لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی

نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی + نکات کلیدی

نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی:

بالا رفتن سن مشکلات زیادی را برای انسان به همراه دارد که یکی از شایع‌ترین آن‌ها پیری پوست می‌باشد. پیری پوست برای انسان گریزناپذیر بوده و هر انسانی از سنین میانسالی علائم آن را روی پوست صورت و دیگر نقاط بدن خود مشاهده می‌کند.
یکی از مهم‌ترین علت‌های پیری پوست کم شدن کلاژن در سنین بالا می‌باشد. کلاژن یک ماده بسیار حائز اهمیت در پوست است که موجب افزایش خاصیت ارتجاعی و شادابی آن می‌شود.

کم بودن این ماده باعث می‌شود تا چین و چروک‌ها روی صورت افزایش پیدا کند و جلوه ناخوشایندی را ایجاد کنند. متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد واردات فیلر تقلبی از کشور چین بوده‌ایم که بیشتر آن‌ها تقلبی بوده و زمان ماندگاری‌شان بسیار کوتاه، حدود سه ماه است. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

پروفایلو اصلی و تقلبی

افراد بالای 30 سال به طور قابل توجهی شروع به از دست دادن کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک می‌کنند. همراه با افزایش سن این مواد در بدن کم شده و در نتیجه پوست با پیری مواجه می‌شود. بالا رفتن چین و چروک‌ها، عمیق شدن خط‌های اخم و لبخند، افتادگی پوست و کم شدن شادابی از جمله علائم آشکار پیری پوست می‌باشند. پزشکان امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تکنیک‌های متنوعی را برای جوانسازی پوست ایجاد کرده‌اند که بدون شک یکی از بهترین آن‌ها تزریق ژل پروفایلو است.

اما چرا پروفایلو بهترین است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت این ژل دارای مقدار زیادی هیالورونیک اسید است. تزریق این ماده به زیر پوست موجب تحریک کلاژن و الاستین سازی پوست نیز می‌شود. البته توجه داشته باشید که اصل بودن این ژل از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ادامه مطلب به توضیح نحوه تشخیص پروفایلو اصل و تقلبی می‌پردازیم.

نحوه تشخیص پروفایلو اصلی از تقلبی

یکی از ژل‌های پروفایلو که کاربرد زیادی در جوانسازی پوست دارد ژل ژوویدرم می‌باشد. این ژل که مبتنی بر اسید هیالورونیک است دارای اثرات بسیاری بر زیبایی و شادابی پوست می‌باشد. این ژل محصول کشور فرانسه بوده و از معتبرترین محصولات جوانسازی در ایران و جهان می‌باشد. متاسفانه امروزه در ایران تعداد بسیاری از ژل ژوویدرم از کشور چین وارد شده و تقلبی هستند.
محبوبیت ژوویدرم و زیاد شدن تعداد تقلبی این محصول در بازار باعث شده است تا برای توضیح نحوه تشخیص ژل پروفایلو اصل و تقلبی به توضیح تفاوت‌های نشانه‌های ژوویدرم اصل و تقلبی بپردازیم. این نشانه‌ها به شرح زیر هستند:

نحوه تشخیص پروفایلو اصلی از تقلبی
نحوه تشخیص پروفایلو اصلی از تقلبی

بسته بندی

اولین و واضح‌ترین نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی نوشته اسم محصول روی بسته بندی است. نوشته روی بسته بندی ژوویدرم اصل با نقره کوب و برجسته می‌باشد. این برجستگی به صورتی است که اگر انگشت خود را روی آن بگذارید می‌توانید آن را احساس کنید. در صورتی که ژل‌های ژوویدرم تقلبی نوشته روی بسته بندی را با رنگ سفید می‌زنند و اگر نقره‌ای یا طوسی باشد، برجسته نمی‌باشد.

براق بودن

دومین نشانه نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی نیز در بسته بندی نمایان است. بسته بندی ژل ژوویدرم اصل براق بوده و در صورتی که آن را زیر نور آفتاب بگیرید متوجه تلالو رنگ بنفش در آن خواهید شد. البته برای تشخیص این موضوع باید بسته بندی را زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید. بسته بندی ژوویدرم اصل دارای سلفون براق است و به کمک این نشانه می‌توانید سریعاً به اصل یا تقلبی بودن این محصول پی ببرید. بسته بندی‌های ژوویدرم تقلبی براق نیست و دارای لایه UV روی بسته بندی است.

نوشته پایین نام محصول

یکی از راه‌ای نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی اگر قصد دارید به تشخیص پروفایلو اصل و تقلبی بپردازید باید به نوشته‌ها دقت کافی را داشته باشید. سومین نشانه تقلبی بودن ژل ژوویدرم نوع نوشته زیر اسم محصول است. همانطور که می‌دانید در ژل ژوویدرم پایین اسم محصول یک نوشته قرار دارد. این نوشته که ULTRA4 است باید به صورت نقره کوب و برجسته باشد. در ژل‌های ژوویدرم تقلبی این نوشته با رنگ سفید نوشته شده است.
در مواقعی که از نشانه‌های مهم اصل بودن محصول نقره کوب بودن این نوشته زیر اسم محصول است. در بعضی اوقات تشخیص رنگ این نوشته دشوار است. بنابراین بهتر است شما برجستگی این نوشته را معیار خود در نظر داشته باشید.

ابعاد جعبه محصول

آخرین راه نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی ابعاد جعبه است. البته تشخیص این نشانه امکان دارد برای شما سخت باشد. زیرا تفاوت ابعاد جعبه ژوویدرم اصل از تقلبی حدوداً 3 میلیمتر است. همینطور این نشانه را در صورتی می‌توان در نظر گرفت که پزشکان جعبه اصلی را در دست داشته باشند. از آن جهت که این ژل معمولاً در کلینیک‌ها و مطب پزشکان تزریق می‌شود، دسترسی به جعبه اصلی غیرممکن بوده و راه تشخیص اصل یا تقلبی بودن ژوویدرم را سخت خواهد کرد.

با توجه به توضیحات داده شده اگر قصد دارید از اصل بودن ژل پروفایلو اطمینان بدست آورید باید به بسته بندی دسترسی داشته باشید. از آن جهت که تهیه این ژل امکان دارد برای شما سخت باشد، بهتر است برای تزریق پروفایلو به کلینیک‌های معتبر مراجعه نمایید.

نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی چگونه است؟

تفاوت بارز در قیمتماندگاری فیلر
بارکد اصالت کالاخارج شدن از پوست
تفاوت بارز در حجم فیلر*****
نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی
نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی

تفاوت بارز در قیمت

یکی دیگر از راه‌های نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی ژل‌های تقلبی قیمتی بسیار ارزان تر دارند. ژل‌های اصلی، قیمت هر سی سی ژل گاهی بالای یک میلیون تومان می‌باشد.

بارکد اصالت کالا

ژل‌ها یا فیلرهای تقلبی لیبل اصالت کالا قابل ردیابی توسط سازمان غذا و دارو FDA نیستند.

تفاوت بارز در حجم فیلر

ژل‌های ۱۰ سی سی عمدتا چینی و تقلبی بوده و بصورت فله‌ای پر می‌شوند که مخصوص صورت نمی‌باشند. ژل‌های اصلی معمولا سرنگ پر شده‌ی 1 الی 2 سی سی هستند.

ماندگاری فیلر

فیلرهای تقلبی، بدلیل اینکه از جنس مواد پلیمری هستند، برای بدن غیر قابل جذب بوده و ماندگاری بسیار زیادی دارند. گاهی نیز از مواد قابل جذب برای بدن می‌باشند ولی چون تکنولوژی خاصی روی آن‌ها صورت نگرفته، خیلی زود در بدن تجزیه خواهند شد. به عبارتی ماندگاری فیلر، خیلی کم یا خیلی زیاد از ویژگی‌های فیلرهای تقلبی می‌باشد. در حالیکه ژل‌های باکیفیت، ماندگاری 1 الی 2 ساله دارند.

خارج شدن از پوست

ژل‌های بی کیفیت، هر چند وقت یک بار، متورم و دردناک و عفونی شده، گاهی جابجا شده و گاهی توسط سیستم ایمنی بدن به بیرون رانده می شوند. در صورتی که قیمت کم و برند ناشناخته و متفرقه باشد، قطعا تاثیر مثبت نخواهد داشت. نکته بدتر عوارض و واکنش‌های پوستی است. بنابراین باید از برندهای مرغوب و شناخته شده استفاده کنید تا عمل زیبایی نتیجه معکوس برایتان نداشته باشد.

بهترین فیلرهای موجود در کلینیک دکتر تفت

ژل ژوییدرم | ژل الانسه | ژل رووفیل | ژل نیوویا | ژل استایلج | ژل پرفکتا | ژل فیورج

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

ژل و فیلر را با دقت انتخاب کنید

  • برندهای معتبر ماندگار می‌باشند.
  • عارضه و عفونت ایجاد نخواهند کرد.
  • دارای تائیدیه وزارت بهداشت هستند.
  • قابلیت جذب دارند و سرطان زا نمی‌باشند.
  • ژل‌های ارزان، چینی و 10 سی سی هستند.
  • بیشترین سازگاری بیولوژیک را با بدن دارند.
  • واکنش‌های ایمنی بدن را تحریک نخواهند کرد.

پرسش و پاسخ در مورد نحوه تشخیص فیلر اصلی از تقلبی

چه زمانی می توان نتیجه تزریق را مشاهده نمود؟

در ابتدا امکان دارد کمی تورم در محل تزریق ژل وجود داشته باشد که بعد از یک روز رفع می شود. نتیجه نهایی تزریق ژل همراه با اصلاح فرم و شادابی بیشتر صورت پس از از بین رفتن تورم و کبودی قابل مشاهده خواهد بود.

آیا ژل رووفیل کره خوبه؟

در حال حاضر این ژل جزء بهترین و ایمن ترین فیلرهای درمال اسید هیالورونیک حاوی پپتید و با کیفیت ترین محصول موجود در بازار به حساب می‌آید.

3.9/5 - (15 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *