لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
ژل استایلج (STYLAGE)

ژل استایلج (STYLAGE) + معرفی کامل

با افزایش سن و کاهش سطح کلاژن پوست، چین و چروک هایی در سطح پوست پدیدار می شوند، بافت صورت قوام خود را از دست می دهد و شل و افتاده می شود. این موضوع برای همه ناراحت کننده است. سالهاست که علم پزشکی به دنبال راه حلی برای کاهش چین و چروک های پوست صورت است. یکی از فناوری هایی که به تازگی به دست آمده که برای به دست آوردن این امر بسیار کمک کننده است؛ ژل ها و فیلر ها هستند. برندهای مختلفی از ژل ها در بازار موجود شده است که در هنگام انتخاب بهترین ژل، اکثر افراد دچار مشکل می شوند. یکی از این برندها، ژل استایلج است که در این مقاله قصد داریم هر آنچه در مورد آن نیاز است که بدانید، خدمتتان شرح دهیم.

ژل استایلج STYLAGE

ژل استایلج STYLAGE

ژل استایلج توسط یک شرکت فرانسوی به نام ویواسی که در کشور بریتانیا قرار دارد ساخته شده است. تاییدیه سازمان غذا داروی آمریکا (FDA) را داراست، و ایمنی آن تایید شده است. این ژل بر پایه هیالورونیک اسید و آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل مانیتول و سوربیتول است. مانیتول موجود در این ژل سبب ازبین‌رفتن اثرات رادیکال‌های آزاد می‌شود. یکی از ترکیبات جالب موجود در ژل استایلج، بی‌حسی موضعی لیدوکائین است؛ که موجب احساس کمترین میزان درد توسط مراجعه کننده می شود. ژل استایلج انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای غلظت ها و ترکیبات متفاوتی هستند و برای تزریق در نواحی مختلف اختصاصی شده اند.

کاربردهای ژل استایلج

موارد کاربرد ژل استایلج بسیار متنوع است و تقریبا برای نواحی مختلف صورت قابلیت استفاده دارد. از جمله برای پر کردن چروک‌های پیشانی و اطاف دهان، پر کردن گود زیر چشم، اصلاح فرم بینی، اصلاح و پرکردن لب ها، پر کردن و برجسته کردن گونه ها، کانتورینگ صورت، کاهش افتادگی صورت با بازگرداندن حالت ارتجاعی و حجم از دست رفته پوست و غیره.

کاربردهای فیلر استایلج در کلینیک دکتر تفت:

فواید ژل استایلج چیست؟

 • دو گروه مواد اصلی تشکیل دهنده ی این ژل یعنی مقادیر فراوان اسید هیالورونیک و آنتی‌اکسیدان‌های مفید، که به صورت طبیعی نیز در بدن یافت می شوند؛ موجب می شود که این ژل قدرت آبرسانی و در عین حال جوانسازی بسیار خوبی داشته باشد و نتایج نهایی کاملا طبیعی داشته باشد.
 • ژل استایلج دارای ترکیبات منحصر به فردی است که در نمونه های مشابه دیده نمی شود. ترکیباتی مانند مانیتول که علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی، روند تجزیه هیالورونیک اسید را کند می کند و ماندگاری محصول را افزایش می دهد. از طرفی این ماده موجب کاهش عوارض جانبی تزریق ژل مانند ورم، التهاب و کبودی بعد از تزریق می شود.
 • غلظت مناسب هیالورونیک اسید نیز در ترکیب با مواد دیگر که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند مانند مانیتول، در جوانسازی مضاعف پوست تاثیرگذار هستند.
 • ترکیب جالب دیگری که در این محصول وجود دارد؛ ماده بی‌حسی لیدوکائین است. درد ناشی از تزریق ژل استایلج به واسطه وجود این ماده، برای فرد به مراتب کمتر از سایر ژل ها و فیلرها خواهد بود. لیدوکائین موجب شل شدن و بی‌حس شدن عضلات صورت می شود و به دنبال آن درد کمتری احساس می شود.
 • تکنولوژی خاص تولید این محصول موجب کاهش ماده اتصال‌دهنده BDDE در محصول نهایی می شود بنابراین چگالی پیوندهای متقاطع افزایش می‌یابد و ماندگاری و ایمنی محصول بیشتر می‌شود. از طرفی سازگاری کامل ژل استایلج با بافت بدن انسان را فراهم می کند.
 • ویسکوزیته مناسب این محصول موجب انعطاف‌پذیری زیاد آن می شود؛ بنابراین تزریق ژل استایلج به‌راحتی انجام می شود و به خوبی در بافت پوست گسترش می یابد. دقیق انجام شود. همین طور غلظت بالای این محصول ماندگاری و اثرگذاری بهتر و طبیعی تری را به دنبال دارد.
 • فیلر استایلج برای تزریق در لب ها بسیار مناسب است و رضایت مشتریان را به دلیل داشتن طبیعی ترین نتایج به دنبال داشته است.

سن مناسب تزریق ژل استایلج

با افزایش سن و کاهش آب پوست، افراد جوان تر می توانند با ترزیق ژل از مزایای آبرسانی ژل استفاده کنند و افراد مسن تر نیز از کارکرد جوانسازی ژل ها بهره ببرند. همه افراد بین 18 تا 65 سال می توانند ژل استایلج را تزریق کنند.

چه کسانی نمی توانند ژل استایلج را تزریق کنند؟

افرادی که بیماری خاص دارند و یا داروهای خاص مصرف می کنند، داروهای ضد انعقاد خون و یا رقیق کننده خون مصرف می کنند، افراد باردار و شیرده بهتر است قبل از تزریق ژل استایلج، حتما با پزشک خود مشورت کنند.  

ماندگاری فیلر استایلج

ماندگاری نتایج نهایی به عوامل مختلفی از جمله سیستم بدن هر فرد، سبک ندگی او، سن، ناحیه ای تزریق صورت گرفته است و غیره بستگی دارد. اثرات حاصل از تزریق ژل استایلج بلافاصله پس از تزریق مشاهده می‌شود، اما برای آنکه نتایج کار بهتر مشخص شود یک هفته زمان نیاز است. به طور میانگین بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری نتایج ژل استایلج می باشد، که مدل های مختلف ماندگاری های متفاوتی دارند.

عوارض ژل استایلج

تا کنون عوارض جدی و خطرناکی در اثر تزریق ژل استایلج گزارش نشده است. مواردی نظیر تورم، کبودی، قرمزی بعد از تزریق در اکثر افراد دیده می شود که با گذشت چند روز به طور کامل از بین می روند. در مواردی احساس خارش، بی حسی، گزگز شدن و خشکی پوست نیز دیده شده که این ها هم با رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل، به طور کامل بر طرف می شوند. تکنیک و روش تزریق ژل توسط پزشک هم در نتایج به دست آمده و هم در به وجود آمدن عوارض و صدمات تاثیرگذار است. بنابراین جدا از تزریق هرگونه ژل و سایر محصولات زیبایی در مراکز نامعتبر و توسط افراد غیر متخصص اجتناب کنید. بروز عفونت، گلوله شدن ژل، ورم و درد شدید، خونریزی و غیره از عوارض خطرناکی است که در اثر بی‌توجهی به اصول استاندارد تزریق ژل به وجود می‌آیند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل استایلج

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل استایلج
 • قبل از تزریق ژل، با پزشک خود مشورت کنید و سرخود هیچ دارویی مصرف نکنید و یا مصرف داروهای خود را قطع نکنید.
 • معمولا از یک هفته قبل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین باید قطع شود.
 • در هنگام مراجعه برای تزریق ژل، از کرم های آرایشی استفاده نکنید و سعی کنید که با پوست تمیز و بدون هیچ آلودگی مراجعه کنید.
 • برای کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • بعد از تزریق ژل استایلج، صورت خود را نشویید و تا یک روز بعد استحام نکنید و از رفتن به اسخر و سونا خودداری کنید.
 • روی محل تزریق فشار وارد نکنید و روی صورت نخوابید، چراکه ممکن است موجب جابه جایی ژل شود.
 • بعد از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و بعد از آن هم حتما از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.
 • بعد از تزریق از فعالیت‌های سنگینی مثل ورزش‌کردن و دویدن بپرهیزید.
 • از مصرف دخانیات و الکل تا چند روز بعد از تزریق خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه عوارض غیرعادی سریعا با پزشک خود در میان بگذارید.

قیمت هر سی سی ژل استایلج

قیمت هر سی سی ژل استایلج به نسبت ویژگی ها و ترکیبات منحصر به فردی که دارد، نسبت به سایر ژل های موجود در بازار کاملا به صرفه است. به دلیل وارداتی بودن این محصول، قیمت آن تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار خواهد بود. قیمت هر سی سی ژل استایلج به نوع مدل محصول استفاده شده بستگی دارد. از دیگر عوامل تاثیرگذار درقیمت ژل استایلج ناحیه تحت درمان و میزان دور مصرفی، دستمزد پزشک و امکانات و تجهیزات کلینیک هستند. برای اطلاع از قیمت دقیق ژل استایلج می توانید به صفحه تعرفه خدمات کلینیک مراجعه کنید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

انواع ژل استایلج کدام اند؟

ژل استایلج (Stylage) انواع بسیار متنوعی دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند و ماندگاری متفاوتی نیز دارند که انتخاب بهترین ژل استایلج برای هر فرد باید بسته به نیاز او به جوانسازی و آبرسانی با توجه به نوع پوست و سن خواهد بود. همین طور با توجه به ناحیه ای تحت درمان می توان انواع مختلفی از ژل استایلج را انتخاب نمود. انتخاب نوع ژل مناسب برای هر فرد توسط پزشک انجام می گیرد. در جدول زیر خلاصه ای از معرفی انواع ژل استایلج آورده شده است:

انواع ژل استایلجموارد کاربردتعداد جلسات مورد نیازماندگاری
ژل استایلج هیدرو (Stylage Hydro)  برای مزوتزاپی در لایه سطحی پوست، آبرسانی به پوست صورت، گردن و ناحیه سر و سینه یا دستسه جلسه دوره درمانی در طول یک ماهبرای اثرگذاری بیشتر و بهتر باید هر ۳ الی ۶ ماه یکبار تمدید شود.
ژل استایلج هیدرومکس (Stylage Hydromax)  آبرسانی فوری و عمیق پوست، ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست، جوان‌سازی صورت، گردن و ناحیه سر و سینه و دست برخلاف سایر فیلرها از این ژل برای ترمیم و رفع چین‌وچروک استفاده نمی‌شود. یک ماه و طی دو جلسه  می توان بعد از 2 ماه مجددا تمدید کرد تا بهترین نتایج حاصل شود.
ژل استایلج اسپشیال لیپز  (Stylage Special Lips)  تزریق ژل لب، کاهش خطوط اطراف دهان، آبرسانی لب و فرم‌دهی آنیک جلسه6 ماه تا 9 ماه
ژل استایلج اس  (Stylage S)  کمترین غلظت در بین دیگر انواع ژل‌های استایلج، تزریق ژل به خط اخم، خط خنده و گونه، مناسب برای چروک‌های سطحی و متوسط، خطوط اطراف چشم (پنجه کلاغی)، پیشانی و اطراف دهان و حلقه‌های تیره دور چشمیک جلسهبین 9 ماه تا یک سال
ژل استایلج ام (Stylage M)    داخل غشای میان‌پوست به صورت عمقی تزریق می‌شود، مناسب برای چین‌خوردگی‌های بینی و افتادگی‌های روی گونه، بیضی صورت و گونه‌ها و لیفت بینی، رفع خطوط ماریونت، نواحی گود افتاده صورت و کاهش قوز بینی یا تغییر شکل لاله گوشیک جلسه12 ماه
ژل استایلج ال (Stylage L)  دارای بالاترین غلظت که به درون لایه عمقی پوست تزریق می شود، مناسب چروک‌های بسیار عمیق، چین‌خوردگی‌های شدید صورت و بدن و جوان‌سازی دستیک جلسه 
 ژل استایلج ایکس ال (Stylage XL) حجم صورت را ترمیم و بازسازی و استخوان گونه را تقویت می کند،  کانتورینگ صورت، افتادگی خفیف پلک و بازسازی خطوط عمیق چهره یکی از متراکم‌ترین ژل‌های هیالورونیک اسید موجود در بازاریک جلسه18 ماه

جمع بندی درباره تزریق فیلر استایلج

ژل استایلج یک فیلر فرانسوی می باشد که بر پایه هیالورونیک اسید و چند نوع آنتی اکسیدان می باشد. علاوه بر قدرت پر کنندگی و حجم دهندگی برای جوانسازی و آبرسانی پوست نیز استفاده می شود. انواع بسیار متنوعی دارد که برای اهداف و نواحی مختلف بدن تخصصی شده اند. دارای تاییدیه جهانی و ایمن است و تاکنون عوارض جدی از آن گزارش نشده است.

پرسش و پاسخ درمورد تزریق فیلر استایلج:

آیا می توان ژل را تخلیه کرد؟

آیا می توان ژل را تخلیه کرد؟
یکی از ویژگی های ژل ها قابلیت برگشت پذیری آنهاست. می توان با کمک آنزیم هیالورونیداز که یک آنزیم پروتئین محلول است، اسید هیالورونیک موجود در فیلرها را تجزیه می‌کند. این کار حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

چگونه دوام ژل استایلج بیشتر می شود؟

دوام ژل استایلج به مواردی از جمله نوع ژل مورد استفاده، سن فرد، سبک زندگی و غیره بستگی دارد. دوری از استرس و مصرف زیاد آب و غذاهای سالم در دوام ژل استایلج تاثیر دارند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *