لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
افتادگی پلک بعد از بوتاکس

افتادگی پلک بعد از بوتاکس + علت

فهرست محتوا نمایش

افتادگی پلک بعد از بوتاکس که به آن پتوز (Ptosis) نیز می‌گویند که از لحاظ ظاهری چهره‌ی فرد تغییراتی می‌کند. اما تنها درصد نادری از افراد دچار آن خواهند شد. گاهی اوقات ممکن است بدلیل تزریق بیش از حد مواد به پلک، بوتاکس به مناطقی ناخواسته حرکت کند و در نتیجه سبب بروز عوارضی مانند افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شود. ابتلا به این عارضه، باعث عدم تقارن در صورت خواهد شد که می‌تواند برای افراد ناخوشایند باشد عوامل متعددی در به وجود آمدن این عارضه دخالت دارند که لازم است فرد مراجعه‌کننده از آن‌ها آگاهی لازمه را داشته باشد. این عارضه خود به خود ظرف مدت یک هفته برطرف می‌شود.

افتادگی پلک بعد از بوتاکس

عواملی که باعث افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شود؟

عوامل افتادگی پلک بعد از بوتاکس

برخی افراد از افتادگی پلک بعد از بوتاکس شکایت می‌کنند. از جمله مهم‌ترین عواملی که سبب بروز این مشکل در افراد می‌شود عبارتند از:

 • حرکت قسمتی از ماده بوتاکس در ماهیچه‌های بالا برنده پلک و در نتیجه بروز افتادگی در آن به دلیل ایجاد حالت فلجی در عضله‌های پلک
 • تزریق بوتاکس توسط فرد غیر متخصص در این زمینه که سبب می‌شود تزریق از نواحی نادرستی انجام شده و باعث افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شود.
 • خطا در عمق نفوذ سوزن برای تزریق می‌تواند عضله‌های بیشتری را درگیر کرده و در نتیجه شخص شاهد افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شود.
 • عدم استفاده از مواد بوتاکس معتبر و استاندارد و دارای تائیدیه
 • عدم توجه به توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس
 • تزریق بیش از حد ماده بوتاکس

افتادگی پلک یکی از عوارض بوتاکس محسوب می گردد. اما این عارضه در صورتی اتفاق می‌افتد که مواد تزریقی به نواحی ناخواسته منتقل شود. واقعیت این است که عوامل بسیار مهمی در جلوگیری از این عارضه نقش دارند که در صورت رعایت میتوان با استفاده از تزریق بوتاکس، با خیالی آسوده از داشتن پوستی جوان لذت ببرید.

درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

با اینکه افتادگی پلک بعد از بوتاکس ازار دهنده و ناراحت کننده است، اما این تاثیر دائمی نیست. پتوز موقت ناشی از بوتاکس آرایشی از چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد. پزشک پس از افتادگی پلک بعد از بوتاکس در مورد گزینه‌های درمان با وی صحبت می‌کند. چندین قطره چشم در درمان پتوز موقت موثر بوده است. با این حال، این استفاده، خارج از دستورالعمل استفاده‌ی قطره چشمی است، بنابراین حتما با پزشک خود در مورد عوارض احتمالی صحبت کنید.

درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

پیشگیری

اعمال مناسب بوتاکس آرایشی ضروری است. ابتدا باید به دنبال متخصص پوست متخصص مجرب، جراح پلاستیک یا جراح زیبایی باشید. از ارائه دهندگان بوتاکس درخواست عکس‌های قبل و بعد و اطلاعات در مورد مجوز‌های حرفه‌ای آنها را کنید. یک پزشک با تجربه می‌تواند به کاهش احتمال بروز افتادگی پلک بعد از بوتاکس کمک کند. در نهایت، با این حال، شما باید بر این موضوع واقف باشید که عوارض جانبی هم جزو احتمالات هستند.

ملاحظات

اطمینان حاصل کنید که پزشک مورد نظرتان در مورد تمامی سوابق پزشکی شما اطلاع دارد. پزشک شما، باید هرگونه آلرژی و همچنین داروهای دیگری مانند ویتامین ها و مواد دارویی را که مصرف می‌کنید، بداند. زمانی که بوتاکس برای افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند و بیماری‌های خاصی دارند، تجویز می‌شود، عوارض جانبی شایع‌تر است که یکی از آنها افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌باشد. یک متخصص مجرب در مورد سابقه پزشکی شما می‌پرسد. اگر اینکار را انجام ندهد آن را یک پرچم قرمز در نظر بگیرید و به دنبال پزشک دیگری باشید.

افتادگی پلک بعد از بوتاکس در چه مناطقی رخ می‌دهد

حرکت بوتاکس تزریق شده به پیشانی

بوتاکس در ناحیه‌ پیشانی با هدف از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط موجود در آن تزریق می‌شود. تزریق بوتاکس مانع از انقباض عضله‌ فرونتالیس شده و وظیفه دارد تا ابرو‌ها را بالا نگه دارد. همچنین تزریق بوتاکس در این ناحیه، از ایجاد خطوط افقی پیشگیری کرده و ظاهری کاملا صاف برای شما به دنبال خواهد داشت. اما در برخی موارد ممکن است که تزریق بوتاکس به پیشانی باعث افتادگی ابرو شود که این امر پلک‌های فوقانی را جمع کرده و در نهایت سبب افتادگی پلک بعد از بوتاکس خواهد شد.

تزریق بوتاکس بین چشم

بوتاکس را می‌توان بین ابرو‌ها برای از بین بردن خط اخم نیز تزریق کرد تا این خطوط که در بالای بینی قرار دارند از بین بروند. گاهی اوقات ممکن است که بوتاکس تزریق شده در این ناحیه به سمت ماهیچه‌ای که پلک فوقانی را بالا نگه می‌دارد حرکت کرده و آن را فلج کند. در نهایت این امر سبب افتادگی پلک بعد از بوتاکس خواهد بود. نکته‌ای که لازم و مهمه این است که از وارد کردن فشار و ضربه در این ناحیه خودداری کنید تا بوتاکس تزریق شده به سمت چشم شما حرکت نکند و سبب افتادگی پلک‌ها نشود. پلک افتاده باعث می‌شود که صورت نامتقارن به نظر برسد اما این وضعیت دائمی نیست و با گذشت زمان از بین می‌رود.

چه چیزی سبب افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شود؟

سم بوتولینوم (Botulinum toxin) در تزریق بوتاکس عاملی است که نقش اصلی را در معجزه‌ی بوتاکس دارد. این ماده، با فلج کردن عضلانی قسمت های مورد نظر، نتایج دلخواهی را بوجود خواهد آورد. متأسفانه باید گفت که در عمل، موردی که لازم به ذکر است این است که پزشک به صورت 100 درصد نمی تواند کنترلی بر این مورد که مواد بوتاکس بعد از تزریق به کجا خواهند رفت داشته باشد. بنابراین قسمت اندکی از مواد تزریق شده می‌تواند به قسمتی از پلک‌ها نقل مکان کند و سبب افتادگی پلک بعد از بوتاکس به صورت موقت شود.

عوارضی که قبل از پتوز در چشم ایجاد می‌شود

 • سنگینی چشم: احساس سنگینی در پلک شما وجود دارد که در طول روز بدتر می‌شود.
 • “چشم تنبل” نمی توانید چشم خود را کاملاً باز کنید. اگر افتادگی شدید باشد ، می‌تواند بینایی شما را تحت تأثیر قرار دهد.
 • در انجام کارهای روزمره مشکل دارید. ممکن است برای انجام کارهایی مانند آرایش چشم خود دچار مشکل شوید.

افتادگی پلک بعد از بوتاکس چه مدت زمانی همراه فرد خواهد بود؟

افتادگی پلک بعد از بوتاکس

باید دانست که افتادگی پلک بعد از بوتاکس یا پتوز (Ptosis) نمی‌تواند دائمی و همیشگی باشد و به صورت موقت وجود آن در چهره‌ی افراد مشاهده خواهد شد. در کل پس از تزریق بوتاکس یک هفته طول می‌کشد تا پیام فلج شدن به گیرنده‌های ماهیچه برسد و فرد نتایج نهایی تزریق بوتاکس را مشاهده کند. که تا رفع افتادگی پلک یکی از چشمان فرد نیمه بسته خواهید بود و در موارد نادر، پلک افتاده حتی می‌تواند بیش از شش هفته دوام داشته باشد. مدت زمانی که پتوز ماندگاری دارد به این بستگی دارد که حرکت سم بوتولینوم در وهله اول چقدر جدی بوده و در واقع چه مقدار از آن در تماس با عضلات پلک شما واقع شده است.خوشبختانه این عارضه بعد از گذشت چند هفته رفع خواهد شد و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد. افتادگی پلک بعد از بوتاکس به صورت متوسط در بازه‌ی زمانی بین 4 تا 6 هفته به صورت خود به خود از بین خواهد رفت، اما در موارد نادر ماندگاری بوتاکس به بیشتر از 6 هفته هم خواهد رسید.

چند نکته که به از بین رفتن افتادگی پلک بعد از بوتاکس سرعت می‌بخشد

ماساژ عضله

سعی کنید پلک خود را با پشت مسواک برقی به مدت چند دقیقه در روز ماساژ دهید تا عضله تحریک شود و زودتر از حالت فلجی خارج شود.

قطره چشمی

پزشک ممکن است قطره های چشمی ویژه ای بنام آپراکلونیدین را برای شما تجویز کند که عضله چشم شما را سفت می‌کند و از حالت فلجی و بی حسی خارج می‌کند. از ۱ تا ۲ قطره، سه بار در روز استفاده کنید.

درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

قطره ایوپیدین اثرات پتوز را کاهش می‌دهد. برخی پزشکان، تزریق بوتاکس اضافی را نیز برای تحریک عضلات مختلف برای رفع افتادگی توصیه می‌کنند. در این صورت چند واحد به پیشانی اضافه می‌شود که ممکن است سنگینی ابرو را کاهش بدهد و چند واحد در زیر ابرو اضافه می‌شود که ممکن است چشم را کمی وسیع‌تر باز کند تا پتوز کاهش یابد. اما روش قطعی نیست.

استفاده از قطره‌ی چشم برای بهبود افتادگی چشم

دکترها برای کاهش میزان افتادگی پلک بعد از بوتاکس قطره‌ی چشم را برای بیماران خود تجویز می‌نمایند. استفاده از این قطره های چشم نمی تواند به عنوان یک راه درمان برای این افتادگی های چشم محسوب شود، اما در برخی موارد می‌تواند به روند درمانی و سرعت این روند کمک نماید. البته قطره اپراکلونیدین نیز توسط برخی پزشکان متخصص، برای درمان افتادگی پلک تجویز می شود که برای استفاده از آن، می بایست به پزشک متخصص چشم مراجعه نمود تا تائیدیه برای مصرف آن را بدهد.

عوارض ناشی از استفاده قطره ایوپیدین

از عوارض احتمالی مصرف این دارو خشکی چشم، دهان و یا بینی است. در صورت وقوع هر یک از عوارض شدید ذیل پزشک خود را سریعا مطلع کنید: واکنش آلرژیک شدید (بثورات جلدی، کهیر، اشکال در تنفس، احساس فشار در قفسه سینه و تورم دهان / لبها یا زبان)، تاری دید و سرگیجه، خواب آلودگی، قرمزی /درد یا خارش چشم، احساس جسم خارجی در چشم، تورم پلکها و اشک ریزش.

برای جلوگیری از افتادگی پلک بعد از بوتاکس چه کاری می‌توان انجام داد؟

اولین توصیه این است که تزریق بوتاکس را در یک مرکز تخصصی بوتاکس توسط پزشک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک که دارای تجربه بالایی در زمینه تزریق بوتاکس است انجام دهید و همچنین توجه کنید که هیچ وقت برای بوتاکس به باشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها مراجعه نکنید. از محصولات نامعتبر و ارزان قیمت استفاده نکنید و از پزشک خود بخواهید تا از یک مارک و برند تجاری معتبر استفاده کند. همچنین باید آگاه باشید که حتی اگر تزریق‌ها با بوتاکس برند انجام شود، باید در مکان‌ صحیح و در عمق مناسب انجام شود که این مسئله مستقیماً به مهارت پزشک بستگی دارد.
اگر مراقبت‌های بعد از بوتاکس را جدی نگیرید، احتمال ابتلا به پتوز یا افتادگی پلک هنوز هم وجود دارد. (اعم از خم نکردن ، عدم استفاده از موبایل، نخوابیدن و دراز نکشیدن بعد از تزریق بوتاکس، بلند نکردن اجسام سنگین به مدت یک روز، حمام نکردن تا ۲۴ ساعت، ماساژ و مالش ندادن منطقه تزریق، ورزش نکردن و …). همه توصیه و نکات مراقبتی را نیز در طول دوره نقاهت رعایت کنید. برای مثال متخصص تاکید می‌کند که تا چند روز نباید فشاری به محل تزریق وارد شود تا این فشار باعث حرکت بوتاکس نشود.

افتادگی پلک بعد از بوتاکس خطرناک می‌باشد ؟

پتوز می‌تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد. از علائم افتادگی پلک این است که فرد به طور معمول طی ۳ تا ۷ روز از سنگینی و افتادگی ابرو یا پلک شکایت می‌کند. گاهی اوقات افتادگی پلک ظریف است اما فرد در پلک خود احساس سنگینی می‌کند و ممکن است نتواند چشمان خود را به طور کامل باز کند. در برخی موارد اندک نیز ممکن است افتادگی پلک شدید باشد و منجر به محدودیت دید شود. افتادگی پلک‌ها بعد از بوتاکس ظاهری ناخوشایند برای فرد به وجود میاورد. اما باید گفت که با گذشت زمان اثر تزریق بوتاکس از بین رفته و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی‌شود. در صورتی که اگر تزریق بوتاکس به شیوه‌ای اشتباه انجام شود می‌تواند برای چشم فرد خطرناک باشد زیرا بر اعصاب این ناحیه نیز تاثیر خواهد داشت. پس لازم است که فرد قبل از اقدام به تزریق بوتاکس حتما در مورد مهارت پزشک خود تحقیق کند.

درمان خانگی افتادگی پلک بعد از بوتاکس

هیچ درمان خانگی برای افتادگی پلک وجود ندارد و عمل به توصیه‌های دیگران، صدمات جبران ناپذیری بهمراه خواهد داشت. تجویز داروها تنها باید توسط پزشک متخصص و پس از معاینات اولیه انجام شود. بهترین راه درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس و درمان افتادگی ابرو، صبر کردن است تا مدت زمان ماندگاری بوتاکس تمام شود و بوتاکس از بین برود. اگر تمایل به مصرف داروهای گیاهی دارید بهترین گزینه مشورت با متخصص پوست و مو می‌باشد تا بهترین داروهای گیاهی که باعث ایجاد حساسیت نمی‌شوند برای شما تجویز شود.

پرسش و پاسخ درباره‌ی افتادگی پلک بعد از بوتاکس

من دو هفته پیش تزریق بوتاکس داشتم. پس از یک هفته پلک چپم دچار افتادگی شد. چقدر زمان میبرد تا این مشکل برطرف شود؟

گاهی اوقات بوتاکس فراتر از منطقه هدف حرکت می‌کند و بر ماهیچهی دیگری تأثیر می‌گذارد. و ماهیچه‌ای که پلک را بالا نگه می‌دارد از این طریق تحت تأثیر قرار گرفته است. به طور معمول، افتادگی پلک بعد از بوتاکس، چند هفته ادامه خواهد داشت، که به میزان بوتاکسی که حرکت کرده بستگی دارد. با از بین رفتن اثر بوتاکس، اثرات جانبی آن نیز از بین میرود.

تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های چشم برای درمان استرابیسم، می‌تواند باعث متمایل شدن مردمک چشم به سمت پایین شود. درست است؟

زمانی که بوتاکس به طور صحیح تزریق شده باشد امکان ندارد این اتفاق رخ بدهد. این امکان وجود دارد سوزن به طور ناخواسته مردمک را سوراخ کند، چون که ماهیچه‌های تزریق شده برای استرابیسم، در مقابل مردمک چشم قرار دارند. برخورد یک سوزن در مردمک نمیتواند موجب حرکت آن به سمت پایین شود، اما مشکل جدی در داخل چشم مانند خونریزی و عفونت ایجاد می‌کند.

آیا حمام کردن بعد از بوتاکس می‌تواند تاثیری بر افتادگی پلک بعد از بوتاکس داشته باشد؟

فردی که تزریق بوتاکس انجام داده است، نباید تا حداقل ۱۲ ساعت، استحمام نماید. برخورد آب گرم به محل تزریق بوتاکس (و عدم رعایت بقیه مواردی که به عنوان مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مطرح شد)، باعث ایجاد افتادگی پلک می‌شود.

آیا همه‌ی افراد بعد از تزریق بوتاکس دچار افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شوند؟

تمامی افرادی که این تزریق ها را انجام می‌دهند دچار این عارضه نخواهند شد زیرا یک عارضه جانبی است و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد. در صورتی که فرد مبتلا به این نامتقارنی صورت در اثر تزریق بوتاکس شود بعد از گذشت مدت زمانی شاهد رفع آن به صورت خود به خود خواهد شد.

ایاافتادگی پلک بعد از بوتاکس، طی ۳ هفته تغییر خواهد کرد؟

پتوز پلک ممکن است بعد از تزریق خطوط اخم بوتاکس رخ دهد. با اینکه قطره چشم پتوز را تا حدودی بهبود می بخشد، ممکن است آن را کاملا اطلاح نکند. هنگامی که اثرات بوتاکس رفع می شود، که به طور متوسط ۳-۴ ماه برای اکثر بیماران می باشد، اثر ان نیز به طور کامل از بین می رود.

4.1/5 - (67 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

30 پاسخ

 1. سن که بالا باشد و یکی از پلکهایشم افتادگی زیاد داشته باشد چقدر زمان میبرد تا خوب شود بعد از یک ماه افتادگی رخ داد

  1. سلام دوست عزیز.
   برای رفع این عارضه باید صبر کنید تا اثر بوتاکس از بین برود، البته میتونید از گرما، هایفو، آر اف فرکشنال و ماساژ هم کمک بگیرید تا که اثر بوتاکس زود تر از بین بره. تنها راه برای بهتر شدن افتادگی از بین بردت اثر بوتاکس هست .

   1. سلام …
    من چند وقته که پیشونیمو و کنار چشمامو بوتاکس زدم بعد چند روزه قرنیه ی چشم راستم افتاده و همینطور پلک چشم راستم هم افتاده ،،، خیلی میترسم چشمم همونطوری بمونه ،،، چشم راستم از چشم چپم کوچیکه بعدم انگار که میخواد بخوابه … بنظرتون خوب میشه !؟ چیکار میتونم بکنم که خوب بشه !؟ اصلاً خوب بشو هست !؟

    1. سلام دوست عزیز.
     نگران نباشید این حالت عموما از عوارض بوتاکس هست که به دلایل مختلفی ممکنه رخ بده و غالبا با از بین رفتن اثر بوتاکس، بهبود پیدا می کنه.
     علاوه بر این که بهتره معاینه حضوری نزد پزشک انجام بدید، برای از بین بردن اثر بوتاکس می تونید از گرما، هایفو و آراف هم کمک بگیرید.

 2. سلام وقت بخیر من تزریق بوتاکس داشتم وپلکم افتاده الان یکماهه خوب نشده ضمنا من بیماری لوپوس دارم چکار باید بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز.
   باید گفت علت افتادگی پلک به خاطر عوارضی مثل تزریق نادرست، کیفیت نامطلوب و عدم مراقبت کافی بعد از تزریق بوتاکس هست، که این عوارض یک تا دو ماه شدت دارند تا زمانی که اثر بوتاکس از بین بره و باید صبر کنید تا از بین بره اثرات بوتاکس. البته روشهایی برای از بین بردن سریع تر اثر بوتاکس وجود داره مثل گرما دادن با حوله گرم و یا انجام هایفو و آر اف.
   اما به خاطر بیماری تون پیشنهاد می کنیم حضوری با یک پزشک متخصص مشورت بگیرید.

 3. دوهفته بعد از تزریق بوتاکس افتادگی پلک پیدا کردم که احساس فشار و درد و وجود جسم خارجی در چشم دارم چشم پزشک گفت عوارض بوتاکس است قطره داد ، ایا برای اعصاب چشم خطرناک است؟ چقد طول می کشه این حالت رفع بشه؟

  1. سلام دوست عزیز. در حالت کلی یک تا دو ماه طول میکشه تا اثر بوتاکس از بین بره و این عوارض افتادگی پلک بهبود پیدا کنه، انجام کارهایی مثل گرما دادن با حوله گرم، هایفو و اراف هم به سریع تر از بین رفتن اثر کمک می کنه.

 4. سلام وقت بخیر .من دو یا سه هفته پیش تزریق بوتاکس داشتم که پایین دم ابروهام هم زدن. از دیروز یکی از پلکهام دچار افتادگی شده .آیا بعد از دو سه هفته که از تزریق گذشته آیا دلیلش میتونه بوتاکس باشه؟

  1. سلام دوست عزیز. اگر دلیلش بوتاکس باشه نهایت تا یک ماه دیگه پلکتون بهتر میشه. در غیر این صورت به پزشک مراجعه کنید.

 5. سلام وقت بخیر آیا کمپرس آب گرم تاثیری برای ازبین بردن افتادی پلک بعد بوتاکس داره خیلی پلک سمت چپم اذیت میکنه چشام پف کرده و ورم داره

 6. سلام وقتتون بخیر سوال داشتم اینکه من بوتاکس تزریق کردم و ده روز بعدش دچار پتوز چشم شدم با دستگاه پشت پلکم نگاه کردن و گفتن التهاب دارم و همچنین احساس سنگینی در ناحیه نازال و زیر اربیت دارم حالا نمیدونم این پتوز ناشی از التهاب پلک هستش یا پتوز ناشی از سلولیت اربیتال یا بیماری دیگه هستش چطور اینو تشخیص بدم؟

  1. سلام دوست عزیز تشخیص از راه دور ممکن نیست، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 7. سلام عزیزم تقریبا پنج ماهه بوتاکس کردم الان به مدت دو روزه وقتی از خواب بلند میشم صبح ها، پلکم افتاده احتمال داره از بوتاکس باشه یا اثر بوتاکس از بین رفته؟

  1. سلام دوست عزیز، افتادگی معمولا اوایل تزریق خودشو نشون میده، احتمالا برای شما دلیل دیگه ای داره.

 8. سلام وقتتون بخیر من 4 ماه پیش بوتاکس پیشانی و دور چشم و ابرو انجام دادم که منجر به افتادگی جفت پلک هام شد با هایفو تا حدی کم شد بعد از دوماه، اما هنوز پلک و ابروهام کمی حالت افتادگی رو داره و یکی از ابروهام کمی بالاتره، پوست پیشونمم کلا شل شده ولی من 20 سالمه خیلی نگرانم از الان پلکام بیفته میخواستم بدونم یک درصد احتمال داره این موضوع دائمی باشه و همیشه پوستم شل بمونه یا نهایتا تا چند ماه دیگه کل اثر بوتاکس کاملااا میره پوستم دوباره سفت میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید😞

  1. سلام خیلی متاسفم بابت تجربه تلختون. اثر بوتاکس معمولا تا ۳ ماه کامل از بین میره و عوارضش هم رو به بهبودی میره. اگر تااون موقع بهتر نشدید به پزشک متخصص مراجعه کنید که موارد دیگه رو هم بررسی کنند.

 9. سلام وقتتون بخیر من تقریبا نزدیک یک ماهه بوتاکس کردم. 13 روز بعد بوتاکس چشم چپم پلکش افتاده. چیکارکنم درمان میشه یا نه خیلی میترسم همینجوری بمومه

  1. سلام دوست عزیز نگران نباشید با از بین رفتن اثر بوتاکس وضعیت پلکتون بهتر میشه. به توصیه های داخل مقاله عمل کنید و حتما برای درمان سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

 10. سلام ایا کسی که بعداز بوتاکس پلکش میوفتدمصرف سیگار و موادمخدر تاثیری داردیاخیر؟

 11. سلام
  اگر پلک بعداز بوتاکس بیوفتد موادمخدر یادوداحتمال داردکه تاثیربدی بگذارد یاخیر؟
  ممنون

 12. سلام. منم دو هفته پیش بوتاکس کردم و پلک هر دو چشمم افتاده شده. دکتری که بوتاکس رو تزریق کرد گفت رفع میشه ولی من نگرانم واقعا. اطرافیانم مسخره میکنن میخندن میگن برو مثل پلنگ صورتی چوب کبریت بزار چشمات بازتر بشه 😬🤦🏻‍♀️

 13. از دیروزه دیگه دارم چسب لیفت بینی میزنم به پلکم و بالاتر از ابروهام چسب رو فیکس میکنم. واقعا دیگه تحمل سنگینی پلکم رو ندارم. همش فکر میکنم خوابم میاد.

 14. از اثرات بوتاکس اینه که پوست به مرور زمان شل میشه و خودشو میندازه من به خاطر همین رفتم پلکم رو عمل کردم خیلی خوب شده بود ولی اشتباه کردم دوباره رفتم بوتاکس بعد از هفت ماه جراحی بلفارو بازم پلکم افتاد و زیبایی چشمم رو از دست دادم دوستان بوتاکس شدیدا عوارض داره اونم طولانی مدت در ضمن بینایی ام هم دچار مشکل شده

  1. معمولا تمامی عوارض بوتاکس بعد از 2 الی 3 ماه کامل از بین میرن. احتمالا ماندگاری دائمیشون واقعا ناچیزه و اگر انقدر مضر بود حتما منابع معتبر تزریقش رو منع می کردند.

 15. سلام وقتتون بخیر باشه ببخشید مادر من ۲ هفته میشه بوتاکس کردن و افتادگی پلک دارن الان اگه بره هایفو اثرش کم میشه و اثر بوتاکس زود رفع میشه و یه سوال دیگ با یک بار بوتاکس پوستشون افتادگی و شل نمیشه که ؟؟؟!!! خواهش میکنم جواب من بدین خیلی نگرانم خیلی

  1. نگران نباشید بالاخره بعد از مدتی کل عوارض از بین میره. از حوله گرم هم میتونید استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *