لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
علت لک بعد از میکرونیدلینگ چیست

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

همان طور که می‌دانید میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی است که با سوزن های ریز استریلیزه روی پوست زخم هایی ایجاد می‌کنند، این کار برای این است که زخم های کوچک باعث بشود، پوست کلاژن و الاستین بیشتری ترشح کند؛ موادی که باعث بهبودی پوست شما می شوند و کمک می کنند که جوان تر به نظر برسید. همچنین گاهی این عمل را روش تحریک کلاژن سازی هم می‌گویند.
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ، مسئله ای است که حتما باید به آن توجه کنید تا دچار مشکلات بعد از درمان نشوید؛ اما گاهی اوقات ممکن است لک بعد از میکرونیدلینگ ظاهر شود. در این مقاله به بررسی علت لک بعد از میکرونیدلینگ می پردازیم.

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین روش های جوان سازی پوست تبدیل شده است. اگر این کار به درستی و در فواصل زمانی مناسب انجام شود، پوست شما با گذشت زمان، صاف تر، سالم تر و جوان تر دیده خواهد شد.
اما باید توجه داشته باشید که میکرونیدلینگ، در صورتی که به روش درست و توسط یک متخصص معتبر و ماهر انجام نشود، می تواند منجر به آسیب های پوستی از جمله لک بعد از میکرونیدلینگ شود؛ در این صورت ممکن است پوست شما تخریب شود و تا آخر عمرتان هم باقی بماند.

ملانین نام یک رنگدانه طبیعی پوست است، در صورتی که ملانین در بخشی از پوست به اندازه زیادی تولید شود، باعث ایجاد لکه های قهوه ای رنگ در آن قسمت پوست می شود. لک صورت که با نام ملاسما هم بکار برده می شود در ناحیه گونه، پیشانی و چانه ظاهر می شود، در صورت زنان بیشتر از مردان اتفاق می افتد.
علت هایی چون بودن در زیر مستقیم خورشید، بیماری های پوستی، استفاده از دارو و بارداری از علت های شایع ایجاد این لک های قهوه ای رنگ در پوست هستند.
این لک صورت ممکن است بعد از مدتی منجر به تغییر رنگ پوست شوند. کسانی که این لک ها در صورت آنها ظاهر می شود روش های درمانی مختلفی ازجمله درمان خانگی را امتحان می کنند ولی موثر ترین راه درمانی لک صورت، میکرونیدلینگ است.
میکرونیدلینگ با کارتریج سوزنی شکل خود به سطح پوست نفوذ می کند و با ایجاد زخم های کوچک روی پوست فرآیند تولید کلاژن و الاستین در پوست را آغاز می کند، یعنی پوست با شروع ترمیم زخم ها، تولید کلاژن و الاستین را به حد اعلای خود می رساند و اکسیژن زیادی را به پوست انتقال می دهد و با از بین رفتن زخم ها، لک‌های صورت و پوست نیز ترمیم و درمان می شوند.
اما مسئله ای که وجود دارد این است که بعضی از افراد از لک بعد از میکرونیدلینگ شکایت می کنند و اظهار می کنند که بعد از میکرونیدلینگ لک های صورت آنها زیادتر شده است، می خواهند علت لک بعد از میکرونیدلینگ را بدانند.
باید توجه داشته باشید علت لک بعد از میکرونیدلینگ نشانه این است که پروسه درمانی در حال طی شدن است و نباید نگران آنها باشید چون که این لک ها بعد از چند جلسه درمانی از بین می روند نیاز است تا روند درمانی در جلسات منظم ادامه داده شود، تا پروسه درمان در جلسات بعدی تکمیل شود.

این نکته را باید توجه کنید که لک ها با یک جلسه درمانی از بین نمی روند بلکه نیاز به تکرار جلسات دارید تا به صورت کامل لک صورت از بین برود و شاهد صورتی جوان و بدون لک باشید.

عوارض میکرونیدلینگ

عوارض میکرونیدلینگ

درست است که، میکرونیدلینگ به عنوان یک روش ایمن و موثر برای جوانسازی پوست واقع شده است و مزایای میکرونیدلینگ کم نیستند، اما همچنان ممکن است عوارض و خطراتی داشته باشد.
اصلی ترین عارضه آن، تحریک پوست پس از انجام این عمل است.
سایر عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
• تورم
• احساس ناراحتی در محل
• قرمز شدن
• خشکی
• پوسته پوسته شدن
• لک بعد از میکرونیدلینگ
• خونریزی در افرادی که اختلالات خونی دارند و کسانی که داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف می کنند

حتی ممکن است عوارض جانبی جدی تری مانند عفونت، تغییر رنگدانه های پوست، واکنش به داروهای موضعی مورد استفاده در زمان درمان هم به وجود بیاید، برخی از ابزارها خطرات بیشتری دارند. دستگاه هایی که از انرژی یا گرما استفاده می کنند، می توانند احتمال سوختگی را افزایش دهند.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

علت لک بعد از میکرونیدلینگ

باید بدانید که پس از درمان پوست شما قرمز خواهد شد، این کاملا طبیعی است که پوست شما پس از انجام میکرونیدلینگ قرمز شود و جای نگرانی وجود ندارد، بیشتر این قرمزشدگی باید در طی ۲۴ ساعت فروکش کند. مرطوب نگه داشتن پوست هم می تواند به کاهش قرمزشدگی و لک بعد از میکرونیدلینگ کمک کند.
روز های بعد، پوست به رنگ صورتی دیده می شود و در طی چند روز هم عادی می شود.
برخی از موارد زیر ممکن است باعث ایجاد لک بعد از میکرونیدلینگ شود:

حساسیت به میکرونیدلینگ

یکی از علائم حساسیت به میکرونیدلینگ، ایجاد لک می باشد حتی ممکن است ۳۶ ساعت بعد از درمان ظاهر شود. دلیل آن هم می تواند به خاطر استفاده از بی حسی های موضعی باشد که از طریق میکرونیدل ها به پوست وارد می شوند و ایجاد حساسیت می کنند.

حساس شدن پوست به نور آفتاب

در میکرونیدلینگ به دلیل این که بالاترین لایه ی پوست دچار اختلال شده است، پوست نسبت به آفتاب حساس تر خواهد شد و ممکن است در اثر نور افتاب پوستتان دچار لک شود.
برای جلوگیری از ایجاد لک به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید، چون برای ترمیم لایه های بالایی آسیب دیده پوست ۲۸ روز زمان لازم است.
دو تا سه روز پس از درمان، استفاده از کرم های ضدآفتاب موردی ندارد. فراموش نکنید که باید به مدت یک ماه و به طور مداوم از کلاه و کرم های ضدآفتاب استفاده شود.

علائم و اثرات کوچک روی پوست

ممکن است بعد از این عمل، علائم بسیار کوچکی روی پوست ایجاد شوندکه این طبیعی است چون در عمل میکرونیدلینک، آسیب و زخم های ریز و کنترل شده ای ایجاد می شود؛ جای نگرانی ندارد و عمر این ها کوتاه است و این اثراتی که دیده می شوند لک بعد از میکرونیدلینگ نیستند.

کرم ضد لک بعد از میکرونیدلینگ

حتما بعد از عمل میکرونیدلینگ، از یک سرم اسید هیالورونیک یا نرم کننده هایی مانند پمادهای پترولاتوم یا لانولین برای دو تا سه روز برای جلوگیری از به وجود آمدن لک و بهبود تورم و قرمزی ها استفاده کنید.

جوش قبل از میکرونیدلینگ

اگر بیماری دارید، حتما قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک خود مطرح کنید؛ به خاطر اینکه این عمل می تواند باعث گسترش آن و یا حتی ایجاد لک بعد از میکرونیدلینگ شود.
مخصوصا زمانی که جوش ها و ضایعه های فعال روی پوست خود داشته باشید؛ چون که این درمان باعث بدتر شدن آنها خواهد شد؛ اگرچه که میکرونیدلینگ می تواند عملکرد شگفت انگیزی روی زخم های آکنه ای داشته باشد، اما ممکن است منجر به گسترش باکتری ها روی پوست و بدتر شدن بیماری هم شود.

قیمت میکرونیدلینگ صورت

حتما برای انجام میکرونیدلینگ و به دست آوردن نتایج بهتر و بدون عوارض جانبی، مراقب قیمت های پایین میکرونیدلینگ باشید. چرا که ممکن است برای پایین آوردن قیمت نهایی از ابزار با کیفیت پایین استفاده کنند و نتایج بر عکس شود.

قیمت سایر خدمات کلینیک دکتر تفت

در کلینیک دکتر تفت، کلینیک زیبایی غرب تهران خدمات دیگری هم وجود دارد که برای اطلاع از قیمت آنها به مقالات زیر حتما سر بزنید:

سوالات درباره علت لک بعد از میکرونیدلینگ:

پروسه انجام میکرونیدلینگ چند جلسه است؟

میکرونیدلینگ یک درمان دوره‌ای است که با توجه به وضعیت هر فرد و صلاح‌دید پزشک تعداد جلسات و طول دوره‌های درمان تعیین می‌شود.

از چه سنی میتوان میکرونیدلینگ انجام داد؟

برای جوانسازی و مراقبت از پوست صورت معمولا سن 25 تا 30 سالگی بهترین سن برای شروع میکرونیدلینگ است.

انجام روتین پوستی بعد از میکرونیدلینگ ممکن است؟

بله شروع روتین پوستی با محصولات فاقد الکل 72 ساعت بعد از میکرونیدلینگ موردی ندارد.

علت لک بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

علت لک بعد از میکرونیدلینگ نشانه این است که پروسه درمانی شما برای از بین بردن لک های صورت در حال طی شدن است و نیاز است تا روند درمانی خود را در جلسات منظم ادامه بدهید.

3.8/5 - (18 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

10 پاسخ

 1. سلام من دوبار لک روی گونه ام را میکرو نیدینگ انجام دادم ولی بدتر از بد برگشته من باید چه کنم آیا راهی هست ؟؟؟ یا بدبخت شدم ؟؟

  1. سلام دوست عزیز، باید ویزیت بشید اما استفاده از کرم ها و شوینده های روشن کننده و ضد آفتاب به شما کمک می‌کند.

 2. سلام من صورتمو میکرونیدلینگ کردم اصلا لک نداشتم فقط چندتا کک و مک بود الان روی دماغ و چونه ام لک تیره زده آیا از بین میرن و همچنین جوشهای خیلی ریز و پشت سر هم جاهایی ک نیدل انجام دادم زده

  1. سلام دوست عزیز. این مشکل شما نیاز به بررسی حضوری داره، خیلی خوب میشه که ویزیت حضوری تشریف بیارید و خانم دکتر حضورا علت رو بررسی کنن.

 3. سلام وقتتون بخیر
  من صورتم خیلی خوب بود
  پزشک من گفتن برای سفتی و جوان سازی پوستم میکرونیدلینگ انجام بدم
  الان سه هفته شده صورتم لک های بزرگ و تیره شده😭😭😭😭😭

  1. سلام دوست عزیز.
   این ها زخم های ناشی از میکرونیدلینگ هست که احتمالا به مرور زمان خوب میشه اما حتما پیش پزشک خودتون، ویزیت حضوری بشید.

  2. مریم جان با اون صورت صاف و یکدستت دیگه خداحافظی کن
   کاری که منم انجام دادم و الان دارم میرم دکتر آمپول ضدلک تزریق میکنه هرسی سی 2میلیون تومن تا الان 3جلسه رفتم ولی هیچ تاثیری ندیدم
   دکتر گفت تا3جلسه نتیجه نگرفتی دیگه برو بشین تو خونه فکر درمان نباش
   همیشه افسرده ام و گریزونم از همه بخاطر این صورت پرلک

   3سال از میکرونیدلینگ میگذره ولی خوب نشدن که نشدن

   1. بادرود لیزc2 مشکلتون صدرصدحل میکنه بنده مشکل شماروداشتم

 4. درود،من هم لک صورت نداشتم صرفا جهت منافذبازچند جلسه میکرو نیدلینگ انجام دادم ودرمرحله اول یه لک روی گونه ام افتاد ومراحل بعد خواستند بهتر بشه اون قسمت برام بیشترکارکردندبهترکه نشد هیچ حالا یه لک بزرگتر وپررنگ تر پشت لبم افتاده نمیدونم چه طوررفعش کنم

  1. سلام دوست عزیز بهتره به مختصص پوست مراجعه کنید و طبق مشورت با ایشون از ترمیم کننده های خیلی قوی استفاده کنید.