لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
تزریق ژل ژوویدرم

آیا تزریق ژل ژوویدرم (JUVÉDERM) خوبه؟

ژل های زیبایی این روزها بسیار محبوب شده اند. دست آوردهای فوق العاده این ژل ها توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. بسیاری از نمونه های جدید ژل های موجود در بازار قدرت پر کنندگی، حجم دهندگی، جوانسازی و آبرسانی پوست را دارند. چه چیزی بهتر از اینکه با تزریق تنها یک محصول، تمام این مزیت ها را دریافت کرد. یکی از برندهایی که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ژل ژوویدرم است. بعد از خواندن این مطلب با تمام ویژگی ها، کاربردها و انواع این ژل آشنا خواهید شد.

ژل ژوویدرم JUVÉDERM

ژل ژوویدرم اولین فیلر انتخابی در آمریکاست که 6 نوع فیلر یونیک و با دوام را ارائه می دهد. هرکدام برای نواحی مختلف صورت از جمله لب ها، گونه ها، چانه، خطوط خنده، زیرچشم ها و خط فک طراحی شده اند. ژل ژوویدرم از هیالورونیک اسید ساخته شده است. هیالورونیک اسید نوعی قند است که به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و به پوست کمک می کند تا مواد غذایی و آب را در خود حفظ کند و مرطوب و نرم بماند. در تولید و ساخت این ژل از غلظت بالای ماده فعال هیالورونیک اسید استفاده شده که همین امر سبب می شود ماندگاری و نتایج این ژل بسیار بالاتر از نمونه های مشابه باشد. شرکت داروسازی آلرگان در آمریکا، شرکت تولید کننده محصولات ژوویدرم است. ژل ژوویدرم دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکاست و آزمایشات بالینی متعددی را برای تایید ایمنی، طی کرده است.

فواید ژل ژوویدرم

این ژل یک روشکم تهاجمی برای بازیابی زیبایی پوست می باشد. کمترین میزان محدودیت را برای فرد ایجاد می کند و تنها در یک جلسه به راحتی تزریق می شود و بالافاصله نتایج قابل مشاهده هستند. در مدت دو هفته بعد نتایج نهایی و آبرسانی فوق العاده این ژل کاملا روی صورت دیده می شود. به دلیل استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک در ساخت این ژل، ظاهر نهایی بسیار طبیعی می باشد . پوست را نرم، لطیف و درخشان می کند. ماندگاری آن به نسبت سایر فیلرهای مشابه بالاتر است. انواع مختلفی دارد که هرکدام برای استفاده در ناحیه ای خاص اختصاصی شده اند و با نظر پزشک می توان نوع اختصاصی هر ناحیه را برای هر فرد انتخاب کرد.

فواید ژل ژوویدرم

سایر فیلرهای معتبر مورد استفاده در کلینیک دکتر تفت:

ژل فیورج | ژل الانسه | ژل رووفیل | ژل نیوویا | استایلج | پرفکتا

چه کسانی نباید ژل ژوویدرم را تزریق کنند؟

 • لطفا اگر سابقه واکنش شدید آلرژیک (آنافیلاکسی)، حساسیت به لیدوکائین و یا پروتئین های باکتری های گرم مثبت (چرا که در ساخت هیالورونیک اسید موجود در ژل ژوویدرم استفاده شده اند) را دارید جدا از تزریق ژل ژوویدرم خودداری کنید.
 • استفاده از هرگونه فیلر پوستی از جمله ژل ژوویدرم، در نواحی از صورت که دارای زخم، جوش، آکنه، کیست یا عفونت می باشد، باید تا بهبود کامل به تاخیر افتد چراکه تزریق ژل می تواند این مشکلات پوستی را تشدید کند.
 • ایمنی این محصول برای کسانی که باردار یا شیرده هستند مورد مطالعه قرار نگرفته است و مورد تایید نمی باشد.
 • به پزشک خود در مورد داروهایی که مصرف می کنید، بگویید. داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی از جمله (استروئیدها، شیمی درمانی، داروهای درمانگر بیماری های خود ایمنی و ایدز) می توانند احتمال بروز عفونت را افزایش دهند؛ داروهایی (مانند آسپیرین، ایبوپروفن، یا سایر رقیق کننده های خون) نیز می توانند خون ریزی و کبودی را تشدید کنند.

انواع ژل ژوویدرم

 • ژل ژوویدرم مدلJUVÉDERM® VOLUX® XC  

این مدل قابلیت تزریق عمقی را دارد بنابراین قدرت بهبود خطوط متوسط تا عمیق را دارا می باشد و برای کانتورینگ و بهبود خط فک استفاده می شود. بهتر است افراد بالای 21 سال استفاده کنند.

 • ژل ژوویدرم مدلJUVÉDERM® VOLUMA® XC

این نوع برای تزریق عمقی در ناحیه گونه اختصاصی شده است. با تزریق این مدل ژل، حجم از دست رفته گونه ها که به دلیل افزایش سن رخ می دهد، بازیابی می شود. کاربرد دیگر آن کانتورینگ چانه برای فرم دهی بهتر این ناحیه است. این مدل نیز بهتر است در افراد بالای 21 سال مورد استفاده قرار بگیرد.

 • ژل ژوویدرم مدل های JUVÉDERM® VOLLURE® XC, JUVÉDERM® Ultra Plus XC,  و JUVÉDERM® Ultra XC

این مدل ها برای تزریق در بافت صورت مناسب هستند. ژل ژوویدرم برای خط خنده، اصلاح و کاهش چین و چروک ها و خطوط متوسط تا عمیق در نواحی مختلف صورت از جمله خطوط اطراف چشم، خطوط اطراف دهان و بینی، خطوط پیشانی، و خط اخم قابلیت استفاده دارد. نوع JUVÉDERM® VOLLURE® XCبرای تزریق در افراد بالای 21 سال مناسب می باشد.

 • ژل ژوویدرم مدلJUVÉDERM® Ultra XC

این نوع، ژل ژوویدرم لب می باشد و برای حجم دهی و فرم دهی لب و اطراف لب مناسب می باشد. این نوع هم برای افراد بالای21 سال مناسب است.

 • ژل ژوویدرم مدلJUVÉDERM® VOLBELLA® XC

این نوع هم برای تزریق در لب ها مناسب است. افزایش حجم لب ها و اصلاح خط لب و فرم دهی به لب از کاربرد های این نوع است. کاربرد دیگر این مدل، تزریق به گودی زیر چشم است برای پر کردن زیر چشم و بهبود رنگ و بافت این ناحیه. لازم به ذکر است که تزریق این نوع ژل ژوویدرم به زیر چشم بسیار تخصصی است و باید توسط پزشک متخصص انجام شود. این نوع نیز برای افراد بالای 21 سال مناسب می باشد.

سن مناسب تزریق ژل ژوویدرم

بهتر است این محصول در افراد بالای 21 سال مورد استفاده قرار بگیرد. ایمنی مدل  JUVÉDERM® VOLUMA® XC در افراد زیر 35 سال و بالای 65 سال برای افزایش حجم گونه ها و در افراد زیر 22 سال و بالای 80 سال برای فرم دهی چانه، به طور علمی و بالینی سنجیده نشده است. ایمنی انواع JUVÉDERM® VOLUX® XC, JUVÉDERM® VOLLURE® XC  و  JUVÉDERM® VOLBELLA® XC در افراد زیر 22 سال بررسی نشده است و همین طور ایمنی انواع JUVÉDERM® Ultra Plus XC  و JUVÉDERM® Ultra XC در افراد زیر 18 سال مطالعه نشده است. پس این گروه های سنی ذکر شده، بهتر است از تزریق این ژل تا انجام آزمایش های بیشتر اجتناب کنند.

ماندگاری ژل ژوویدرم چقدره؟

بالافاصله بعد از تزریق ژل ژوویدرم، نتایج حاصل از تزریق را مشاهده می کنید. ماندگاری نتایج دائمی نیستند و بعد از مدتی از بین می روند و باید تمدید شوند. انواع مختلف ژل ژوویدرم دارای ماندگاری متفاوتی هستند که می توانید در قسمت توضیحات هر بسته مشاهده کنید. اما این محصول ماندگاری بالایی در بین نمونه های مشابه دارد که بین 1 تا 2 سال متفاوت است. در صورت کاربرد بهترین تکنیک و روش تزریق توسط پزشک، بسته به نوع ژل ژوویدرم و ناحیه تحت درمان، امکان بیشترین میزان ماندگاری یعنی تا 2 سال وجود دارد.

عوارض تزریق ژل ژوویدرم چیست؟

شایع ترین عوارضی که بعد از تزریق ژل ژوویدرم گزارش شده است شامل قرمزی، ورم، درد، حساس شدن پوست، سفتی، برجستگی، کبودی، تغییر رنگ و خارش می باشد. برای نوع JUVÉDERM® VOLBELLA® XC خشکی نیز گزارش شده است. این موارد در تمام انواع تزریق با سایر ژل های مشابه نیز دیده می شود و در مدت چند روز به طور کامل برطرف می شوند. در صورتی که ظرف مدت 30 روز همچنان این علایم وجود داشتند ممکن است پزشک با تجویز آنتی بیوتیک ها، استروئیدها و یا آنزیم هیالورونیداز(آنزیمی که هیالورونیک اسید را تجزیه می کند) اقدام به درمان و برطرف کردن این عوارض کند.
یکی از نکات مهمی که قبل از تزریق هر نوع ژل باید در نظر بگیرید، انتخاب پزشک متخصص ماهر و با تجربه می باشد. چرا که تکنیک و روش تزریق بسیار در نتایج به دست آمده مهم است. از طرفی بعضی از عوارض جبران ناپذیر و جدی که برای افراد اتفاق می افتد در اثر عدم مهارت پزشک و تزریق غلط می باشد. تزریق ناخواسته به درون عروق خونی، یکی از این موارد است که می تواند عوارض جدی و دائمی را موجب شود. تزریق ناخواسته به درون عروق خونی ناحیه صورت می تواند عوارضی مانند اختلالات بینایی، کوری، سکته، لخته های موقتی و ایجاد اسکارهای دائمی پوست را ایجاد کند. بنابراین به شدت در انتخاب مرکز زیبایی و پزشک معالج دقت فرمایید.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل ژوویدرم

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل ژوویدرم
 • در هنگام مراجعه، پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. وجود بیماری های خود ایمنی، قلبی و پوستی را حتما با پزشک در میان بگذارید. داروهای خاصی را که مصرف می کنید با پزشک خود مطرح کنید. مصرف هر نوع دارویی را قبلا به پزشک خود بگویید و مطمئن شوید که تداخلی با تزریق ژل ندارند. همین طور اگر در ناحیه مورد نظر، قبلا هر نوع دیگری از فیلرهای پوستی را تزریق کرده اید، با پزشک خود در میان بگذارید.
 • حتما بدون آرایش برای تزریق ژل مراجعه کنید و تا 12 ساعت بعد از تزریق ژل هم از کرم های آرایشی در ناحیه درمان استفاده نکنید. از در معرض نور شدید خورشید قرار گرفتن، انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین، استخر و سونا، مصرف نوشیدنی های الکلی و کافئین و دخانیات تا 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید؛ چراکه این موارد همگی می توانند موجب افزایش تورم و کبودی شوند و روند طبیعی بهبود بافت پوست را با اختلال مواجه کنند.
 • اگر هر گونه تغییرات در بینایی، نشانه هایی از سکته (مانند به سختی صحبت کردن، بی حسی یا ضعف در صورت، دست ها یا پاها، به سختی راه رفتن، افتادگی صورت، سردرد شدید، سرگیجه یا گیجی)، رنگ پریدگی پوست یا درد غیر طبیعی در هنگام تزریق یا بعد از آن را مشاهده کردید؛ سریعا پزشک خود را مطلع سازید.

قیمت هر سی سی ژل ژوویدرم در نواحی مختلف صورت

به دلیل وارداتی بودن این محصول و نوسانات قیمت ارز، قیمت هر سی سی ژل ژوویدرم متغیر می باشد و بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت ژل ژوویدرم با ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

جمع بندی درباره فیلر ژوویدرم

ژل ژوویدرم یکی از محصولات بسیار باکیفیت موجود در بازار می باشد. انواع مختلف برای قسمت های مختلف صورت استفاده می شوند و فقط برای ناحیه ای خاص اختصاصی شده اند و بهتر است در سایر نقاط صورت غیر از آنچه که روی بسته بندی ذکر شده است؛ استفاده نگردند. برای انتخاب نوع مناسب ژل ژوویدرم با پزشک خود مشورت کنید. ایمن بودن و کیفیت بالای ساخت این ژل از ویژگی های بارز این ژل می باشد.

پرسش و پاسخ درباره تزریق فیلر ژوویدرم:

آیا تزریق ژل ژوویدرم درد دارد؟

نوع XC ژل ژوویدرم در ترکیبات خود دارای ماده کاهش دهنده ی درد یعنی لیدوکائین است که کمک زیادی به کاهش درد و ناراحتی در هنگام تزریق می کند.

تعداد جلسات لازم تزریق ژل ژوویدرم؟

تزریق ژل ژوویدرم، معمولا تنها در یک جلسه و بسته به ناحیه تحت درمان بین 15 تا 60 دقیقه طول می کشد.

4.2/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *