لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مراقبت بعد از بوتاکس

مراقبت بعد از بوتاکس + بعد از بوتاکس چی نخوریم یا چی بخوریم؟

فهرست محتوا نمایش

بوتاکس باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. در این روش تزریقی که از آمپول برای تزریق آن استفاده می‌شود و نیاز به بستری یا بیهوشی ندارد، مواد سمی دارد به نام بوتولونیوم که برای فلج‌کردن موقت برخی از عضلات صورت و گردن استفاده می‌شود. بوتاکس تنها ماده ای است که عضلات تاثیر دارد و به ریلکس شدن عضلات کمک می کند.

می توانید نحوه مراقبت بعد از بوتاکس را به طور خلاصه از کارشناسان کلینیک دکتر تفت، در فیلم زیر ببینید.

برای انجام بوتاکس هم مراقبت های قبل از بوتاکس باید رعایت شود و هم مراقبت های بعد از آن، اما مراقبت بعد از بوتاکس و چگونگی انجام اعمال روزانه، بر ماندگاری بوتاکس و کاهش عوارض بوتاکس تاثیر خواهد داشت، پس مراقبت‌های بعد از بوتاکس را جدی بگیرید!

مهم ترین نکات مراقبت بعد از بوتاکس

مراقبت بعد از بوتاکس
مراقبت بعد از بوتاکس

مهم ترین نکات مراقبت بعد از بوتاکس، شامل رعایت موارد زیر می شود. در ادامه مطلب به توضیح تمامی آنها پرداخته ایم.

 • نحوه ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس
 • نحوه استحمام بعد از تزریق بوتاکس
 • نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس
 • نحوه اصلاح صورت بعد از بوتاکس
 • نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس
 • نحوه مصرف دارو بعد از تزریق بوتاکس
 • نحوه تغذیه مناسب بعد از تزریق بوتاکس
 • نحوه ماساژ صورت بعد از تزریق بوتاکس
 • عدم انجام فعالیتهای ممنوعه بعد از تزریق بوتاکس

1. خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از بوتاکس

 یکی از رایج ترین سوالات درمورد خوابیدن بعد از بوتاکس می‌باشد. معمولا بعد از تزریق احساس گیجی یا خواب آلودگی دارید اما گاهی اوقات به ندرت باعث بی‌خوابی شما می‌شود. بهتر است چهار تا شش ساعت به صورت نشسته استراحت کنید. زیرا دراز کشیدن بافاصله بعد از تزریق بوتاکس می‌تواند تاثیر منفی روی نتیجه درمان بگذارد وهمانطور که گفتیم باعث جا به جا شدن بوتاکس شود وپخش شدن آن در نواحی دیگر پوست می‌شود.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

 • هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید.
 • به هیچ وجه قبل از خواب تحرک زیاد نداشته باشید.
 • به مدت دو شب به پشت بخوابید تا فشار به بوتاکس نشود و از جا به جا نشدن آن اطمینان حاصل شود.
 • وقتی به پشت می خوابید باید از بالشت به عنوان تکیه گاه استفاده کنید.

2. شستن صورت بعد از بوتاکس

توصیه پزشکان برای شستن صورت بعد از بوتاکس این است که تا ۲۴ ساعت بعد بهتر است از شستن صورت خودداری کنید، اما در شرایط ضروری می‌توان با رعایت نکات این کار را انجام دهید البته بهتر است برای شستن صورت بعد از بوتاکس از اسفنج یا گلوله پنبه بزرگ که به آب آغشته کرده‌اید استفاده کنید و آن را با کوچک‌ترین فشار روی محل تزریق بکشید و فشار زیادی وارد نکنید.

 3. اصلاح صورت بعد از بوتاکس

 اصلاح صورت بعد از بوتاکس از نکات دیگر در مراقبت‌های بعد از بوتاکس است، اصلاح نکردن صورت بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس انجام نشود چرا که فشار، جریان خون را در محل تزریق بوتاکس زیاد می کند و باعث حرکت مواد بوتاکس به دیگر نواحی می‌شود.

4. آرایش کردن و کرم زدن بعد از بوتاکس

چه مدت پس از تزریق بوتاکس فرد می‌تواند آرایش کند؟

یکی دیگر از نکات مهم مراقبت بعد از بوتاکس است، که پزشکان آرایش کردن را تا حداقل 4 ساعت پس از تزریق توصیه نمی‌کنند. چرا که استفاده از مواد آرایشی موجب تماس و مالش پوست می‌شود و به طور بالقوه می‌تواند موجب پخش شدن سم شود.

5. تغذیه مناسب برای تزریق بوتاکس (بعد از بوتاکس چی نخوریم؟)

تغذیه بعد از تزریق بوتاکس

برای عملکرد بهتر بوتاکس های تزریق شده باید یک سری نکات درمورد تغذیه مناسب قبل و بعد از تزریق را رعایت کنیم.

تغذیه بعد از تزریق بوتاکس

به مدت یک تا دو روز از خوراکی های دارای الکل دوری کنید زیرا موجب رقیق تر شدن خون می‌شود و کبودی های محل تزریق بیشتر می‌شود و استفاده زیاد الکل باعث کاهش کیفیت پوست می‌شود.

بعد از بوتاکس چی نخوریم

تغذیه پیش از تزریق بوتاکس

معمولا بعد از تزریق بوتاکس دچار سرگیجه و حالت تهوع می‌شوید و این شرایط بیشتر زمانی اتفاق می افتد که فرد قبل از تزریق تغذیه مناسب و کافی نداشته است. بنابراین باید حدودا چهار ساعت قبل از تزریق بوتاکس به طور کافی از غذا ها و نوشیدنی های سالم استفاده کنیم.

 6. خوردن چای بعد از بوتاکس | آیا می توانم بعد از بوتاکس قهوه یا چای بنوشم؟

مشکلی برای نوشیدن قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار قبل و بعد از بوتاکس وجود ندارد. باید از روغن ماهی، ویتامین E و آسپیرین اجتناب کنید.
تنها محدودیتی که توصیه می کنند، پرهیز از آسپیرین و داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن برای کاهش کبودی است.
مصرف زیاد چای سبز کبودی و خونریزی افزایش پیدا می دهد، اما کافئین مشکلی ایجاد نمی کند.

7. ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

ورزش بعد از بوتاکس

یکی از مراقبت بعد از بوتاکس انجام ندادن فعالیت های سنگین است. فرد می تواند بعد از تزریق بوتاکس با رعایت برخی نکات مهم به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد، اما باید از عوامل تحریک کننده پوست به مدت دو روز جلوگیری کرد.
بنابراین بعد از تزریق بوتاکس به هر یک از نواحی صورت به مدت یک یا دو روز از ورزش‌های سنگین و هوازی (ایروبیک) اجتناب کنید. زیرا باعث کبودی محل تزریق می‌شود و همچنین بوتاکس تزریق شده به نواحی دیگر صورت منتقل شود و برای چند روز آنها را از کار بیندازد. همچنین فعالیت شدید ضربان قلب را بالا می‌برد و جریان خون را در محل تزریق افزایش می دهد.

8. نماز خواندن بعد از بوتاکس

نمی توان تا 24 ساعت بعد از بوتاکس نماز خواند، اول به علت اینکه بوتاکس تزریق شده در عضله اخم در چند ساعت اول اگر سر خم بشه یا ناحیه تزریق شده ماساژ داده شود موجب انتشار ماده بوتاکس به عضله باز کننده پلک می‌شود و این عضله در حالت ریلکس قرار می‌دهد و افتادگی پلک اتفاق می افتد.

9. وضو بعد از بوتاکس

بهتر است تا 24 ساعت به صورت خود آب نزنید زیرا ممکن است نتایج درمان را تحت تاثیر قرار دهد. اما اگر برای وضو بعد از بوتاکس اصرار دارید، آب ولرم را به آرامی به پوست خود بزنید. توجه داشته باشید که از لمس محکم پوست اکیدا خودداری کنید.

10. فیشیال بعد از بوتاکس | چقدر بعد از بوتاکس می‌توان فيشيال صورت انجام داد؟

همان طور که می دانید، فيشيال با فشار و ماساژ صورت همراه است که می‌تواند برای بهبودی شما مضر باشد.
اما می توانید برای سایر قسمت های صورت که بوتاکس تزریق نشده فیشیال انجام دهید، ولی به هیچ عنوان ناحیه تزریق شده نباید ماساژ داده شود و یا کرم و مواد پاکسازی زده بشود.
برای فیشیال بعد از بوتاکس به طور کامل باید دو هفته صبر کنید.

چقدر پس از تزریق فرد می‌تواند از ماسک صورت استفاده کند یا میکرودرم ابریژن انجام دهد؟

بهتر است فرد برای استفاده از ماسک صورت یا انجام میکرودرم ابریژن حداقل 7 روز صبر کند و همچنین از لایه‌برداری شیمیایی، استفاده از لیزردرمانی و حمام آفتاب نیز به مدت حداقل 7 روز خودداری کند.

11. استحمام بعد از تزریق بوتاکس

استحمام بعد از بوتاکس

توصیه می‌شود برای ایمنی بیشتر فرد بعد از گذشت دو روز حمام کند. استحمام بعد از تزریق بوتاکس دارای شرایط خاصی می‌باشد و با توجه به این شرایط فرد کمتر دچار مشکل می‌شود.

 • آب بیش از اندازه گرم نباشد.
 • از ماندن در وان حمام و حمام بخار پرهیز کنید.
 • زیرا فشار زیاد و دمای بالا باعث تغیر حالت دادن بوتاکس می شود و می تواند تاثیر بدی رو عملکرد آن داشته باشد.

استخر بعد از بوتاکس میشه رفت؟

اکیدا توصیه می کنیم که به مدت 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس، از واردشدن فشار به ناحیه مورد نظر حتی پاک کردن عرق یا استفاده از عینک شنا خودداری نمایید.

رفتن به استخر و شنا کردن بعد از بوتاکس حتی در شرایطی که از عینک هم استفاده نشود، این موضوع را ممکن می سازد که در اثر نیروی وارد شده از آب به صورت، سم بوتاکس تزریق شده در نواحی اطراف صورت پخش شود. همچنین نشستن در جکوزی، سونای خشک و بخار نیز حداقل تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است، زیرا گرما نیز می‌تواند تاثیرات سو بر نتایج درمان با بوتاکس بگذارد.

12. مصرف دارو بعد از انجام بوتاکس

مسکن هایی مانند پارلاستامول، تایلنول یا استامینوفن را می‌توانید قبل و بعد از بوتاکس استفاده کنید اما به مدت یک هفته قبل و بعد از بوتاکس از آسپرین و دیگر داروهای ضد التهاب استفاده نکنید زیرا سبب رقیق تر شدن خون و سپس افزایش کبودی در محل تزریق می‌شود.

 • از مصرف داروهای گیاهی
 • آسپرین
 • و بروفن خودداری کنید.

اگر به دارو یا ماده خاصی حساسیت دارید حتما دکتر پوست خود را در جریان بگذارید، زیرا ممکن است حساسیت به بوتاکس را تجربه کنید.

همچنین مصرف بعضی از داروها منجر به افزایش خطر خونریزی و کبودی در محل بوتاکس می‌شوند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی همانند:

 • ایبوپروفن
 • روغن ماهی
 • ترکیبات گیاه خارمریم
 • مکمل‌های حاوی دوز بالای ویتامین E و داروهای رقیق کننده خون از داروهایی هستند که مصرف آن‌ها از حدود 10 روز قبل از بوتاکس ممنوع می باشد.

13. ماساژ صورت بعد از بوتاکس

می توانید پوست صورت خود را ماساژ دهید. اما بهتر است تزریق بوتاکس و ماساژ در دو روز متفاوت انجام شوند. بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس به پوست صورت خود فشار وارد نکنید و بعد از گذشت 6 ساعت می‌توانید صورت خود را لمس کنید. باید پوست صورت خود را با شست و شو تمیز نگه دارید. بعد از گذشت 6 ساعت استفاده از لوازم آرایشی مثل کرم های ضد آفتاب و سرم های پوستی امکان پذیر است. برای استفاده از کرم باید آن را با احتیاط روی پوست ماساژ دهیم.

14. فعالیت های ممنوعه بعد از تزریق بوتاکس

 • تا 24 ساعت بعد از تزریق از انجام ورزش‌های سنگین یا هر فعالیتی که باعث تعریق می‌شود دوری کنید.
 • ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، آن نواحی را لمس نکنید و فشار ندهید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، سر خود را رو به پایین خم نکنید.
 • علاوه بر ورزش سنگین، انجام هر فعالیت یا قرار گرفتن در هر موقعیتی که باعث افزایش ضربان قلب و تغییر در گردش خون شود ممنوع می‌باشد.
 • تا ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن ممنوع است، سعی کنید سرتان را در وضعیت مستقیم قرار دهید.
 • مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون مانند ویتامین E، امگا 3، آسپرین و چای سبز بعد از تزریق بوتاکس ممنوع می‌باشد.
 • 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق به سراغ استخر، سونا و حمام‌های ترکی نروید زیرا چنین مکان‌هایی احتمال بروز عفونت در ناحیه تزریق را افزایش می‌دهند.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ازحمام کردن بخصوص شستشوی موها خودداری کنید. همچنین شستشوی صورت نیز ۴ یا ۵ ساعت بعد از تزریق ممنوع می‌باشد.
 • نباید از کلاه‌ها و لباس‌هایی که روی پیشانی و محل تزریق را می‌پوشانند استفاده کنید؛ این لباس‌ها به ناحیه تزریق فشار وارد کرده و یا منجر به تعریق آن نواحی می‌شوند و در آخر احتمال دارد منجر به حرکت ماده بوتاکس شده و ایجاد ناهنجاری در ناحیه تزریق شود.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از انجام فعالیت‌هایی که بدن در حالت برعکس قرار می‌گیرد مثل تمرینات یوگا یا رفتن به شهربازی و… اکیدا خودداری نمایید.

مراقبت بعد از بوتاکس خط اخم

 • از ماساژ یا دستکاری ناحیه تزریق بوتاکس خط اخم خودداری کنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس خط اخم از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری کنید.
 • ۲۴ ساعت پس از بوتاکس خط اخم حمام آب گرم و استخر نروید.
 • برای رعایت بهتر مراقبت بعد از بوتاکس خط اخم، روز اول از لوازم آرایش استفاده نکنید.

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

رایج ترین تزریق بوتاکس، بوتاکس دور چشم و بوتاکس پیشانی است. در این قسمت ها چین و چروک بیشتر دیده می‌شوند و تزیق بوتاکس باعث جوانسازی و شادابی بیشتر پوست می‌شود و با بالا بردن ابرو و اخم کردن مثل قبل روی پیشانی شما چین و چروک مشاهده نمی‌شود. البته کیفیت بوتاکس بستگی به دکتر زیبایی شما و همچنین سن و میزان چین و چروک شما دارد.
مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم نیز شامل رعایت موارد فوق می شود.

چه کسانی نباید بوتاکس صورت انجام دهند؟

ممنوعیت بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس با دکتر زیبایی خود صحبت کنید تا از داشتن شرایط لازم برای بوتاکس کردن پوست خود اطمینان حاصل کنید. همچنین زنان باردار و شیرده و کسانی که مشکلات عضلانی دارند یا پوست آنها دارای لک، آکنه، راش یا تبخال است برای تزریق بوتاکس فرد مناسبی نمی‌باشد.

تزریق بوتاکس دارای محدودیت سنی نمی‌باشد و بستگی به نوع عضله و ساختار پوست فرد دارد و هرچه درمان زودتر شروع شود نتیجه بهتر خواهد بود و این برخلاف درمان هایی مانند لایه برداری که نیاز به خطوط تثبیت شده روی پوست صورت دارند بوتاکس را هرچه زودتر شروع کنند بهتر جواب می‌دهد. اما در دوران بلوغ نباید بوتاکس را انجام داد. زیرا باعث فلج شدن برخی نقاط پوست می‌شوند و از رشد صورت جلوگیری می‌کنند.

مزایای تزریق بوتاکس

مزایای بوتاکس

 • از بین رفتن چین و چروک صورت
 • رفع سالخوردگی
 • صاف تر شدن و شفافی بیشتر پوست
 • برطرف کردن تعریق زیر بغل و کف دست
 • درمان برخی از بیماری ها
 • حفظ ظاهر طبیعی شما
 • از انقباض ماهیچه و عضلات جلوگیری می کند
 • برجسته کرن گونه

عوارض ناشی از عدم رعایت مراقبت بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس Botox هیچ عوارض جانبی طولانی مدت ندارد، بی خطر و غیرتهاجمی است، خونریزی ندارد و اگر دکتر شما با تکنیک های دقیق ژل را تزریق کند عوارض تا حداقل کاهش پیدا می‌کنند. بروز هرگونه عوارضی امکان دارد به دلیل نا آشنایی فرد با بوتاکس و رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از آن باشد و شما باید تنها در صورت داشتن آلرژی به مواد بوتاکس اطلاع آن را به پزشک خود برسانید.

برای آگاهی از قیمت تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر تفت می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید یا به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید.

هزینه بوتاکس صورت

سوالات متداول درباره مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس:

آیا می‌تونم بعد از تزریق از لایه بردار هایی مثل میکرودرم استفاده کنم؟

خیر، باید از لایه بردار و مواد های شیمیایی پرهیز کنید.

بعد از بوتاکس تا چند روز نباید لیزر صورت انجام شود؟

تا دوهفته بعد از بوتاکس در نواحی که تزریق بوتاکس انجام شده است بهتر است لیزر انجام نشود.

چند روز زمان می‌برد تا بوتاکس نتیجه دهد؟

پس از 10 روز نتایج تزریق بوتاکس در آن ناحیه قابل مشاهده می‌باشد.

چگونه درد و کبودی بعد از بوتاکس را کنترل کنیم؟

تعدادی از زیباجویان از یخ تا کمپرس های خنک قبل و بعد از تزریق بوتاکس استفاده می نمایند تا درد موجود را کنترل کنند. اما برای اغلب افراد تزریق بوتاکس کاملا قابل تحمل است ولی اگر ناحیه کبود یا متورم باعث اذیت شدن فرد شود می تواند از یخ استفاده نماید و تا یک روز بعد از بوتاکس می توان این کار را چند بار در روز و هر بار ده تا بیست دقیقه تکرار کنید. اما هیچگاه یخ را مستقیما برروی ناحیه تزریق شده، قرار ندهید.

چه مدت بعد از تزريق بوتاكس مي توان ليزر موهاي زائد صورت را انجام داد؟

توصیه می کنیم که حداقل 2هفته بعد از تزریق بوتاکس صبور باشید سپس اقدام به لیزر موهای صورت کنید.

چند روز بعداز بوتاکس می توان از کرم های روشن کننده در شب یا کرم های ضد لک استفاده کرد؟

گذشت ۲۴ ساعت از تزریق کافی می باشد.

4.1/5 - (329 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

73 پاسخ

 1. چند وقت بعد از تزريق بوتاكس ميتونيم ليزر موهاي زائد صورت رو انجام بديم؟

  1. سلام دوست عزیز. بهتره که حداقل 2هفته از تزریق بوتاکس بگذره بعدش اقدام به لیزر موهای صورت کنید.

  1. سلام دوست عزیز. ممنون
   بهتره که یک ماه از تزریق بوتاکس تون بگذره تا بتونید فصد را انجام بدید.
   کلا تا دو تا سه هفته بعد از بوتاکس هیچ کار زیبایی روی صورت توصیه نمی شود.

 2. سلام چند روز بعداز بوتاکس میتوان از کرم های روشن کننده در شب استفاده کرد؟(کرم ضد لک)

  1. سلام میتونید از کمپرس یخ استفاده کنید فقط حواستون باشه که نباید مستقیم با پوست تماس داشته باشه.

   1. سلام اگر مستقیم یخ بذاریم روی محل بوتاکس چی میشه؟,من اطلاع نداشتم و اینکارو به خاطر کبودی و ورم انجام دادم

    1. سلام دوست عزیز ممکنه ماده بوتاکس رو کمی جابجا کنه. لطفا دیگه به محل تزریق دست نزنید.

 3. سلام
  چند روز بعد از بوتاکس پیشانی و خط اخم میشه فیشال صورت انجام داد

  1. سلام دوست عزیز برای اطمینان خاطر از پخش نشدن ماده بوتاکس بهتره تا ۱ هفته بعدش فیشیال انجام ندین.

 4. بعد از چند ساعت می توان به پهلو خوابیده ؟ و اینکه اگه حین خواب به پهلو بخوابیم و متوجه نشدیم چی میشه؟

  1. سلام دوست عزیز بهتره دوشب اول رو به پشت بخوابید و در کل ۴ الی ۶ ساعت اول پس از تزریق، دراز نکشید.

  1. سلام من نمی‌دونستم ده ساعت بعد از بوتاکس پیشانی حموم گرم رفتم و موهامو شستم یعنی بوتاکسم اثر نمیکنه؟

 5. سلام تا چند روز نمیشه رو‌پیشانی فشار آورد من می‌خوام دکلره کنم موهامو کلاه بذارن مشکل داره؟

  1. سلام بهتره یک هفته تا ۱۰ روز برای اطمینان خاطر بیشتر صبر کنید.

 6. سلام من بعد تزریق بوتاکس سرم را چند بار اوردم پایین سرم خم کردم پایین یادم رفت ولی چند بار تکرارش کردم بعد ک یادم اومد انجام ندادم مشکلی نیست عوارضش چیست مشکلی واسه چشم ها پیش میات یعنی

  1. سلام دوست عزیز برای جابجا نشدن ماده بوتاکس توصیه میشه که سر رو خم نکنید. لزوما مشکلی پیش نمیاد ولی از این به بعد رعایت کنید.

 7. سلام. جند وقت بعد بوتاکس میشه کارهایی که نیاز به کوبیدن محکم داره با چکش انمام داد؟
  کوبیدن با ضربه در چرمدوزی دست دوز اخه ضربه های چکش نیاز داره

  1. سلام وقت بخیر .من کمتر از ۲۴ ساعت بعد بوتاکس یوگا کردم وحرکت روی سر انجام دادم .واحساس میکنم یکی از چشمانم پلکش افتاده تر شده .باید چیکار کنم

   1. سلام دوست عزیز این کارتون جزو ممنوعیت های اصلی بوده. یا باید صبرکنید اثر بوتاکس کم بشه به مرو زمان که پلکتون بهتر بشه یا با با گرما دادن با حوله یا با روش های کلینیکی مثل ار اف اثر بوتاکستون رو زودتر از بین ببرید.
    https://dr-taft.com/drooping-eyelids-botox-injection/

 8. آیا بعداز سه ماه مجدد میتونم بوتاکس کنم ؟ و چرا بعداز بوتاکس چشم هام می‌سوزد؟

  1. سلام دوست عزیز. اگر اثر بوتاکس قبلی از بین رفته بله میتونید. دلیلش ممکنه حساسیت باشه اگر تو طولانی مدت خوب نشده حتما به پزشک مراجعه کنید.

 9. سلام
  من 20 ساعت بعد از بوتاکس رفتم حمام و موهام رو ماساژ دادم.
  کی دو تا تزریق در محل رویش موهام انجام شده بود که اونا رو هم ماساژ دادم!!!!
  الان چی میشه؟!!!
  میخام بدونم ماساژ اون ناحیه، روی بوتاکس پیشانی اثر میکنه یا چشم یا ابرو؟

  1. سلام من قرص ضد درد اکسی کدون 20میلی مصرف میکنم الان بوتاکس کردم میتونم مصرفو ادامه دهم ممنون اگه راهنماییم کنید

 10. سلام،حتما باید ۲۴ ساعت از بوتاکس بگذره؟
  حدودا بعد ۱۵ ساعت از بوتاکس گذشت حمام داشتم،مشکلی پیش میاید؟

 11. سلام تا چند ساعت بعد از بوتاکس می توانم به بچه شیر بدم بچم یکسال نیمه

  1. سلام دوست عزیز اینکار اصلا تا 2 الی 3 هفته بعد از بوتاکس توصیه نمیشه چون ممکنه اثرش رو از بین ببره. درکل هم بهتره ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده رو آر اف انجام ندین.

   1. سلام، چندوقت بعد از بوتاکس پیشانی و خط اخم میتونم برم mri مغز؟ چون با تزریق ماده حاجب هست و سر رو داخل محفظه قرار میدن میپرسم، و اینکه آمپول بیوتین و بپانتن رو چندوقت بعد میتونم استفاده کنم؟

 12. سلام . من ٢٤ ساعت بعد از بوتاكس از استامينوفن استفاده كرذم . ميشه لطفا بگين چه مشكلي ممكنه بوجود بياد؟

 13. سلام‌
  من فکر کردم باید ماهیچه رو حرکت بدیم
  چندین بار اخم کردم ابروهامو‌بردم بالا اوردم
  الان خوندم که نباید اخم میکردم
  نگران شدم

 14. سلام
  وقت بخیر بعد از بوتاکس چه مدتی باید صبر ونیم بعد لیزر co2 انجام دهیم
  متشکرم

  1. سلام دوست عزیز بهتره ۱ ماه صبر کنید اما درهر صورت ممکنه اثر بوتاکس رو از بین ببره

 15. سلام وقت بخیر . ویتامین e و امگا۳ رو چند روز بعد از بوتاکس میشه استفاده کرد ؟

 16. سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  من بعد از دوازده روز از انجام بوتاکس پیشانی
  برای اصلاح قسمت پشت لب از بندانداز استفاده کردم
  وبعد از چند ساعت احساس بی حسی در پشت لب کردم و هنگام لبخند زدن احساس کشیدگی در لب میکنم
  به نظرتون این به بوتاکس مربوطه ؟

  1. سلام دوست عزیز اگر فقط در ناحیه پیشانی تزریق داشتید، خیر مربوط نیست.

  2. سلام وقت بخیر چند روز بعد بوتاکس میتونم ترمیم بن مژه و شیدینگ لب انجام بدم؟

 17. من ده روز پیش ریمو میکرو ابرو انجام دادم ، الان میتونم بوتاکس کنم؟ آیا ب هم ارتباطی دارند؟

 18. سلام چند روز بعد بوتاکس میتونم ترمیم بن مژه و شیدینگ لب انجام بدم؟

  1. سلام برای لب خیلی مشکلی نیست ولی بهتره برای نواحی فوقانی صورت تا 2 هفته صبوری کنید.

 19. سلام ببخشید من چون مشکل وسواس دارم
  چند ساعت بعد بوتاکس میتوانم حمام اب ولرم برم و موهام بشورم ممنون میشم پاسخم دهید؟؟

   1. سلام من دیروز موهام رو دکلره کردم، امروز میتونم بوتاکس میگرن انجام بدم؟

    1. سلام ‌وقتتون بخیر باشه بله مشکلی نیست اما بعد از تزریق بوتاکس تا ۳ روز نباید ارایشگاه و باشگاه برید

 20. سلام روزبخیر چه مدت بعد از بوتاکس پیشانی امکان رنگ کردن موها هست؟

 21. من‌ بعد از بوتاکس پیشانی و جای اخم، با ماهیچه صورت بازی کردم و چندین بار بالا و پایین بردم، مشکلی پیش میاد ؟؟

  1. سلام نتیجش در روزهای اینده مشخص میشه. امیدوارم که مشکلی پیش نیاد ارامش خودتون رو حفظ کنید.

 22. یکی از چشم ها بعد از چند ساعت بوتاکس انگار یک هاله روشه و کمی تار میبینه. طبیعیه؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه
   خیر بهتر میشه که بعد از دوهفته انجام بدید 🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *