین‌وچوک زیر چشم و حجم دهی به لب تاثیر دارد، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزریق به لب می‌باشد. ماندگاری این نوع از ژل ژوویدرم کمی بیشتر از یک سال می‌باشد.

ماندگاری ژل ژوویدرم ultra xc

این ژل به واسطه خصوصیات خود استفاده عمومی‌تر به نسبت سایر مدل‌های ژوویدرم دارد، ماندگاری ژل ultra xc ژوویدرم 12 ماه می‌باشد.

ماندگاری ژل لب ultra+xc ژوویدرم

همانطور که از اسم این ژل پیدا است، استفاده آن برای افرادی با سن بالا که چین و چروک‌های عمیق‌تر دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماندگاری این نوع از ژل ژوویدرم کمی بیشتر از یک سال است.

ماندگاری ژل ژوویدرم ولوما

ولوما که در رفع چین ‌و چروک‌های صورت و دور دهان موثر است، در میان تمامی فیلر‌ها بیشترین ماندگاری را داشته و تا دو سال نتایج ماندگاری آن حفظ خواهد شد.

ماندگاری ژل ژوویدرم ولور

یکی دیگر از گزینه‌های پرطرفدار برای تزریق لب مدل ولور می‌باشد که به نسبت ولبلا اثربخشی بهتری دارد، به همین علت مدت ماندگاری این نوع از ژل تا ۱۸ ماه زمان خواهد برد.

ماندگاری ژل لب آلاینا

آلاینا یک شرکت دارویی آلمانی است. تمامی ژل‌های اسید هیالورونیک آلاینا از اسید هیالورونیک خالص ساخته شده‌اند که از طریق تخمیر زیستی بدست می‌آید طبق تاییدیه CE و GMP تمام ژل‌های اسید هیالورونیک آلاینا با بالاترین الزامات استاندارد آلمان و بین‌المللی مطابقت دارند و استریل بودن و عدم وجود پروتئین و اندوتوکسین ها از مزیت‌های این برند می‌باشد.

ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel14ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel16
ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel20ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel24

ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel14

این نوع از ژل که ضعیف‌ترین مدل آلانیا را تشکیل می‌دهد در بیشتر شدن حجم لب تاثیر دارد و موجب محو شدن خطوط لب می‌شود. ماندگاری ژل لب آلانیا SG14 در بهترین شرایط حدود 6 ماه است.

ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel16

این نوع از ژل آلاینا در رفع چین ‌و چروک‌های ریز، خطوط خنده و خط لب کاربرد دارند. مدت ماندگاری این ژل بین ۶ تا ۹ ماه است.

ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel20

این ژل خاصیت عمومی‌تر به نسبت دو مدل قبلی را دارد و با توجه به غلظت آن می‌تواند در لب هم تزریق شود. ماندگاری حدودی این ژل ۱۲ ماه است.

ماندگاری ژل لب آلاینا Soft Gel24

این نوع از ژل آلانیا به واسطه غلظت بالا برای از بین بردن چین و چروک‌های عمیق است. ماندگاری این ژل حدودا ۱۸ ماه است.

ماندگاری ژل لب رستیلن

ژل‌های رستیلن توسط شرکت آمریکایی گالدرما تولید می‌شوند، از مهم‌ترین خصوصیات این برند قدرت آبرسانی مثال زدنی می‌باشد. ژل‌های رستیلن به انواع زیر تقسیم می‌شوند.

ماندگاری ژل لب رستیلن L‌

این نوع از ژل که یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزریق ژل به لب و اطراف دهان است. میزان ماندگاری بین ۵ الی ۹ ماه دارد.

ماندگاری ژل ریفاین رستیلن

این ژل که برای رفع چین و چروک اطراف لب و بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

مدت ماندگاری ژل لب دیفاین

این نوع از ژل رستلین هم مثل ریفاین حدود ۱۲ ماه تاثیرگذاری دارد، اما نکته حائز اهمیت در این خصوص تاثیرگذاری اثربخش‌تر آن است، به گونه‌ای که علاوه ‌بر لب در بهبود در تزریق ژل به خط لبخند هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدت ماندگاری ژل لب سیلک

میزان ماندگاری این ژل حدود ۶ ماه بوده و قابلیت ترمیم نیز دارد. این ژل برای از بین بردن خطوط ظریف دور دهان و برجسته کردن لب‌ها مفید است.

مدت ماندگاری ژل رستیلن لیفت

این ژل در رفع چین‌وچروک‌های اطراف دهان کاربرد دارد، البته که در حجم‌دهی گونه هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرسش و پاسخ در مورد ماندگاری ژل لب

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ژل های لب در بهترین شرایط خود تا یک سال ماندگاری دارند؛ ولی عموماً تا شش الی هشت ماه ماندگاری دارند. دوام و ماندگاری ژل های لب نیز در بدن هر فرد متفاوت است. به علت اینکه لب ها بیشتر حرکت می کنند بدن زودتر ژل را جذب کرده پس هر شش ماه یک بار نیز به تزریق مجدد می باشید.

4.4/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *