لوگو دکتر تفت

لیفت شقیقه با بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

میل به جذابیت و زیبایی بی‌انتها می‌باشد. همه ما عاشق نگاه کردن به آینه و دیدن چهره جذاب خود هستیم. با بالا رفتن سن و ضعیف شدن عضلات پیشانی و حرکت ابروها به سمت پایین چهره عبوس و اخم آلود به نظر می‌رسد لیفت شقیقه با بوتاکس یک راه حل عالی برای کسانی است که می‌خواهند چین و چروک آن ناحیه را صاف یا از آن جلوگیری کنند. آن را میتوان به گونه‌ای انجام داد که حرکت طبیعی همچنان امکان‌پذیر باشد.

همینطور افتادگی پوست اطراف شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به سمت پایین بکشد و حالت افتادگی به چهره بدهد. در این تکنیک با فلج کردن عضلات پیشانی می‌توانید از انقباض آن‌ها پیشگیری کنید و چهره‌ای زیبا و شاداب داشته باشید. در این مقاله شما را با فرایند لیفت شقیقه با بوتاکس بیشتر آشنا کنیم.

روش انجام لیفت شقیقه با بوتاکس

 1. در حالی که لیفت شقیقه با جراحی امکان دارد پیچیده باشد، لیفت با بوتاکس اینطور نیست. اگر نمی‌دانید لیفت شقیقه با بوتاکس چگونه صورت می‌گیرد یا فکر می‌کنید ممکن است ساعت‌ها درد داشته باشد، اشتباه می‌کنید.
 2. لیفت شقیقه با بوتاکس به دلیل کم درد بودن این تکنیک محبوبیت پیدا کرده است. این روش غیر تهاجمی است. مثل این است که وقتی بیمار هستید چندین بار تزریق کنید اما فرقش اینگونه است که روی صورتتان است.
 3. پزشک محل‌های تزریق را با یک بی‌حس کننده تماسی مالش می‌دهد. بنابراین زمانی که سوزن وارد پوست می‌شود، بعید است که دردی احساس کنید. اگرچه امکان دارد کمی احساس گزگز وجود داشته باشد. با این حال، این احساس اغلب اتفاق نیفتاده و به سرعت ناپدید می‌شود.
 4. از لحظه‌ای که اولین تزریق انجام می‌شود و تا آخرین واحدی که استفاده می‌شود، تنها چند دقیقه زمان خواهد برد. فقط ممکن است ۲۰ الی ۳۰ دقیقه را در مطب پزشک بگذرانید.
 5. اما چند نکته وجود دارد که باید در مورد لیفت شقیقه با بوتاکس بدانید. امکان دارد از شما بخواهند که پیش از عمل، نوشیدن الکل را برای مدت کمی متوقف کنید. مطمئناً از شما خواسته می‌شود که مصرف داروهای رقیق کننده خون را حداقل 1 هفته قبل از عمل متوقف کنید. این به این علت است که این داروها می‌توانند روند بهبودی را کندتر از حد معمول کنند.

مراحل انجام لیفت شقیقه با بوتاکس

لیفت شقیقه با بوتاکس
لیفت شقیقه با بوتاکس
 • مراجعه به کلینیک زیبایی
 • تست ماده بوتاکس و انجام بی حسی
 • تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه
 • استفاده از کمپرس سرد برای پایین آمدن التهاب و سوزش

مزایا لیفت شقیقه با بوتاکس

مزایا لیفت شقیقه با بوتاکس
مزایا لیفت شقیقه با بوتاکس
 • باعث بهبود حالت چشم می‌شود.
 • دردناک نبوده و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.
 • موجب کم شدن چین و چروک‌ها در اطراف چشم و بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود.
 • لیفت شقیقه با بوتاکس در مدت زمان بسیار کمی (حدوداً ده دقیقه) انجام می‌شود.
 • قیمت مناسبی دارد.
 • نیاز به بیهوشی نداشته و با بی حسی موضعی انجام می‌شود.
 • حالت خستگی صورت ناشی از افتادگی پلک را از بین می‌برد.
 • در هفته پیش از انجام بوتاکس از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید.
 • از مصرف غذاهای سیردار پرهیز کنید.
 • به کمک آب ولرم و مواد شوینده غیرساینده، محل تزریق بوتاکس را تمیز کنید.
 • پیش از تزریق بوتاکس از آرایش کردن پرهیز کنید.
 • بهتر است 1 هفته پیش از تزریق بوتاکس از کشیدن سیگار پرهیز کنید.

کاندید و سن مناسب لیفت شقیقه با بوتاکس

تزریق بوتاکس و سن مناسب لیفت صورت تنها به افراد بالغ بالای ۱۸ سال پیشنهاد می‌شود. به طور کلی بانوان و آقایانی که دچار خطوط اخم دینامیک یا متحرک هستند، بیشترین اثربخشی را از تزریق بوتاکس به ابرو خواهند برد. افتادگی ابرو، تغییر در قوس ابرو و مشکلات تقارن نیز از جمله مشکلاتی هستند که به خوبی با بوتاکس درمان می‌شوند.
در کنار تزریق بوتاکس می‌توانید از دیگر تکنیک‌های زیباسازی ابرو مانند میکروبلیدینگ، کاشت ابرو و کرم‌های ضد چروک استفاده کنید ولی حتماً در مورد فواصل زمانی ایمن بین تزریق بوتاکس و دیگر تکنیک‌های زیبایی با پزشک خود مشورت کنید.

لیفت شقیقه با بوتاکس
لیفت شقیقه با بوتاکس

همچنین بعضی از مراجعین ما برای رسیدن به بهترین نتایج، در کنار جراحی بلفاروپلاستی از تزریق بوتاکس برای حذف خطوط بین دو ابرو و لیفت ابروها استفاده می‌کنند. پیش از تزریق بوتاکس به ابرو با پزشک متخصص کلینیک جلسه‌ی مشاوره‌ای خواهید داشت و تمام دستاوردها و خطرات احتمالی درمان با شما مطرح می‌شوند.
این موارد بسیار مهم هستند زیرا کاندیدای مناسب هر تکنیک درمانی و زیبایی، شخصی است که انتظار واقع‌بینانه و صحیح از آن تکنیک داشته باشد. اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستند، کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس محسوب نمی‌شوید. تزریق بوتاکس می‌تواند به کودک شیرخوار یا جنین آسیب بزند.

عوارض جانبی و ناخواسته لیفت شقیقه با بوتاکس

حائز اهمیت است که پیش از درمان، هر گونه شرایط پزشکی از قبل موجود را به متخصص خود اطلاع دهید. مثل هر تکنیک دیگری، میزان مشخصی از خطر وجود دارد و مهم است که پیش از تصمیم به درمان، خطرات مربوط به آن را درک کنید. در صورتیکه بیشتر بیماران این عوارض را تجربه نمی‌کنند، همیشه مطمئن شوید که آن‌ها را از قبل با متخصص خود در میان بگذارید.

توصیه می‌شود چند روز پیش و بعد از لیفت با نخ مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید. متداول‌ترین عوارض جانبی تورم و کبودی خفیف، ناراحتی و خونریزی است که طی چند ساعت تا چند روز رفع می‌شود. با این حال، در صورت داشتن عوارض لیفت صورت، در تماس با متخصص خود تردید نکنید، زیرا تمام تکنیک‌های تزریق پوست خطر عفونت را به همراه دارند.

هزینه لیفت شقیقه با بوتاکس

هزینه لیفت شقیقه با بوتاکس به موارد مختلفی از جمله انتخاب پزشک و انتخاب کلینیک بستگی دارد؛ بعضی از کلینیک‌ها به علت امکانات بالایی که دارند از بیمار هزینه‌های بیشتری در قبال انجام بوتاکس دریافت می‌کنند. در این میان بعضی افراد نیز در پی تشویق مردم به تزریق بوتاکس در صدد گول زدن آن ها با قیمت های ارزان هستند.

از دیگر مواردی که در لیفت شقیقه با بوتاکس و هزینه‌ لیفت صورت به وجود آمده ناشی از آن بسیار تاثیرگذار است می‌توان به نوع انجام بوتاکس و همینطور مقدار بوتاکس تزریق شده اشاره نمود؛ این دو نکته می‌توانند قیمت‌هایی که برای تزریق بوتاکس در نظر گرفته‌اید را دستخوش تغییراتی از جمله بیش‌تر و یا کم‌تر کردن مبلغ پرداختی کند.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که برند انتخاب شده برای تزریق چه نوع برندی است. برای تزریق بوتاکس به شقیقه‌ها برندهای مختلفی از بوتاکس وجود دارد که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، این نکته را در انتخاب برند بوتاکس در نظر بگیرید که هزینه بالای آن دلیل بر کارایی بهتر آن نسبت به بقیه برندها نیست.

بررسی روش‌های مختلف لیفت شقیقه

لیفت شقیقه با جراحیلیفت شقیقه با نخ
لیفت شقیقه با بوتاکس یا ژللیفت شقیقه با پلاسماجت

لیفت شقیقه با جراحی

در این تکنیک استفاده شده برای از بین بردن افتادگی پلک‌ها و همچنین چین و چروک‌های صورت، بیمار بیهوشی کامل داشته و یا با استفاده‌ از بی‌حسی موضعی در ناحیه بعد از ۱ الی ۲ ساعت، تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. جراح متخصص در مرحله نخست، برش‌های کوچک ۲ الی ۵/۲ سانتی‌متری را در خط بالای گوش و در مسیر رشد مو‌ها ایجاد می‌کند.

در ادامه با کمک این شکاف، بافت لایه زیرین که به صورت معلق و قابل حرکت شده است را به سمت بالا کشیده و باعث می‌شود تا قسمت دور چشم و خارجی ابرو که همان شقیقه است کشیده‌تر دیده شوند. در مرحله آخر پوست‌های اضافه برداشته شده و با استفاده از بخیه یا نوار چسب مخصوص، برش‌ها را بسته و جراحی را تکمیل می‌کنند. بیشترین کاربرد این روش در افراد مسن با چین و چروک‌های ریز و زیاد است. در حالت کلی لیفت شقیقه با کشیده شدن پوست و لایه‌های زیرین آن به سمت بالا صورت می‌گیرد.

لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ از جمله روش‌های بالا بردن غیر جراحی است. در این تکنیک، پزشک با مشخص کردن نقاط هدف در نواحی مختلف شقیقه، نخ‌های مخصوص (بهترین مارک نخ لیفت صورت) را با استفاده از یک سوزن (نیدل) مخصوص وارد پوست کرده و به سمت بالا کشیده و از نقطه مشخص شده خارج می‌کند. نخ‌های به کار رفته در لیفت شقیقه از نوع نخ بخیه بوده که بعد از گذشت ۲ تا ۳ سال جذب می‌شوند.

با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین نوع نخ برای این کار، PDO است. امکان دارد بعد از انجام این روش در برخی نواحی به مدت چند روز زخم‌هایی ایجاد شود که به خودی خود بهبود پیدا می‌کنند. پیشنهاد می‌شود بعد از انجام لیفت شقیقه با نخ، مدتی چند روزه را استراحت کرده و پس از آن فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

لیفت شقیقه با بوتاکس یا ژل

مواد ژل مانند یا بوتاکس یا فیلر با استفاده از سرنگ کانولا به پوست ناحیه شقیقه تزریق می‌شوند. این روش یکی دیگر از تکنیک‌های غیر جراحی لیفت شقیقه به حساب می‌آید که به آسانی، بدون درد و خونریزی انجام می‌شود. بهترین گزینه برای استفاده، اسید هیالورونیک می‌باشد که با تزریق به لایه‌های پوستی با هدف لیفت کردن به کار برده می‌شود.

لیفت شقیقه با پلاسماجت

این روش که با نام لیفت شقیقه پلاکسر نیز در بین متخصصان جراحی زیبایی شناخته می‌شود، با کمک دستگاهی به نام پلاسماجت انجام می‌شود. این شیوه با سوزاندن لایه رویی پوست باعث می‌شود تا پوست به سمت بالا کشیده شده و در نهایت چین و چروک‌ها رفع شوند. برخلاف تصور افراد، این روش هیچ جای سوختگی برجای نخواهد گذاشت.
میزان عوارض و احساس درد در آن بسیار پایین است. انجام آن در چند جلسه زیر نظر پزشک انجام می‌شود و در نهایت بعد از یک هفته از جلسه اول، نتیجه رضایت بخش برای شما بدست خواهد آمد.

پرسش و پاسخ در مورد لیفت شقیقه با بوتاکس

ایا لیفت شقیقه با بوتاکس بازگشت دارد؟

ماندگاری لیقت شقیقه نیز مانند سایر تزریق های بوتاکس دائمی نبوده و پس از مدتی از بین می رود و نیاز به تجدید مجدد پیدا می کند. مدت ماندگاری این تزریق بین ۳ تا ۶ ماه است و پس از گذشت این مدت زمان نیاز است فرد دوباره تزریق را انجام دهد تا لیفت شقیقه حفظ گردد.

5/5 - (5 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *