لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
هایفو بهتر است یا بوتاکس

هایفو بهتر است یا بوتاکس

فهرست محتوا نمایش

پیشرفت علم باعث ایجاد انواع روش های درمانی مراقبت از پوست، از جمله بوتاکس و هایفو شده است. هر دو روش درمانی برای جوانسازی پوست و به هر شکلی پوست را زیباتر می کنند.به عنوان یک کلینیک مراقبت از پوست، ما دائما با این سوال روبرو هستیم که بوتاکس بهتر است یا هایفو؟ کدام یک از این روش ها را انتخاب کنیم و کدام خدمات زیبایی برای هر فردی مناسب تر است؟ در اینجا در این مقاله قصد داریم به این سوالات بپردازیم.

هایفو تراپی چیست؟

هایفو چیست؟ درمان هایفو یک درمان جوانسازی غیرتهاجمی و بدون درد است که عمدتاً برای افرادی توصیه می شود که به جراحی زیبایی علاقه ندارند و آستانه درد آنها پایین است. درمان هایفو مانند دستگاه اولتراسوند عمل می کند.

این دستگاه لایه های عمیق پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را برای تولید کلاژن تحریک می کند. این امر خاصیت ارتجاعی سطح پوست را افزایش می دهد و در نتیجه بر استحکام آن می افزاید. نتایج درمان هایفو بلافاصله پس از انجام تا حدودی قابل مشاهده است، اما نتایج کامل و نهایی را می توان پس از حدود چهار تا پنج ماه تجربه کرد.

درمان هایفو نتایج نسبتاً پایداری دارد. درمان هایفو را می توان از سن 25 تا 70 سالگی انجام داد، اما تعداد استفاده از آن با توجه به سن و میزان آسیب پوست متفاوت خواهد بود.

درمان هایفو در گذشته به عنوان روشی برای از بین بردن سلول های سرطانی مورد استفاده قرار می گرفت، اما با گذشت زمان متخصصان به خاصیت جوان کنندگی آن پی بردند و اکنون از هایفوتراپی صورت برای لیفت و جوان سازی پوست استفاده می شود. روش جوانسازی HIFU نسبتا جدید است. اما در این مدت کوتاه توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند.
از دیگر کاربرد های آن هم می توان به هایفوتراپی غبغب، هایفوتراپی دور چشم نیز اشاره کرد.

چه کسانی می توانند از درمان هایفو بهره ببرند؟

درمان هایفو بیشتر برای افرادی مناسب است که ممکن است پوست شل داشته باشند و نیاز به لیفت پوست دارند یا چین و چروک های ظریفی دارند که باید نرم شوند. هایفو برای کاهش وزن نیز روشی است که می تواند تقریباً در هر ناحیه از بدن برای کسانی که علاقه مند به کاهش وزن اندکی هستند اعمال شود.

درمان هایفو برای چه سنی مناسب است؟

درمان هایفو تقریبا برای تمام افرادی که می خواهند جوان تر و زیباتر به نظر برسند مناسب است. بنابراین فرقی نمی کند که فرد در چه سنی باشد زیرا این روش زیبایی و جوانسازی کاملاً بدون عوارض بوده و محدودیت سنی خاصی ندارد.

اما به طور کلی توصیه می شود افراد زیر 18 سال از انجام آن خودداری کنند. همچنین، درمان هایفو ممکن است بهترین گزینه برای افراد بالای 60 سال نباشد زیرا ممکن است برخی از چین و چروک ها خیلی عمیق باشند.

مراحل درمان هایفو

 • تابش امواج به لایه های عمیق پوست
 • تحریک کلاژن سازی پوست
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

درمان هایفو چگونه عمل می کند؟

درمان هایفو باید توسط متخصص انجام شود. در درمان هایفو ابتدا ناحیه مورد نظر کاملا تمیز می شود و در صورت لزوم از بی حسی استفاده می شود. سپس هایفو روی پوست اعمال می شود و نتایج مثبت جوانسازی پوست به مرور زمان دیده می شود.

هایفو درمانی بسیار ساده است. در این روش درمان پوست، یک درمانگر خبره از دستگاهی برای هدایت امواج اولتراسوند به لایه های زیرین پوست به صورت کنترل شده استفاده می کند.

این کار باعث تحریک لایه های پوست برای تولید کلاژن و ادامه تولید کلاژن برای چندین ماه می شود. در درمان هایفو، امواج به طور قابل توجهی بر لایه های پوستی که پزشکان برای انجام لیفت انتخاب می کنند، تأثیر می گذارد و باعث سفت شدن و سفت شدن این لایه ها می شود.

مزایای هایفو تراپی

 • ماندگاری نسبتا طولانی
 • غیر تهاجمی
 • بدون بیهوشی
 • روش سریع
 • بدون محدودیت سنی
 • بدون عوارض جانبی

ماندگاری هایفوتراپی

درمان هایفو می تواند نتایج متفاوتی در افراد مختلف داشته باشد. ماندگاری هایفوتراپی برای برخی افراد، حداقل ممکن است یک سال باشد، اما در برخی موارد و با مراقبت‌ های بعد از هایفوتراپی، این مدت ممکن است تا دو سال افزایش یابد.

عوارض هایفوتراپی

به طور کلی هر عمل زیبایی و پزشکی ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد. تفاوت اصلی هایفو و بوتاکس در واقع در عوارض جانبی آنهاست.

برخی از این عوارض جانبی بین هایفو و بوتاکس مشترک هستند. با این حال، در هر صورت، قبل از انجام هر گونه درمان یا درمان زیبایی باید مطمئن شوید که از عوارض جانبی احتمالی آگاه هستید.

به طور کلی عوارض هایفوتراپی صورت در همه افراد رخ نمی دهد. اگر به توصیه های درمانگر خود عمل کنید و از ناحیه تحت درمان در دوره پس از درمان به خوبی مراقبت کنید، قطعاً دچار عوارض جانبی بسیار کمی خواهید شد.

برخی از عوارض جانبی احتمالی هایفو عبارتند از:

 • تورم، کبودی و قرمزی در ناحیه تحت درمان
 • احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه تحت درمان
 • احساس بی حسی

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یکی از روش های کم تهاجمی درمانی و جوانسازی موجود است. بوتاکس از سمی به نام کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود.  تزریق بوتاکس با مسدود کردن اعصاب باعث ضعیف شدن یا فلج شدن برخی از عضلات می شود. درمان بوتاکس برای افرادی است که می خواهند روند پیری خود را به تاخیر بیندازند و چهره خود را جوان و زیبا نگه دارند.
از بوتاکس برای بوتاکس پیشانی، بوتاکس لب،  بوتاکس زیر بغل،  لیفت شقیقه با بوتاکس میتوان بهره برد.

چه کسانی می توانند از بوتاکس سود ببرند؟

بوتاکس بیشتر برای افرادی مناسب است که چین و چروک های عمیق تری روی صورت و بدن خود دارند یا ممکن است بخواهند به نواحی خاصی حجم دهند.

مراحل تزریق بوتاکس

 • دوز بوتاکس را بر اساس هدف تزریق محاسبه می کنند
 • از بی حسی موضعی استفاده می‌شود و پوست را استریل می کنند
 • تزریق بوتاکس با استفاده از سرنگ

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

مراحل تزریق بوتاکس ساده است و یک درمانگر خبره می تواند این فرآیند زیبایی را در چند دقیقه انجام دهد. برای این کار ابتدا باید ناحیه ای که باید بوتاکس تزریق میشود تمیز شود. سپس درمانگر با استفاده از سرنگ های مخصوص، حجم مورد نیاز بوتاکس را به نواحی مورد نیاز تزریق می کند. نتایج معمولاً بعد از یک هفته قابل مشاهده است.

فواید بوتاکس

 • تقریبا غیر تهاجمی
 • روش سریع
 • بدون بیهوشی
 • درمان مشکلاتی مانند سردردهای میگرنی، تعریق شدید و ….

ماندگاری بوتاکس

به طور طبیعی درمان دائمی نیست و هر از چند گاهی نیاز به تجدید و تزریق مجدد دارد.  ماندگاری بوتاکس برای افراد مختلف می تواند بین 3 تا 6 ماه متغیر باشد.
با افزایش سن، تزریق باید در فواصل کوتاه تری تجدید شود. زیرا افزایش سن باعث کاهش انعطاف پوست و ضعیف شدن ماهیچه ها می شود. چین و چروک ها نیز به طور طبیعی با افزایش سن افزایش می یابند، بنابراین اثرات بوتاکس در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

عوارض جانبی بوتاکس

تفاوت هایفو و بوتاکس فقط در روش درمان و نحوه انجام آنها نیست. این دو روش در عوارض جانبی خود نیز تفاوت هایی دارند. به طور کلی عوارض بوتاکس بسیار کم است و همیشه برای همه صدق نمی کند. اما در هر صورت، قبل از انتخاب درمان باید آنها را در نظر گرفت.

برخی از عوارض جانبی تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • افتادگی پلک یا ابرو
 • سردرد
 • سرگیجه
 • درد و علائم مشابه سرماخوردگی
 • ضعف عضلانی
 • اختلال گفتار
 • مشکلات تنفسی
 • مشکل در بلع

به این نکته توجه کنید که با مراقبت بعد از بوتاکس می توان این عوارض را کاهش داد.

هایفو بهتر است یا بوتاکس؟

وقتی صحبت از این دو روش درمانی به میان می‌آید، سوالی که بیشتر افراد می‌پرسند این است که آیا هایفو درمانی بهتر است یا بوتاکس؟ از روش های زیبایی مانند بوتاکس و هایفو برای کاهش چین و چروک صورت و جوان سازی پوست استفاده می شود و هدف مشترکی دارد.

اما هر کدام از این روش های جوانسازی پوست ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند و بهتر است پس از مشورت با یک متخصص زیبایی تصمیم بگیرید. ما هایفو و بوتاکس را با هم مقایسه می کنیم و مزایای هر کدام را بیشتر توضیح می دهیم تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

هر کدام از این روش ها مزایای خاص خود را دارند و نمی توان با قطعیت گفت که هایفو بهتر است یا بوتاکس. برای انتخاب روش مناسب برای پوست خود بهتر است به کلینیک های معتبر مراقبت از پوست مراجعه کنید و بهترین روش را زیر نظر یک درمانگر خبره و مجرب انتخاب کنید.

آیا هایفو جایگزین خوبی برای بوتاکس است؟

تزریق بوتاکس برای جوانسازی و رفع چین و چروک صورت سالهاست که به عنوان محبوب ترین روش جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق بوتاکس مانند هایفو دارای قابلیت های منحصر به فردی مانند افزایش طراوت و شادابی پوست در کنار افزایش حجم و برجستگی ناحیه مورد نظر می باشد.

اما با توجه به اینکه هایفو در حال حاضر جدیدترین روش جوانسازی پوست است و مورد تایید بسیاری از سازمان های درمانی است، برای برخی افراد این سوال پیش می آید که آیا این روش جایگزین مناسبی برای تزریق بوتاکس است یا خیر؟

هایفو تراپی روشی جدید برای لیفت و جوانسازی صورت است که به صورت غیر تهاجمی و بدون عوارض انجام می شود و بسیاری از خطرات بوتاکس مانند آسیب به اعصاب و عضلات را ندارد.

اما گاهی اوقات، ممکن است به اندازه بوتاکس در از بین بردن تمام چین و چروک های ناحیه موثر نباشد، اما هایفو با لیفت و سفت کردن پوست بهتر عمل می کند.

بوتاکس خاصیت حجم دهنده و رفع چین و چروک نواحی مختلف بدن و صورت را دارد، اما ممکن است تمام نیازها و انتظارات شما را برای جوانسازی پوست برآورده نکند.

در چنین مواردی، برای رفع شلی پوست، ممکن است از درمان هایفو بهره مند شوید و بتوانید پوست خود را به روشی غیرتهاجمی لیفت کنید.

اگرچه این دو روش هدف یکسانی دارند، اما گاهی اوقات به راحتی قابل تعویض نیستند و در واقع با ترکیب این دو روش است که می توانید پوست خود را به طرز شگفت انگیزی جوان نگه دارید و از پیری آن جلوگیری کنید، مشروط بر اینکه همه این کارها توسط یک درمانگر معتبر انجام شود در یک کلینیک معتبر.

مقایسه بوتاکس و هایفو (هایفو بهتر است یا بوتاکس)

برای اینکه بتوانید تزریق هایفو و بوتاکس را با هم مقایسه کنید باید به مزایا و معایب این دو روش اشاره کرد که قطعا کمک زیادی به انتخاب درست خواهد کرد.

تزریق بوتاکس یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که هزاران نفر در سراسر جهان از آن استفاده و امتحان کرده اند.

از مزایای روش تزریق بوتاکس می توان به تهاجمی کم، نتایج سریع، افزایش برجستگی و رفع چین و چروک آن اشاره کرد. اما در کنار این مزایا، تزریق بوتاکس عوارض جانبی نیز دارد که از جمله آنها می توان به احتمال واکنش های آلرژیک، از دست دادن موقت کنترل در عضلات هدف، امکان تداخل با سایر داروها و در نهایت نتایج موقتی اشاره کرد.

هایفو بهتر است یا بوتاکس ؟ چگونگی عملکرد آنها

 • هایفو

۱- امواج اولتراسوند به صورت متمرکز وارد لایه های زیرین پوست می شود

۲- تحریک سلول های کلاژن ساز و خاصیت ارتجاعی و انقباض فیبرهای کلاژن

 • بوتاکس

۱- تزریق سم باکتریایی با دوز مشخص

۲- فلج عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند

مقایسه بوتاکس و هایفو در نتایج و مزایا

 • هایفو

۱- لیفت پوست صورت

۲- شاداب کننده و جوان کننده پوست

۳- جلوگیری از تحلیل بافت پوست

۴- عدم نیاز به تزریق مواد بی حس کننده

۵- نتایج نسبتاً دائمی دارد

۶- نتایج را بعد از حدود سه ماه ببینید

 • بوتاکس

۱- رفع چین و چروک پوست

۲- شاداب کننده و جوان کننده پوست

۳- بالا بردن یا صاف کردن ابروها

۴- نتایج به سرعت دیده می شود

۵- اهداف درمانی مانند کاهش تعرق پوست و درمان سردرد

هایفو بهتر است یا بوتاکس ؟ مقایسه معایب و عوارض جانبی

 • هایفو

۱- قرمزی و تورم پوست به میزان کم تا چند روز پس از درمان هایفو

 • بوتاکس

۱- نتایج موقت بین 3 تا 7 ماه

۲- نیاز به تجدید و تزریق مجدد

۳- تورم و التهاب چند روز پس از تزریق

هایفو بهتر است یا بوتاکس ؟ مقایسه هزینه آن ها

هزینه هایفوتراپی صورت به عواملی بستگی دارد ولی چون نیاز به تمدید های مکرر ندارد می توان گفت مقرون به صرفه است.
 قیمت بوتاکس هم به عواملی چون برند و میزان و مهارت پزشک و سایر عوامل دیگر بستگی دارد.
در حالت کلی بهتر است به قیمت ها را از کلینیک های معتبر استعلام بگیرید.

انتخاب مناسب بین هایفو و بوتاکس کدام یک بهتر است؟

البته تنها فردی که می تواند بین تزریق هایفو و بوتاکس تصمیم درستی بگیرد متقاضی انجام درمان و پزشک متخصص او هستند.

درست است که این دو روش شباهت های زیادی دارند، اما داشتن برخی ویژگی های متمایز باعث شده است که انتخاب هر یک از این دو روش بسته به هدف فرد متفاوت باشد.

برخی از افراد ممکن است فقط بخواهند از شر چین و چروک های بسیار ظریف و پوست شل روی صورت خود خلاص شوند. برای این دسته از افراد، معمولاً پیشنهاد می شود که انتخاب هایفو به جای تزریق بوتاکس، انتخاب هوشمندانه و بهتری است.

اما برای برخی از افرادی که دوست دارند چین و چروک‌های عمیق‌تر صورت را همراه با حجم دادن به صورت خلاص کنند، مثلاً روی گونه‌ها، انتخاب تزریق بوتاکس درست است. همچنین تزریق بوتاکس برای افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند و با آن احساس راحتی نمی کنند می تواند انتخاب مناسبی باشد.

به طور کلی برای افرادی که قصد انجام یکی از دو روش فوق را دارند، توصیه می شود که مزایا و معایب دو روش تزریق هایفو و بوتاکس را به طور کامل مطالعه کنند تا بتوانند با توجه به خود انتخاب درست و هوشمندانه ای داشته باشند. خواسته ها و شرایط

بوتاکس بعد از هایفو تراپی

برخی افراد علاوه بر شلی پوست، دارای چین و چروک هستند. برای این افراد ترکیبی از هایفو درمانی و بوتاکس بهترین کار را دارد. هایفو تراپی پوست را کشیده و سفت می کند و تا حدی در درمان چین و چروک های ریز موثر است.

اما افرادی که چین و چروک های عمیق تری دارند می توانند بلافاصله پس از درمان هایفو تزریق بوتاکس انجام دهند و به طور کامل از شر این چروک ها خلاص شوند. این دو روش را می توان با هم و به صورت ترکیبی زیر نظر یک درمانگر خبره انجام داد.

سخن پایانی درباره هایفو بهتر است یا بوتاکس

پیشرفت علم و فناوری منجر به پیدایش روش های مختلفی در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست شده است. از موثرترین و کارآمدترین این روش ها می توان به تزریق بوتاکس و درمان هایفو اشاره کرد.

اما این انبوه انتخاب باعث سردرگمی در انتخاب روش درمانی مناسب برای برخی افراد شده است. اینکه هایفو بهتر است یا بوتاکس موضوعی است که باید بسته به شرایط بیمار و انتظاراتی که از انجام هر یک از این روش ها دارند مشخص شود.

علاوه بر این، افرادی نیز هستند که می توانند از مزایای کامل هایفو و بوتاکس به طور همزمان بهره مند شوند.

پرسش و پاسخ درباره هایفو بهتر است یا بوتاکس:

چقدر زمان میبرد تا نتایج هایفو را ببینیم؟

شما باید در 20 روز اول پس از درمان نتایج را ببینید. نتایج در هفته های بعد به بهبود ادامه خواهد داد.

نتایج هایفو تا کی دوام خواهند داشت؟

این پرسش متداول هایفو رایج است. مهم است که به یاد داشته باشید که این موضوع در فردی با فرد دیگر متفاوت است. نتایج می تواند تا 6 ماه باقی بماند. اگر از پوست خود مراقبت کنید، تنها با یک درمان اثرات طولانی مدت را خواهید دید!

مدت زمان بهبودی پس از درمان بوتاکس چقدر است؟

درمان به حداقل زمان استراحت نیاز دارد. بنابراین می توانید بلافاصله پس از خروج از مطب متخصص خود به روال روزانه خود بازگردید.

آیا بوتاکس فقط برای زنان است؟

اصلا! بسیاری از مردان، بوتاکس را بخشی از روتین که برای مراقبت از ظاهر خود انجام می دهند،انتخاب می کنند.

4.3/5 - (15 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

2 پاسخ

 1. من ۳۵ سالم هستش و دلم میخواد چروک های ریز پیشونیم برطرف بشه و صورتم کمی لیفت بشه هایفو برای من گزینه مناسبی هستش ؟

  1. سلام دوست عزیز بله. حتی میتونید از پکیج سیلور کلینیک دکتر تفت که شامل هایفو + بوتاکس با ۵درصد تخفیف هستش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *